Megtatanátok a helyemben? Milyen egy abortusz?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van és többet nem terveztünk ezért 4 hónappal ezelőtt tetettem fel spirált. Ma viszont kiderült hogy terhes vagyok.


Körülményeket leírom hogy kicsit átlássátok a helyzetet. Anyagilag beleférne még rgy gyerek. Saját ház, bár még hiteles. A házasságunk jó. Idegileg kissé kivagyok az utóbbi időben, abszolut nincs segítségem még a férjem sem. Szóvan teljesen egyedül nevelem őket. Se a terhességhez, sem a szüléshez, sem a szoptatáshoz nincs többé "kedvem". Hogy döntenétek? Férjemnek mindegy mert neki semmivel nem lesz nehezebb ha lesz még egy gyerek.


Hogy döntenétek a helyemben?


2014. dec. 28. 19:05
 41/93 A kérdező kommentje:
Hát ez az hogy te csak vitatkozni jöttél ide. Mert azt gondolod te mindent tudsz...
2014. dec. 29. 16:35
 42/93 anonim ***** válasza:
82%
Azok alapján amit leírtál inkább ne vállald.
2014. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 anonim ***** válasza:
83%

Ez a mondatod elgondolkoztatott:" Se a terhességhez, sem a szüléshez, sem a szoptatáshoz nincs többé "kedvem"."

És,ahogy olvastam mentálisan se vagy a csúcson....

Az,hogy nincs kocsitok egy dolog.Ám mivel nem is tervezed,hogy lesz,számomra azt jelenti,hogy azért anyagilag nem álltok annyira jól.4 gyerekkel(a férj hathatós segítsége nélkül) igen nagyon nehéz boldogulni.Nekünk 3 gyerekünk van,nekem saját autóm,és bizony napi szinten szükségem van rá,és használom is.

A kérdésedre a válasz:a HELYEDBEN én nem vállalnám be a babát(ha én teherbe esnék,bevállalnám a 4.-et,mivel itt tényleg minden feltétel adott hozzá,bár,mi sem akarunk több gyereket,éppen ezért februárban lesz a sterilizációs műtétem)

2014. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg nem tartanám meg a helyedben .. Te magad írod nincs kedved az egészhez .. Akkor meg minek ? Kényszerből gyereket szülni , csak mert besikerült o.O ?! Sosem értettem vele egyet ... Ha már nem akarsz többet babazni , elölről kezdeni mindent .. Az is érthető ! Te döntsd el be tudod akarod e vállalni újra , érzel e magadban elég erőt ..
2014. dec. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/93 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen utolso a normalis valaszt :)
2014. dec. 30. 08:17
 46/93 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, szerintem itt mindenki normális választ adott, nem csak az utolsó hozzászóló. Az, hogy te mentálisan nem vagy a helyzet magaslatán, a te bajod. Ettől még nem kellett volna bunkóznod a többi válaszolóval. Semmilyen körülmények között nem tartanám meg a helyedben a 4. gyermeket.

De ha elmégy az abortuszra, akkor abban a pillanatban ki fog vigyázni a már meglévő három gyermekedre? :O

2014. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 A kérdező kommentje:

Miért ha szülök akkor ki?


Az apjuk vesz ki szabadságot. Ilyen esetekben megteszi ahogy meg is tette amikor szültem vagy műtöttek!

2014. dec. 30. 13:45
 48/93 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kerdezo!


Eleg szomoruan olvastam soraidat es a hozzaszolasokat. En szemelyesen nem eltem at abortuszt, de orvostanhallgatokent asszisztaltam par ilyen beavatkozason a nogyogyaszati klinikan. Annak ellenere, hogy koztudottan rengeteg lany, asszony veti al magat terhessegmegszakitasnak, vegig olyan erzesem volt, hogy ezzel valami nagyon nincsen rendben. Valoban par oras mutetrol van szo, de sokkal tobb tortenik itt,´mint amit valojaban a beteg tudomasara hozunk.. a kikapart magzatdarabkakat nem mutatjak meg neked. En birom a vert, boncoltam vizihullatol kezdve 3 eves kisgyermek szivet, de azt kell mondjam, hogy az abortusz egy valosagos horror. Mint no es orvos, hazudnek neked, ha elbagatelizalnam a beavatkozas sulyat csak azert, hogy megnyugtassalak.

Ha jo Anya vagy es szereted a gyermekeidet(amiben biztos vagyok, kulonben nem tepelodnel es irtal volna itt), akkor a negyedik, sot a tizedik gyermekednek es jo anyukaja lennel. Ha harom szamara van hely, akkor a negyediknek is lesz. Talan en sem terveznek 3-nal tobbet, mert jomagam is olykor gyenge idegzetu vagyok, de ti mar tul vagytok a tervezes stadiuman, mert az a baba mar benned fejlodik, uton van es el. A magzatod eletenek ugyan vegetvethetsz, de egy eleten at hordozni fogod ennek a sulyat, ami hosszutavon a meglevo gyermekeidre is hatassal lehet. Ugyhogy ellenben az eddigi hozzaszolokkal en ugy gondolom, hogy egy szereto csaladban egy gyermek kulonos ajandek. Bizonyitottad, hogy jo Anya vagy es felnottel a feladathoz, hiszen harom gyermeket nevelsz. A depresszio es magany nem lesz nehezebb meg egy gyermek miatt, viszont egy esetleges abortusz okozta gyotrodes es buntudat nagyon sokat arthat mind neked, mind az egesz csaladodnak. En biztos vagyok benne, hogy ha majd megszuletik, ugy fogsz neki orulni, hogy vegul megtartottad, es el sem fogod tudni kepzelni az eleteteket nelkule.

:)

2014. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/93 A kérdező kommentje:
Szia! Megkönnyeztem a válaszod nagyon szépen köszönöm. Írok privátbs, mert sajnos itt csak kötekednek :(
2014. dec. 30. 14:04
 50/93 anonim ***** válasza:
69%
48as te mekkora kamu vagy. Kár, hogy soha nem voltál orvos. Egy abortusz em tart órákig és valóban véres de abszolult nem horror.
2014. dec. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!