Megtatanátok a helyemben? Milyen egy abortusz?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van és többet nem terveztünk ezért 4 hónappal ezelőtt tetettem fel spirált. Ma viszont kiderült hogy terhes vagyok.


Körülményeket leírom hogy kicsit átlássátok a helyzetet. Anyagilag beleférne még rgy gyerek. Saját ház, bár még hiteles. A házasságunk jó. Idegileg kissé kivagyok az utóbbi időben, abszolut nincs segítségem még a férjem sem. Szóvan teljesen egyedül nevelem őket. Se a terhességhez, sem a szüléshez, sem a szoptatáshoz nincs többé "kedvem". Hogy döntenétek? Férjemnek mindegy mert neki semmivel nem lesz nehezebb ha lesz még egy gyerek.


Hogy döntenétek a helyemben?


2014. dec. 28. 19:05
 61/93 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó! Csak ne lenne ilyen rohadt nehéz... A szívem azt sugja tartsam meg, hisz az én vérem a gyerekeim testvére és nem végezheti egy kukában szerencsétlenem. Viszont az eszem azt súgja hogy engedjem őt el, úgy hamarabb mehetek dolgozni végre emberek közé stb...

Legszivesebben elvonulnék pár napra valahova és gondolkodnék de sajnos nem lehet hamar kell döntenem sürget az idő.

2014. dec. 30. 21:53
 62/93 A kérdező kommentje:
Ja és igen öröm hogy vannak a gyerekk, életem kicsi értelmei ha nem lennének akkor már én sem lennék. Nagyon nehéz és az a gond hogy nem ért meg senki :(
2014. dec. 30. 21:54
 63/93 anonim ***** válasza:
62%
Tudom, milyen érzés...Kellene neked legalább egy hétvége, hogy kipihenhesd magad, új erőre kaphass. Én ma kaptam két órát a férjemtől, elvitte magával a gyereket vásárolni. Tudom, hogy borzasztó, hogy így érzek, de olyan jó volt délután egy kis semmittevés. Az emberi kapcsolatok nekem is hiányoznak. Három terhesség után meg tényleg ki lehet szomjazva az ember egy kis felnőtt életre. Viszont én akkor egy éves kora körül megpróbálnám beadni bölcsibe a kicsit és visszamennék dolgozni.
2014. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/93 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem rud bölcsibe menni, mert a legközelebbi 30km és ugye nincs kocsink (csóró brigád vagyunk) Tehát ez kilőve, marad a 3 év mint eddig...

Én kb 3 éve pihiztem utoljára, anyós eljött és vigyázott rájuk mi meg elmentünk étterembe...tök jó lenne legalább havi 1x pár óra dehát sajnos...

2014. dec. 31. 06:11
 65/93 A kérdező kommentje:
*tud
2014. dec. 31. 06:14
 66/93 anonim ***** válasza:
74%
Az 52. vagyok.57. válaszolónak:nem,nem is kívánom-és fogom-átélni soha(védekezünk+februárban elköttetem magam).Ám azt sem értem,miért kell azokat az embereket még nehezebb helyzetbe hozni(vagy legyilkosozni),akik meghozzák a számukra is nehéz döntést.Miért kell horror dolgokat írni Neki/Nekik?Éppen elég megvívni a maguk harcát.Én nem gondolnám,hogy ha megtartja,ezért tartja meg.Kérdező:mivel egyikőnk sincs a TE helyzetedben,a TE életedet TE éled,tégy úgy,ahogy Neked,a Családodnak a legjobb lesz!
2014. dec. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Boldog új évet mindenkinek :)
2014. dec. 31. 11:04
 68/93 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél kérdező?
2015. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 A kérdező kommentje:
Teljesen döntésképtelen vagyok :(
2015. jan. 1. 22:36
 70/93 anonim ***** válasza:
38%
Kemény helyzet ez,de mielőtt döntenél,nézd meg,milyenek azok az embriók,annyi idős korban,amikor elvetetnéd.Nem azért,hogy lebeszėljelek,de ez is része a valóságnak,amivel jobb előtte,mint utóbb szembesülni.Szerintem az alap probléma,hogy egyedül vagy,túlterhelve,a kikapcsolódás lehetősége nélkül,problémákkal.Ezen kellene változtatni.Ha senki nem segít neked,próbálj külső segítséget kérni,mert jogod van a pihenéshez,kikapcsolódáshoz.Ott a védőnő,vannak szakszolgálatok,vagy a mindenütt jelen levő katolikus,református egyház a maga önkéntes segítőivel és még vallásosnak sem kell lenni.Kérj és keress segítséget,ha nem is magad miatt,de a meglévő gyerekek miatt.Ha kicsit is jobb neked,az nekik is jó.A férjedet sajnos nem menti fel teljesen a munka.Érthető,hogy tehermentesíted,amennyire tudod,de ehhez a terhességhez ő is kellett,közös a felelősség,közös a döntés felelőssége is.
2015. jan. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!