Nem felhaborito ha valaki ebben az esetben megsert egy abortuszra keszulo not?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerosom azert ment abortuszra mert a baba down szindromas lett volna tobb orvosnal is volt. Volt par ember aki megsertette ezert de ugy hogy o nem nevel ilyen betegsegben szenvedo gyereket. Csak szerintem felhaborito ilyen nehez dontest hozo not elitelni?
2014. szept. 15. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
De igen. Ezt hívják primitivitasnak.
2014. szept. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
de igen.ez felhaborito.
2014. szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nemcsak azt kell mérlegelni, mit mond valaki, hanem először is azt, hogy ki mondja.
2014. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én kétszer voltam terhes és mindkétszer mikor kérdeztek,megmondtam,hogy nem tartom meg ha kiderült,hohg down-os, sajnos nagyon jól tudom,hogy milyen down-os gyereket nevelni. Senki nem nézett rám rossz szemmel,sőt megértettek,szerencsére mindkét gyermekem egészséges lett!
2014. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Én azokat ítélem el akik üvöltve gyilkosoznak, átkozódnak.

Ítélkezni könnyebb, mint átélni.

Volt abortuszom. Nem vagyok rá büszke, de abban az élethelyzetben ez volt a felelős döntés.

Tévhit, hogy az abortuszok nagy részét felelőtlen tinilanyokon hajtják végre. Ott beszélgettem a többi nővel, mindnek volt már gyereke. Volt ahol három is.

Édesanyám 48 évesen ment abortuszra. Ekkor vártam a lányomat. Elméletileg egészséges lett volna, de édesanyám már nem mert még egy gyereket vállalni. Már elkezdődött nála a banyakór, szerencséje volt, hogy észrevette a tüneteket, mert a teherbeesése előtt fél évvel már nem menstrualt rendesen.

2014. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Szertintem durva ilyen miatt beszólni....

Én úgy gondolom az a sok szűrővizsgálat emaitt van, hogy ha baj van, beteg a baba akkor időbe kiderülhet, így a szülők eldönthetik, hogy vállalnak egy beteg gyereket, bírják-e anyagilag, lelkileg stb vagy inkább lemondanak róla. Ebbe szerintem butaság és valóban primitívség beleszólni, elítélni. Ráadásul vannak betegségek amivel hamar meghal a baba. Ha valaki így gondolja, elítéli az ismerősödet, akkor ne is menjen szűrővizsgálatra, hiszen minek???? Úgy látszik neki mindegy.

2014. szept. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös én mégis azt gondolom, hogy a legtöbb abortusz felelőtlenség miatt történik legyen az tinilány vagy 48éves!!anya.Erre gondolni kell mindig és amit csak lehet megtenni, hogy ne kerüljön sor abortuszra.Mert ha őszinte az ember akkor kiderül, hogy bizony nem mindent tettek meg annak érdekében, hogy ne legyen az illető terhes és én ezt felelőtlenségnek tartom. Csak ilyenkor az emberek inkább mentegetőznek, mert az könnyebb. Némelyek még attól sem riadnának vissza, hogy letagadják azt, hogy egyáltalánéltek nemi életet mikor terhesek lettek:) Szerintem is dúrva ilyenért beszólni, bár az ellenkezőjére is beszólnak, ha megtartja valaki hiába beteg lesz a gyerek.
2014. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Velem megtörtént. Nem down, de súlyos fejlődési rendellenesség miatt...nem részletezném. Aki megjegyzést tett down-nak könyvelte el, mert arra sem vette a fáradtságot, hogy rám figyeljen. Ennek ellenére a mai napig eszembe jut a félvállról odavetett pár mondat, amire ö lehet nem is emlékszik. Én valószínűleg sosem fogom elfelejteni. Alapból is hónapokig magam alatt voltam, igazán most sem vagyok túl rajta teljesen, de ez még rátesz egy lapáttal...
2014. szept. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!