Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van itt olyan aki volt abortus...

Van itt olyan aki volt abortuszon, és megbánta utána?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért vetetted el, és mit éreztél utána?
2014. okt. 20. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Én nagyon sok ilyen nővel állok kapcsolatban, ha lehet így fogalmazni segítek nekik feldolgozni az abortuszt. Azt kell mondjam, 99%-uk bizony megbánta.
2014. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig nem tudtam feldolgozni. Az egyetlen mentségem, hogy akkor képtelen lettem volta egészséges pszichével egészséges pszichéjű gyereket nevelni. De mindig eszembe jut, hogy most lenne x éves, ilyen lenne, olyan lenne... Gyakorlatilag anyám is ezt sugallta... a "csak meg ne tudja senki". A fiút csak én szerettem, ő nem szeretett engem. Utána hónapokig mély depresszióban voltam. Az mentett meg, hogy megismertem a férjemet, és új életet kezdtem. De még akkor is évekig bennem volt a megalázottság, a kiszolgáltatottság és a halál érzése. A mai fejemmel tudom, hogy akkor olyan állapotban voltam, hogy én is éppenhogy megmaradtam. Most már kimásztam ebből a gödörből, de tudom, hogy az életemben és utána is jónéhány keresztet kell emiatt cipelnem. De most már erős vagyok. Igenis irigyelem és felnézek azokra, akik fiatalon mégis megtartották a babát, és erősek tudtak maradni, és nem másokk véleményével foglalkoztak, hanem azzal, hogy anyává váljanak. Ha megtartottam volna sem tudtam volna anyám mellett anyává válni. Pedig akkor már 19 voltam. Csak akkor lett volna esélyem, ha eljövök tőle. De a fiúra nem számíthattam.
2014. okt. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó kommentelő! A te angyalkád is megbocsátott neked már rég, magadnak is bocsáss meg. Nem biztos, hogy jót tettél, de jót akartál neki és ez nagyon fontos. 19 évesen iszonyat nehéz lehetett egy ilyen helyzetben lenni, ezért nem is hibáztathatod magad, hogy,ha úgy érzed, rosszul döntöttél. Ma már lehet, hogy másképpen lenne minden. Kitartást!
2014. okt. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Hiába pontoztok le, ez a nagy büdös igazság. 1es
2014. okt. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!