Terhesség 18 év alatt?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő:Egy 18 év alatti lány terhes. Lassan már 4 hónapos terhes. Az illető lány, megtartaná a gyermeket, de a szülők, ha veszélyes ha nem 4 hónaposan már az elvetetés, akkor is el szeretnék vinni abortuszra. A lány meg gátolhatja ezt, mert meg szeretné tartani, avagy sem? Tehát itt a szülők döntik ezt el teljes mértékben? Avagy a lány eldöntheti e, bele szólhat e 18 éves kor alatt?
2015. márc. 4. 19:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
14%
Én soha nem használtam azt a szót, hogy gyilkos és még le sem írtam azt a mondatot sem, hogy szüljön nyomorba. Nem tudom, te kiről beszélsz, de biztos összetévesztesz valakivel. Te viszont mindenhol csak arra buzdítasz mindenkit, hogy menjen abortuszra, mert az mennyire hasznos.
2015. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
15%

Nem -e???

Nem eleg, hogy idegesito , hulye vagy meg le is tagadod a sajat valaszaidat! Ja es termeszetesen mindig irogatsz, ugy hogy erdemi segitseget nem adsz.

2015. márc. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

14 éves korától jogi értelemben korlátozottan cselekvőképes, ilyen kérdésekben a döntés az övé. A szülők nem kényszeríthetik olyan orvosi beavatkozásra, amit ő nem akar.


Kérdés persze, hogy miből fogja eltartani a gyereket... A szülők segítsége általában elkél ilyenkor, kivéve, ha a gyerek apja idősebb, és már el tud tartani a munkájával egy családot. Ez egyáltalán nem kizárt lehetőség, ezért nem kéne egyből ítélkezni. Sőt, adott esetben lehet, hogy az apai nagyszülők is szívesen segítenek.


De a kérdés témája nem ez, hanem az abortusz, amiben valóban a lány dönt ez esetben.

2015. márc. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. márc. 4. 23:48
 15/27 anonim ***** válasza:
14%
Megint csak sértegetsz. Én tényleg nem gyilkosoztam soha és nem is írtam le undorító kifejezéseket, mert nem az én stílusom.
2015. márc. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
20%
És most is adtam érdemi választ, csak te éppen nem olvastad, inkább nekiálltál kötekedni.
2015. márc. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy tudom hogy kiskorúak elvetethetik (sajnos) a 18.hétig.
2015. márc. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Ha 18 éves kor alatti vagy, a terhesség a 18. hétig meg-szakítható. A Családvédelmi Szolgálatnál a szülődnek is meg kell jelennie, mert mindehhez az ő írásos beleegyezé-se is kell. A szülői beleegyezést majd a műtétet végrehajtó kórház is kérni fogja.

Tudd, hogy a 12. héten túli terhesség esetében a terhes-ség megszakítására csak az erre kijelölt kórházakban van mód.


[link]

2015. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
De nem az volt a kérdés, hogy meddig vetetheti el, hanem, hogy meg akarja tartani (ritka példa) és, hogy ezt megteheti-e.
2015. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
igen,csak itt különbőző vélemény voltak a válaszolók,hogy mi meddig lehet, ezért belinkeltem a tisztánlátás miatt!
2015. márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!