Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az abortuszról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed az abortuszról? Ellenzed vagy mellette vagy?

Figyelt kérdés
Érveket is lécci! :)
2011. júl. 10. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
helyzettől függ.
2011. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Mellette vagyok.

Mindenki dönthesse el, hogy akarja-e a gyereket vagy nem.

Pont.

2011. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mimano ***** válasza:
83%

Körülményektől függ.

Ha a gyereket jó körülmények között, szerető szülők tudják felnevelni, akkor ellenezném, de ha rosszak a körülmények, vagy a szülők nem foglalkoznának vele, esetleg nem úgy bánnának vele, ahogy azt egy gyerek megérdemli, akkor mellette vagyok.

2011. júl. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

őszintén szólva, ellenzem is meg nem is. annyiban ellenzem, hogy ez tényleg gyilkosság, meg, hogy jobban kellet volna vigyázni. vannak akik nem tehetnek róla, hogy így alakult de arra van esemény utáni tabletta és ha bármi furcsa van el kellene orvoshoz menni azonnal, nem úgy felfogni, hogy jajj úgyse lesz semmi.

mellette csak azért vagyok, mert van jó pár olyan abortusz amiben tuti, hogy jobb a kisbabának ha nem jön erre a világra, mert vannak olyan családok.....joga van élni tudom, meg ilyenek, de akkor is néha jobb a tudatlanság, meg az olyan emberek akik abortuszhoz kerülnek meg is érdemlik a lelki ismeret furdalást.

2011. júl. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szamóca.. ***** válasza:
83%

bizonyos esetekben indokoltnak találom.

erős példa, tessék érzékelni hoyg ennél kevesebb probléma is elég az indokoltsághoz: 13 éves drogos k*va avgyok, aki elszökött otthonról, megd*gatta magát egy tripperes szerencsétlennel valamelyik bárban, majd teherbe esett és hazamenekült anyucihoz, a 20 négyzetméteres házikóba a munkanélküli segélyhez, áram nincs, víz lopott. Megéri megtartani a gyereket? megéri tönkretenni egy születendő gyermek életét?

enyhébb példa: 15 éves lány vagyok, tanuló, szegény családból, mondjuk elvált szülők - rossz kapcsolat. teherbe esek mert hülye voltam. nincs biztos anyagi háttér, gyerek vagyok én is. ha megtartom, az én életemnek lőttek, a tanulást nem tudom befejezni, 20 éves kroomra tnkremegyek lelkileg, és a gyerek mellett fogom kiélni szánalmas vágyam az életre. ezzel együtt tönkreteszem a gyerekem életét is, hiszen nem tudom normálisan felnevelni, és mondjuk még a szüleimét is, azzal hogy rájuk testálom.

2011. júl. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is mellette vagyok. Vannak olyan esetek amikor a lány nem azért lesz terhes, mert felelőtlen volt és nem védekezett a pasijával. Persze, kihordhatná a gyereket aztán örökbe adja, de valakinek az a 9 hónap terhesség is tönkreteheti az életét.
2011. júl. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mellette vagyok.És szerintem egy könyvet is írhatnék az érvekről.De mindenki saját maga döntse már el hogy akar-e gyereket vagy sem.Gondolom vannak olyan emberek akik még 25 évesen is tanulnak meg nincs munkájuk akkor hova lenne az a gyerek???
2011. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is helyzetfüggő. Ha pl egy 16 éves lány terhes akkor abortusz. Egy 16 éves lánynak szerintem semmi szüksége egy gyerekre és mondhatni elvágná az életét... Ha egy 20 éves akkor semmiképp...
2011. júl. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán vagyok sem mellette, sem ellene.

Bizonyos helyzeteben úgy gondolom, hogy szükség van rá. Pl. betegen születne a gyerek, vagy megerőszakolták a nőt.

Vagy ha mondjuk 14 évesen vki teherbe esik, nem biztos, hogy annyira jó ötlet megszülni egy gyereket.

De ennek ellenére mélységesen elítélem. Szerintem a megelőzésre kellene odafigyelni. Ha vki nem akar gyereket, akkor védekezzen. Én is éltem 15 évesen szexuális életet, de MINDIG védekeztem. Soha, egyetlen egyszer sem volt olyan, hogy "csak egy kicsit betette gumi nélkül"...

De így is előfordulhatott volna, hogy esetleg kiszakad, és nem hat a 72 órás. Bár ehhez már iszonyat szerencsétlennek kell lenni szerintem.

Nem tudom elfogadni azt, mikor vki magasról szarik a védekezésre, aztán halomra veteti el a gyerekeket. Voltam nőgyógyászaton gyakorlaton, és bizony láttam jó pár nőt, aki nem az első abortuszra jött. (És leszögezem, nem csak romák voltak!!) Nem hiszem el, hogy mindig hiba csúszott a védekezésbe. Egyszer még oké, de háromszor meg ötször?

Normális felvilágosítás kellene, meg az, hogy az emberek ne védekezés helyett használják az abortuszt. Kicsit azért durva, hogy feleannyi az abortuszok száma, mint a születéseké....

Bár teszem hozzá, nem ártana kicsit olcsóbbá tenni a védekezést. Felháborító, hogy egy csomag normális minőségű óvszer mennyibe kerül...

De az abortuszok nagy része nem abból adódik, hogy nincs pénz gumira. Hanem a felelőtlenségből, a felvilágosulatlanságból, a nemtörődömségből...

2011. júl. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pracli! :)
2011. júl. 11. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!