Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A hét elején derült ki , hogy terhes vagyok az orvos szerint 3 hetes lehet kb. , spirállal védekezünk...:S elég érdekes dolog , h. besikerült...a lényeg , hogy az orvos azt mondta , h. bő 1 hét múlva menjek vissza , mert teljes mértékig nem megállapítható ultrahangon a terhesség.Az az igazság , h. már van 3 babánk , és a 4. anyagilag , idegileg is megterhelne minket , de nagyon.Ráadásul a 3 baba egyetlen nagy szobában van , igaz a 2 fiúnak kialakítottunk egy galériát , most kezdtünk volna kb. 2-3 hónap múlva anyagilag úgy helyreállni , h. a 3 gyereknek tényleg megadhassuk amire szükségük van és esetleg félre tudjunk tenni lakásra.A 3 gyermek tervezett volt , eladtuk párom nagymamájától örökölt lakását , vagyis számoltunk kb 4. milliós indulóval , de sajnos eladáskor kiderült , h. kb másfél milliós elmaradás van , most apósomék lakásában élünk , de jelzálog van rajta , próbálunk belepótolni a hitel költségükbe , mert olcsóbban jön ki , mint egy albérlet , kb 1 éven belül ki lesz fizetve.De nem ez a lényeg , hanem az , h. abból az összegből nem maradt , mert muszáj volt inkább ebbe a lakásba ölni , ugyanis albiba nem, nagyon akartak 3 kis aprósággal "befogadni" minket.Ha ez a lakás úszik esetleg , akkor 4-el végképp nem tudom...Most úgy állunk , h. nyögve nyelősen esetleg kitudnánk fizetni egy albérletet , de nagyon nem lenne könnyű.Párom egész jól keres , de nem tudná fedezni egy 4. baba szükségleteit kellőképpen.Ráadásul 3 babával nem egyszerű nekem sem az élet.Már csak a liftbe is nehéz beszállni velük(dupla babakocsi) a nagyobbik pedig lábon...Egyártalán nem érzem magam felkészültnek sem lelkileg sem testileg , 3 hónapja szültem a legkisebbet...még szinte meg sem szoktam rendesen az új helyzetet még a napirend kialakítása is bajos.Anyukám 200km-re lakik párom apja egésznap dolgozik édeasnyja nagyon gyógyszeres nem beszámítható , nem nagyon tudnám kire bízni a gyerekeket , amíg orvoshoz menjek 2 hetente...ugyanis páromnak sem dobálják csak úgy a szabadnapokat...:/ Nagyon ellenzem az elvetetést , de egyenlőre nem látok más kiutat.Mert , ha bevállaljuk a párom tuti kikészül , így is sokat dolgozik , szerintem többet nem bírna és valószínűleg én sem bírnám elég hosszú cérnával...ráadásul össze lennénk nyomorítva és tuti , h. sose jutnánk saját lakáshoz sem.Nem szeretném a 3 megszületett gyermekem életét teljesen tönkretenni és hát bevallom szerintem a pocakomba lévőé sem lenne túl kellemes és nyugodt...:(Olvasgattam nagyon sokat , h. mennyi időbe tart lebonyolítani az elvetetést , valaki azt írta , h. akár 1 hét.Volt más valaki is aki ennyi idő alatt "letudta"?Nem szeretnék várni 6 hetes koráig.Nézegettem képeket olvastam , h. olyankorra talán már a picike szíve is elkezd verni...:( De talán az abortusz fájdalmát csak 12 hetes kor után érzékelik.Légyszíves írjatok véleményeket , mit tennétek a helyemben?Teljesen tanácstalan vagyok , nem akarom megölni , de ha megtartjuk nem hiszem , h. egyben marad a család és bírni fogjuk lelkileg anyagilag és idegileg...:S

2015. febr. 5. 20:49
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Hát nekem a bolond nőgyógyász annyit mondott , hogy ha meg szeretném tartani , akkor majd eltávolítják a hurkot...:S Nem mondta , h. veszélyes lenne , annyit tett még hozzá , hogy volt már aki hurokkal szült babát...tehát , hogy sajnos ez sem 100%-os védekezés és igen kiságyat kellene venni csak szinte...de fogalmam sincs , hogy hova férne el.:S , így is a nagyobbik másfél éves fiam "emeletes" ágyon alszik...igaz nem olyan magas , de még látszik , h. kicsi hozzá....a galéria többi része csak egy kis gardróbhoz volt elég...a helyére nem férne egy másik kiságy a ruhák zöme így is polcon és ágynemű tartóban vannak...:/ 2 lehetőségünk lenne esetleg lentről kirakjuk az étkezők , vagy a gyerekek másfél méterszer másfél méteres játékhelyét szüntetjük meg...Nagyobb lakás kellene...:S elég erősen gondolkozunk hitelfelvételen...körülbelül mondjuk egy 15-20 milliós lakás vásárlása esetén mennyi lehet a havi törlesztő mondjuk 20 évre? Illetve ezt úgy is csak bank tudná pontosan megmondani , inkább azt kérdezném , hogy , aki kb ilyen összegű hitelt vett fel , annak mennyi igazolható jövedelem forrással kellett rendelkeznie?És , mennyit fizet kb havonta csak hitelre...?
2015. febr. 7. 20:26
 12/28 anonim ***** válasza:
20 millió hitel egy keresletre, ennyi gyerekkel??? Nem vagy normális! Hála az Istennek nagyon sok jövedelem kell hozzá és 30% önrész. Azért lehet sokkal olcsóbban is nagyon jó családi házat venni, persze falun vagy menjetek 3-4 szobás lakásba..., az is olcsóbb. De ezen az egészen csak akkor gondolkodhattok, ha minden hónapban tudtok félretenni, és van megtakarításotok egy pár milla...
2015. febr. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Anyós most adja el a lakását , abból 5 milliót kap , de kb 2-3 hónapja már nyafog , hogy nem akar egyedül lenni , fél a magánytól Miskolcról költözik fel ide a közelbe Pestre...Ő felvetette , hogy mi lenne , ha a mi lakásvásárlásunkhoz odaadná és cserébe szorítanánk neki egy kis helyet , mert nagyon szeretne többet unkázni stb.Azt is hozzá tette , h. amennyire futná segítene a hitelben a nyugdíjával..Na most szerintem , ha megegyeznénk vele , h. oké lakjunk együtt meg stb. , akkor nem tűnik olyan idióta ötletnek a hitelfelvétel és a lakásvásárlás...Pesten meg szerintem 10 millió alatt nem találni nagyon lakást...kívülre eső körzetében sem...másrészt falura menni...abba nem gondoltál bele , hogy a férjem onnan , hogy jutna be a belvárosba dolgozni?:SMásrészt mikor ő a készenlétes , elméletileg 1 óra alatt be kell érnie...szóval csak is Pest közeli környéke jöhetne szóba...ugyanis az ő munkája nélkül nem tudnánk fizetni a hitelt...
2015. febr. 8. 08:52
 14/28 anonim válasza:
15%

Egy asszony elmegy a nőgyógyászhoz, és így szól: - Doktor úr, óriási bajban

vagyok és nagyon nagy szükségem lenne a segítségére. A gyermekem még nincs

egy éves, és megint terhes lettem. Nem akarok ilyen közeli korú gyerekeket.

-

Rendben, mit szeretne tőlem? - Azt szeretném, hogy szakítsa meg a

terhességemet, nagyon számítok Önre. Az orvos gondolkodóba esik, majd így

szól: - Azt hiszem, van egy jobb megoldás, ami az Ön számára is kevésbé

veszélyes.

A nő elmosolyodott, gondolván a doki megértette, mit szeretne. Az orvos

folytatta: - Nézze, hogy ne kelljen egyszerre két kisbabára vigyáznia,

öljük meg azt, amelyik az ölében van most. Így tudna egy kicsit pihenni,

mielőtt a másik megszületik.

Ha meg akarjuk ölni az egyiket, mindegy melyik az. Az Ön testére semmi

veszélyt nem jelentene, ha az ölében lévő babát választaná. A hölgy

elszörnyedt. - Na de, doktor úr! Milyen szörnyű! Megölni egy gyereket, az

bűn!

- Szerintem is, – mondta az orvos – de nekem úgy tűnt, ez Önnek nem

probléma, és azt gondoltam, akkor ez a legjobb megoldás. Az orvos

elmosolyodott, érezte, érthető volt az álláspontja.

Sikerült meggyőznie a mamát arról, hogy nincs különbség aközött, hogy egy

már megszületett gyereket ölnek meg, vagy azt, aki még az anyaméhben van.

2015. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
55%
#14 Undorító vagy.
2015. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
14-es ezzel sajnos én is így vagyok...:/ Csak mondom egyetlen egy problémánk van , aggódunk , h. sem fizikailag sem lelkileg , sem Főként anyagilag nem fogjuk bírni...ha biztosra tudnánk , hogy a jövőben előre láthatólag jobban fognak menni a dolgaink nem haboznánk , hogy megtartsuk...habár jelen álláspont szerint sem nagyon szeretnénk elvetetni...Viszont tegnap beszéltem volt osztálytársnőmmel , az ő barátnőjének nem rég kb 2 hónapja volt egy abortusza..(van már 2 gyermeke) , és mikor felhívta és én megkérdeztem , hogy miért az abortusz mellett döntött ezt válaszolta: mert félek , hogy 3 gyerek mellett megbolondulnék , 2-vel is nehezen bírok sokszor az őrületbe kergetnek és nagyon nehéz megállni , hogy ne járjon el a kezem.Valamilyen szinten megértem , mert inkább tényleg valaki vetesse el a gyermekét , minthogy megszülje , aztán rajta vezesse le minden feszültségét...Valahogy én is így érzek , hogy sok lenne egy 4. baba , szerintem nem bírná az agyam a terhelést...plusz folyamatos anyagi stressz , párom még többet dolgozni ő is feszültebb lenne , egyártalán nem tudna besegíteni semmiben sem...egy nagy bevásárlást is húzósan tudunk összehozni 1 hónapban egyszer...:/ Nem tudom mit tegyünk...de anyagiagtól és helyhiánytól eltekintve , szerintem idegileg nem bírnánk a sok stresszt , és szerintem ez a legelviselhetetlenebb , ha egy gyermek nem nyugodt kiegyensúlyozott , boldog környezetben nő fel , és ettől szeretném mindegyikőjüket megóvni...:(
2015. febr. 9. 13:36
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 14-es! Igen, egyetértek azzal amit írtál.

Kedves Kérdező!

Nekem azt mondta a védőnőnk amikor az ötödik gyerkőmet vállaltam, hogy van ahol a 10 is kevés, de van ahol az egy is sok!

Nos, aha a hurkot eltávolítja az orvos, valószínű, hogy a baba sem marad meg. Attól függ, hogy hol tapad a lepény, hogy hol van a hurok, stb, stb. Figyelj. Ha nagyon rossz helyen van a hurok, és veszélyeztetné a babád egészségét, akkor inkább tényleg ne tartsd meg, mert sérültként leélni az egész életet, az hidd el nagyon borzasztó. De, ha 10000 százalékig egészséges lenne a babád, akkor inkább tartsd meg, mert nem tudhatod kit nem hagysz megszületni!

De az eltávolítással a baba is 99%-ban elmegy!

Tényleg sajnállak, hogy hurok mellett lettél terhes!

2015. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
Nem tudom az örökbeadáson gondolkodtál-e: ez is egy opció, így nem kellene elpusztítanod a magzatod, nyugodt maradhat a lelkiismereted. Mivel úgy érzem hezitálsz a lelked mélyén az abortuszon, én azt tanácsolnám keress fel civil szervezetet, például a Baptista Szeretetszolgálatot, az Alfa szövetséget, a Gólyahír is ilyen. Ők tudnak Neked tanácsot is adni az ügyben, illetve, ami nagyon fontos, hogy bár ezek a szervezetek közvetítenek az örökbeadó és az örökbefogadásra váró szülők között, első körben megpróbálják megoldani azokat a problémákat ami miatt az abortusz/örökbeadás gondolata egyáltalán felmerült ( a Baptisták és az Alfa tuti így működik, a többieket kevésbé ismerem).Szóval hátha segíteni tudnak abban is, hogy végül megtarthasd a picit és kicsit oldódjanak az anyagi problémáitok. Az örökbeadás szerintem sokkal humánusabb megoldás, mint az abortusz - rengeteg kedves, szeretetteli család vár arra, hogy végre babához jussanak. Lelkileg a részetekről nyilván egy komoly vállalás, de a babát életben tartod vele, őt és egy másik családot boldoggá teszel, és nem fog egész életedben nyomni a lelkiismereted, hogy a halálba küldted a picit (ami ugye egy másfajta lelki teher). Szerintem egy próbát megérne részedről ez a lehetőség,utána még mindig dönthetsz akárhogy....
2015. febr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Örökbe adás semmiféleképpen , orvossal beszéltem , azt mondja rizikósnak tűnik megtartani , de várjunk még 2 hetet , akkor jobban fogja látni UH-on...Hát...:S Eléggé izgulok...:( Én úgy döntöttem szeretném ezt a babát...:( De az egyik válaszoló , aki hurokkal kapcsolatosan írt..kb. az orvos is ezt mondta sajnos.:(
2015. febr. 10. 23:02
 20/28 anonim válasza:
17%
Örülök, hogy úgy döntöttél megtartod, nagyon szorítok nektek, hogy minden rendben legyen!!! (18-as)
2015. febr. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!