Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Bizonytalan vagyok az abortuss...

Bizonytalan vagyok az abortusszal kapcsolatban, úgy érzem, hogy szeretném a babát. De ilyenkor mégis mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem elítélést, fejmosást várok, így is van elég bajom.


Idén érettségizek, a héten derült ki, hogy terhes vagyok.

Tudom, hogy a "legjobb" döntés az abortusz lenne, hiszen 12 éves korom óta az a célom, hogy külföldre menjek egyetemre, imádok élni, szórakozni, tavaly nyáron pl. összesen 2 hetet voltam Magyarországon, év közben is rengeteget vagyok távol (apukám, nagyszüleim más nemzetiségűek, nem is élnek Mo.-n). A barátom is hasonló, csak Ő picivel nyugisabb, nem pörög 24/7.

Anya is mondta, hogy ennek nem lehet más vége és senki nem fogja tudni, csak mi ketten. De én tegnap elmondtam a barátomnak és Ő szeretné a babát... Ő volt az első, aki megkérdezte tőlem, hogy én mit szeretnék.

Komoly a kapcsolatunk, évek óta együtt vagyunk. Tudja, hogy mivel járna egy kisbaba, mert van egy kistestvére.

Ettől függetlenül költözhetnék Hozzá külföldre, max pár évvel később kezdeném az egyetemet.

Eddig tudtam tiszta fejjel gondolkodni, mindig normális, ésszerű döntéseket hoztam, sosem az érzelmeim irányítottak. Erre ma beszéltem az embrióhoz a hasamban, mikor tudom, hogy nem hallja.


2015. márc. 7. 09:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Gondolj at mindent. El tudjatok ezek szerint segitseg nelkul tartani. Szeretitek e annyira egymast hogy egy egesz eletre osszekosson titeket a pici (ez nem olyan mint pl a hazassag hogy el lehet valni es soha tobbe nem latod). A sulit is gondold at hogy tudnad pici mellett folytatni es a vegen donts. nagyon szurkolok Neked hogy jo dontest hozz.
2015. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

Hát nagyon nehéz kérdés, az biztos. A saját véleményem az (amennyiben) el tudjátok tartani a babát, hogy egy gyerek iszonyat sok örömöt ad, és nem igazán lehet "megbánni". Baromi nehéz lesz biztos, de mindig ott lesz a kis vigyorával és kárpótol. Tanulni tudsz mellette is/utána is, ha akarsz. Az abortuszt azt meg vagy megbánja az ember, vagy nem. Ott nem nagyon kárpótol semmi.

De neked kell dönteni, mert neked kell a döntéseid következményeit is vállalni, akár megtartod, akár nem.

2015. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Ismerek olyanokat, akik korai gyermekvállalás mellett csinálták meg az egyetemet, de ehhez nagyon érettnek, felelősségteljesnek, céltudatosnak, erősnek kell lenni! És kell, hogy legyen mellette segítséged a baba miatt.

Csak te tudhatod, hogy ez a típus vagy-e, vagy lélekben távol vagy a felnőtté válástól.

Természetesen hallgasd meg anyukádat, de a döntés a tiéd és a párodé (még jó, hogy elmondtad neki...).


A magzat egyébként a 24. héttől hallja a külső hangokat, ha most beszélsz hozzá, azt tkp. érzi, az első hetektől érzi az anya hangulatát, lelkiállapotát.

2015. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
4%
KAMU
2015. márc. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
11%

Én megtartanám a babát. Szerintem válalni kell a tetteink következményét, és főleg így, hogy a barátod támogatna én belevágnék. Persze tudom, hogy nem így tervezted, de néha közbejön az élet...Egy gyerek nagyon sokat pozitívumot ad, nyilván nehéz a gyereknevelés, de megvan a gyümölcse. És ha később mész egyetemre, külföldre akkor is sikeres lehetsz még. Szerintem beszélgess anyukáddal, a barátoddal a témáról és gondolkozz azon, hogy esélyt adj annak a csodának ami benned növekszik:)

(Egyébként az abortusz után vannak akik meddők lesznek, erre is gondolj)

2015. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Ülj le egy kicsit, légy "kettesben" a babával. Beszélj hozzá, gondold át mit érzel vele kapcsolatban. Gondold végig milyen lehet a jövőtök. Aztán hallgasd meg mit súg a szíved.
2015. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen, a biztos anyagi háttér megvan.

Az egyetemet csak akkor folytatnám, ha már minimum 3 éves. Mert úgy vagyok a dolgokkal, hogy vagy 100%-ban csinálok valamit, vagy sehogy. Nem akarok félig anya, félig egyetemista lenni.

Segítségeim is lennének, így nem szakadna rám minden a baba mellett, lenne magamra és a barátomra is időm.


Csak ugye ez nekem teljesen ismeretlen terep és eléggé félek.

2015. márc. 7. 10:13
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
Hidd el természetes hogy vann benned félelem, ezt mindenki átéli aki terhes lesz, de nem kell mitől tartanod, szerető párod és családod van akik mind támogatnak. Sokan tanulnak tovább kisgyermek mellett, mindent lehet csak akarni kell. Ha külföldre költözöl és ott nő fel a gyermeketek akkor még jobb jövőt tudtok biztositani neki és több lehetőségetek lesz az előrelépésre mint Magyarországon. Nagyon boldog babavárást kivánok!
2015. márc. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

Soha nem szoktam ilyet írni senkinek, de kérlek ne vetesd el! Értelmes, komoly lánynak tűnsz, szimpatikus a hozzáállásod a dolgokhoz, csak most kicsit megijedtél. De szerintem neked menne ez szépen. Minden adott hozzá, hogy megérkezzen. Úgy érzem, de javíts ki ha tévedek, hogy téged anyukád bizonytalanít el. Ne hagyd, hogy befolyásoljon se ő, se senki más. Ez csak rád és a párodra tartozik.

Kívánom, hogy jól dönts és boldog legyél! Minden jót neked!

Egy 11 hónapos kisfiú fiatal anyukája :-)

2015. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

Nekem volt abortuszom.

Csak akkor tudod végigcsinálni, és utána bűntudat nélkül élni, ha 1millió %-ban biztos vagy, hogy ez a legjobb döntés, és semmiképpen nem tudsz bevállalni egy gyereket.

Nálad nem ez van. Ti mindketten szeretnétek,és szeretitek egymást, az anyagi háttér sem gond. Hidd el, örökre nyomot hagyna az életedben, és mindig rá gondolnál, hogy mennyi idős is lenne... stb.

Az egyetemet gyerek mellett is meg tudod csinálni.

2015. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!