Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Aki eldonti hogy abortuszra...

Aki eldonti hogy abortuszra megy megbanhatja kesobb?

Figyelt kérdés
Olyan nok valasza erdekel akik hatarozottan eldontottek hogy ezt a lehetoseget valasztjak. Nem kenyszer hatasara hoztak meg dontesuket. Igy meg lehet banni utolag kesobb? Vagy ugy all hozza egy no hogy orul az utanna szuletett gyerekeinek? Engem csak azoknak a noknek a valasza erdekel akiknek volt terhessegmegszakitasuk akik erdemben hozza tudnak szolni a kerdeshez.
2014. nov. 28. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez ennél bonyolultabb dolog.Vannak olyanok hogy megtörtént elment abortuszra és élte a világát de ez csak nagyon kevesek közé tartozik.Az igazság az hogy ha abortusz után kilépsz a nagyvilágba rájössz hogy nem kellett volna...jön az hogy mi lett volna...stb Sajnos nekem volt 1 abortuszom és ezt világ életemben bánni fogom.Az elején úgy tettem mintha nincs semmi problémám de esténként nem tudtam abba hagyni a sírást.Most van egy 1 éves kislányom de még mindig gyötör a lelki ismeretem hiszen látom őt felcseperedni és eszembe jut hogy vajon milyen lehetett volna a tesója.Hát mindenkinek saját döntése de utána nagyon nehéz lesz az biztos.
2014. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem lelkileg megtör bizonyos embereket, én 17 évesen teherbe estem, és a párom nem támogatott, anyám pedig abortuszra kényszerített. Azóta egyszerűen nem tűrök meg terhes nőket és babákat a közelemben., ha valamelyik barátom teherbe esik, gyereke születik, nem foglalkozom vele többet.

Ez mondjuk nem megbánás,hanem harag. Pár év múlva mikor már nem voltam tini, megint teherbe estem, otthagytam az akkori pasimat és újra átéltem, és egyátalán nem érdekel,örültem hogy túl vagyok rajta. Ezért mondom,hogy lelkileg megtört ami először történt, emiatt nem tudom magam anyaként elképzelni. Hülye voltam hogy szóltam anyámnak, azt hittem bizhatok benne és segít majd. Megbánást nem érzek, inkább semmit.

2014. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
76%
Miért bánnám meg? Ha nem rontják el az abortuszt, akor később akármikor újra teherbe eshetek, amikor sokkkal jobb az időzítés...
2014. nov. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Majdnem 18 voltam amikor abortuszra mentem. Ha most lenne az a helyzet, most is megtenném. Ha más helyzet lett volna, biztosan megtartom. Szoba-konyha lakásban lakunk egy idegbeteg kutyával. Akkoriban 6-an laktunk együtt, ma már csak 4-en. Iskolás voltam, az apja havi 25.000 Forinttal járult volna hozzá a gyerekneveléshez és ennyi. Tudtam akkor is, hogy semmilyen formában nem számíthatok senkire. Nem tettem tönkre 6 ember életét, mert én anya akarok lenni. Most sem szülnék ide. Nem palotáról álmodozom, csak nyugalomról. Sem betegen, sem fáradtan nem lehet pihenni. 1 légtérben nyomorgunk és még a kutya is idegbeteg... Gondolhatjátok milyen élete lett volna a gyerekemnek. Lepontozhattok, de nem bántam meg. Majd akkor vállalok gyereket, ha lesz hova tennem. 22/L
2014. nov. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
voltam....nagyon megbántam...azóta is szenvedek emiatt...nem tudtam lezárni...13 éve volt...
2014. nov. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Egy döntés később derül ki, hogy jó volt-e.

Hét éve volt abortuszom. Ha megmásíthatnám, akkor se tenném.

Ha azt a gyereket megtartom, legjobb esetben anyámmal élnék együtt, gyerektartásra nem is számolhatnék. Állandó viták, szakmám nem biztos hogy lenne, és a legjobb munkalehetőségem folyamatos műszak 70e-ért.

Így most saját családom van, férj, két kislány.

Viszont ismerek olyat, aki egy 15 évvel azelőtti abra fog mindent, ami nem sikerül az életében.

2014. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%

Nekem nem volt abortuszom de mégis úgy érzem felelősségem neked válaszolni. Nekem most pár hónapos a kisfiam és csodaként élem meg azt ahogy fejlődik, ahogy az élettel tele szemei ragyognak, ahogy visszanevet rám. Még a gagyogása is teljesen felvillanyoz pedig semmit sem értek belőle. Ha egy másodpercre is arra gondolok, hogy Ő most nem lenne velem ha engedtem volna, hogy a méhembe megöljék akármilyen pici is volt azt érzem vele együtt belőlem is meghalt volna valami, amit soha többé nem hozhatok vissza.

Lehet a körülmények vagy néhány ember azt tanácsolja neked vess véget a gyereked életének, de hidd el nekem ha Ő meghal belőled is meghal valami aminek a hiányát életed végéig érezni fogod. Nagyszerű dolog gyerekeinkben felismerni egy kicsit magunkból is és egy életet felnevelni a következő nemzedéknek egy nagyszerű feladat. Ha mégis úgy gondolod nem tudod felnevelni(pedig teljes mértékben biztos vagyok benne, hogy képes vagy rá) sok olyan házaspár van akiknek nem lehet gyerekük és szivesen felnevelnék. Én csak arra szeretnélek bátoritani, hogy add meg a gyerekednek a lehetőséget, hogy éljen, megtanuljon nevetni, járni, beszélni, szeretni és, hogy továbbvigye belőled azt az értéket amit egyedül ő képviselhet. Biztos vagyok benne, hogy a kisbaba aki a méhedben él, ugyan olyan szép és különleges ember lesz mint az édesanyja. :)

2014. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó ne haragudj de nem értem miért válaszoltál!!annyira fogalmad sincs arról ami egy abortusznàl végig megy egy lànynak/nőnek az agyán!!amikor màr ott egy csöppség senki se gondolja azt jajj bàrcsak elvetettem volna!!szal. Érdemben nemtudsz vàlaszolni a kérdésre!!de hidd el nem mindig az a jó megoldás ha megtartod..örökbe adni meg könnyű ezzel dobálózni!!nemtudom te megtudnád-e tenni???nyílván nem!!hogy a kérdésre is válszoljak nekem is volt 19 éves voltam egyáltalán nem tehettem volna meg,h megtartsam anyagilag se és a barátom persze azonnal szakított velem..megmondom őszintèn nem is éreztem készen magam a gyerekvàllalàsra!!hisz még én is majdnem gyerek voltam!!nagyon sokat sírtam és néha eljàtszottam a gondolattal mi lenne ha..de jól döntöttem akkor!!ettől függetlenül megbàntam azt,h ilyen dolgot tettem..magàt az abortuszt!!de akkor ez volt a helyes és ha visszamehetnék az időben azon vàltoztatnék,h ne essek teherbe nem azon,h megtartottam volna!!pedig fájt mocskosul megviselt és akkor eldöntöttem soha többet nem lesz ilyen!!én tanultam belőle a saját káromon!!ha akkor máshogy döntök anyukámmal élnék még talán most is mert soha nemtudtam volna elköltözni nem fejezem be a sulit,nem találom meg az életem szerelmét a férjem aki a legjobb ember a vilagon és mára a kisfiam apukája!!:)) akit imádok és mindent megtudok neki adni..szeretetben,szerelmes szülők nevelik és anyagilag is biztos a háttér!!nem azt mondom,h támogatom az bortuszt és ugy vagyok vele ha valakik megtehetik mindent gondoljanak végig hatha van megoldás.akik pedig nem akarnak babát védekezzenek rendesen mert tényleg súlyos következmenye van a felelőtlenségnek!!
2014. dec. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!