Pszichiáteri véleményre terhességmegszakítás?

Figyelt kérdés
Én ilyet még nem láttam, most úgy meglepődtem rajta, hogy köpni-nyelni nem tudtam. Egy barátnőmet elhagyta a párja, neki nem volt semmije, így "későn jött rá", hogy nem szeretné a babát. Felkeresett egy pszichiátert, aki adott neki egy véleményt, hogy alkalmatlan rá, így a műtétet elvégezték. Ti hallottatok ilyeT? Nekem olyan fura. Az oké, ha fizikailag nincs rendben, vagy beteg a baba elveszik, de pszichés gondok miatt is? Én ezen felháborodtam.

2015. jan. 1. 06:52
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Az utolso 2 mondatoddal egyetertek, de mast inkabb nem mondok ra, nem lenne tinta turo..
2015. jan. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még nem hallottam! De ha mentálisan beteg, és nem is akarja a babát, akkor hogyan nevelné fel egyedül? Nem elég megszülni egy gyereket, azt fel is kell nevelni.
2015. jan. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy jól fogalmaztam. Én úgy látom, inkább vegyék el még 15-16 hetesen, mint hogy megszülessen, és egy pokol legyen az élete... Az a 37 000 Ft, ami mindenkinek jár, ló...ra sem elég. Egyedülálló anya 8 általánossal pedig piszoknehezen talál munkát, meg amit talál, abból is hogy tart fent egy gyereket? Miből eteti, miből ruházza? Stb. Tehát én ezt nem tartom akkora bűnnek (bár tény, minél hamarabb, annál jobb).

Én csak azt nem értem, hogy pszichiáter hogy ad véleményt róla? Mi lehet olyan pszichés indok, ami miatt elvégzik?

2015. jan. 1. 07:23
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Csak találgatni tudok.

A nőnek még a saját megélhetése sem biztosított. Lehet, hogy eddig is a barátja tartotta el, aki most elhagyta.

Sok nő ilyen helyzetben mély depresszióba esik, esetleg az öngyilkosság gondolata is meg fordul a fejében. Ezen csak erős gyógyszerekkel lehet javítani. Ezek a gyógyszerek viszont ártanának a babának, nem lenne egészséges.

Ilyen esetben elegendő indok lehet az abortusz javallata.

2015. jan. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Vagy az is lehet, hogy azért csináltak papírt, hogy ne kelljen kifizetni azt a 30 ezer forint körüli összeget az OEP felé. Ha egészségügyi oka a terhességmegszakításnak, van akkor nem kell kifizetni.
2015. jan. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, hogy mi baja a barátnődnek, de ha mondjuk súlyos depressziós, öngyilkossági kísérletei vannak/voltak stb., bizony, hogy pszichiáter is adhat orvos szakvéleményt (hiszen orvos).
2015. jan. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

12 hét után hiába fizeti ki...

Ha meg azért írták csak a papírt, szerintem ugyanannyiba, vagy méég többe kerülhetett. Így meg kockázat lehetne a pszichiáter számára is, nem?

2015. jan. 1. 10:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván túlment azon az időn,amikor még kérheti a terhesség megszakítást.Ilyenkor csak orvosi javaslatra lehet elvégezni az abortuszt és az anya mentális állapota ilyen ok lehet.
2015. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pszichés indokból is elveszik, hiszen a pszichiáter is orvos, és a mentális betegség is betegség. Sok pszichiátriai beteg is jól teszi (illetve jobban tette volna...:/), ha nem vállal gyereket, mert a gyerek életét is tönkreb.ssza. Egyrészt a súlyosabb betegségek (skizofrénia, bipoláris zavar) öröklődhetnek, amivel megint csak a gyerekkel cs.szik ki, másrészt ilyen súlyos beteg anya (v. apa- de a kérdésben nőről van szó) gyermekeként felnőni sem éppen egy tündérmese. Mindkét oldalról van tapasztalatom, én is örököltem a betegséget, 27 éves létemre 5 éve másról sem szól az életem, mint pszichiátriáról ki - pszichiátriára be járkálok. 10+-szor feküdtem már bent hónapokat. Erős antipszichotikumot szedek. Szerintem nekem sem javasolná az orvosom, hogy gyermeket szüljek, de bennem is van annyi önkritika, hogy nem szülök, mert csak önzőség lenne és tönkretenném a gyerekem életét.

(De oda is figyelek rá, hogy véletlenül se essek teherbe.)

2015. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

z oké, ha fizikailag nincs rendben, vagy beteg a baba elveszik, de pszichés gondok miatt is?

Szerintem a pszichés gondok is teljesen ugyanolyan fontosak. A testi gond, betegség, 9 hónapig veszélyezteti a gyerek testi épségét (megfázás, láz, stb.) de a pszichés problémák egy életen át végigkísérnék majd a gyerek életét. Igenis fontos a lelki fejlődés szempontjából!

2015. jan. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!