Megtatanátok a helyemben? Milyen egy abortusz?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van és többet nem terveztünk ezért 4 hónappal ezelőtt tetettem fel spirált. Ma viszont kiderült hogy terhes vagyok.


Körülményeket leírom hogy kicsit átlássátok a helyzetet. Anyagilag beleférne még rgy gyerek. Saját ház, bár még hiteles. A házasságunk jó. Idegileg kissé kivagyok az utóbbi időben, abszolut nincs segítségem még a férjem sem. Szóvan teljesen egyedül nevelem őket. Se a terhességhez, sem a szüléshez, sem a szoptatáshoz nincs többé "kedvem". Hogy döntenétek? Férjemnek mindegy mert neki semmivel nem lesz nehezebb ha lesz még egy gyerek.


Hogy döntenétek a helyemben?


2014. dec. 28. 19:05
 71/93 anonim válasza:
Hol laktok?
2015. jan. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
2015. jan. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:
utolsó, ez nekem is feltűnt már...most vagy ugyanaz a kérdező, vagy pedig a férj is, és a feleség is gyakorikérdésezik...:D
2015. jan. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
70%

Meglepően hasonlít a két sztori. De ha azt vesszük, hogy számtalan 3 gyerekes család van, akik kis faluban élnek, és anyuka évek óta otthon van bezárva a gyerekekkel, apuka meg folyton dolgozik, hát... szerintem nem csak egy ilyen eset van kis hazánkban.

A másik topictémából pedig nem igazán egy jó házasság képe "rajzolódik ki".


A kérdésre válaszolva: én nem biztos, hogy megtartanám ebben a helyzetben, bár sok lelkierő kellene az abortuszhoz is. De egy nem kívánt gyerek meg hosszú távon rontana a kérdező helyzetén.Arról nem beszélve, hogy milyen gyerekkora lenne szegénynek nem kívánt negyedik testvérként...

2015. jan. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
38%

Kedves édesanya!

A gyerek Isten ajándéka, ne dobd el magadtól. Most depressziós vagy, de nem leszel az mindig. Gondolj a három gyerekedre. Nagy teher.de nem adnád őket senkinek. Ugyanolyan gyereked ő is. A tiéd. Ne dobd el.

A férjed pedig.....ezen már kár keseregni. Mért szültél neki három gyereket?

De bármit teszel, a kisbabád ne öld meg. Az édesanyja vagy.

2015. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 A kérdező kommentje:
Köszi hogy linkeltétek azt a kérdést. Érdekes mert tényleg hasonló. Hogy az én férjem-e? Nemhinném mert én szilveszterkor egy kortyot nem ittam és nem hisztiztem. Szóval ha ez a férjem akkor hazug. De nem hiszem mert ő máshogy fogalmaz. Bát igazából tud netezni a munkahelyről telórol.
2015. jan. 2. 10:40
 77/93 anonim ***** válasza:

Azért elég sok minden adatot leír a férj.

A tiéd pl. pék?

2015. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 A kérdező kommentje:
Nem pék
2015. jan. 2. 10:57
 79/93 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező!Döntöttél?Letisztult már a kép?
2015. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim válasza:
39%

Kedves Kérdező!

Nekem is nagyon nehéz, ugyanúgy vagyok három gyerkőccel, mint Te. Házasságban, de teljesen egyedül nevelem őket...De nem vinne rá a lélek, hogy elvetessek egy olyan gyermeket, amilyeneket megszültem. Most nagyon kivagy, de ez el fog egyszer múlni, de a lelkiismeret furdalás mindig megmarad! Fizikailag egyre könnyebb lesz velük és a babával az első év a legnehezebb. Próbálj segítségeket megszervezni, esetleg ismerős gyerekek anyukáit, vagy ismerős nyugdíjas nénit megkérni a gyerekek szállításához, vagy foglalkozásához. Esetleg anyósod egy hétre, ha elvállalhatná a két nagyobbat, vagy esetleg mindhármat..

Persze Neked kell eldöntened, de gondolj bele a parányi kisbaba helyzetébe... Ő vajon hogyan döntene?

2015. jan. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!