Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Szeretném ha lemenne rólam...

Szeretném ha lemenne rólam 5-6 kg, sokat olvastam ezen az oldalon ezzel kapcsolatban, és talán pont ezért is zavarodtam kissé össze, de a kérdésem mégis az, hogyan tegyem?

Figyelt kérdés

Írtátok ,hogy életmódváltás...hétköznaponként nem itthon eszem, hanem a munkahelyemen, tehát nem tudom kikerülni, hogy pl. ne egyek tésztafélét.

Itthon anyagilag nem tudom megengedni magamnak, hogy fehér liszt helyett a drágábbat vegyem meg, és ez a helyzet a cukorral és társaival is....szóval a kaja minőségében nincsen lehetőségem választani.


A másik a sport, reggeltől estig dolgozom, hazaérek, gyerekkel tanulás, itthoni házimunka, este örülök, ha lefeküdhetek végre. Sajnos pánikbeteg vagyok, így nem ajánlott lefekvés előtt az intenzívebb sport, de egyszerűen napközben nincsen lehetőségem.


Szóval kicsit el vagyok keseredve, mert így hogyan fogjak hozzá?


2015. jan. 1. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért kéne minden áron lisztet használni? Vegyél inkább zabpelyhet, fél kiló 200 forint és szinte tökéletes táplálék. Ha pl. édesítőszert használnál cukor helyett, az drágább? Ez hogy jött ki?


A sport meg fontos, de meg vannak az életben a prioritások. Próbálj meg hétvégente sportolni.

2015. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Zabpelyhet használjak főzésnél?

A cukrot végül is le tudom cserélni,nagyon minimálisan használom így is, szinte csak teákhoz...


Csak a hétvégi sport nem lenne kevés?

2015. jan. 1. 20:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazából a finomított dolgok sosem olyan jók, mert tönkremennek a rostok, gyorsabban emészted, jobban megemeli az inzulin-, ezáltal a vércukorszintet. Ez pedig nem jó, a vércukor szintet stabilan kell tartani, ezt pedig úgy tudod elérni, ha gyakrabban eszel keveset, és az étkezéseid sok rostot tartalmaznak.


A zabpelyhet le is darálhatod, ha nagyon akarsz lisztet használni, de ez már egy fokkal rosszabb, mint ahogy fent is írtam, viszont így még mindig jobb, mintha fehér lisztet használnál, mert az nagyon finomra van őrölve.


Akár meg is főzheted, de nem biztos, hogy gasztronómiai élmény lesz. De lehet trükközni vele, pl. csinálsz fasírtot, és a darált húsba kevered bele a zabpelyhet, mellé mehet zöldség. Igazából csak kreatívnak kell lenni, illetve érdemes diétás recepteket keresni. Mondjuk nem tudom, hogy konkrétan, hogy tudsz táplálkozni, mert azt írod anyagilag nem engedheted meg. Az biztos, hogy ha csak annyit megcsinálsz, hogy a kenyeret, lisztet lecseréled zabra, elhagyod a cukrot, és a felvágott helyett csirkét veszel, már előrébb vagy, és ha utánaszámolsz, gyakorlatilag nem is drágább.


Nem tudom igazából mit sportolsz, próbáld meg kihozni a legtöbbet, amit tudsz. Lehet nem a legideálisabb, de gondolj bele, ha egyáltalán nem sportolsz az jobb?

2015. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy időt szántál rám.

Tényleg át fogom gondolni az étkezéseket, valamint jelenleg azon dolgozom, hogy kevesebbet egyek, és este szeretném kihagyni a vacsorát.

A torna hétvégén biztosan menni fog....

2015. jan. 2. 12:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy fogyni szálkásító diétával és aerob edzéssel lehet rendesen és eredményesen. Aki mást mond, az hülyeséget beszél.

Munkába nem tudsz vinni otthonról kaját? Másrészt én nem hiszem, hogy olyan nagyon számottevően drágábbak lenne a csirkemell, a zöldségek, és társai.. abból lesz neked szükséged jó sokra.

De ha tényleg sehogy se megy a teljes váltás, azért mindenképp kövesd a diétát/edzést, amikor csak lehetséges.

2015. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne kevesebbet egyél, hanem válassz egy szálkásító diétát, és azt kövesd. Vagyis eszel rendesen, tápanyagot sokat viszel be a szervezetbe (fontos például a sok fehérje, hogy a tested a zsírt bontsa, és ne az izmot), de mindig kimért adagokat fogyasztasz, és megfelelő mennyiségű a napi kalóriád is (nem túl kevés, pont a fogyáshoz elég).
2015. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Én nemrég fogytam 10 kg-t szénhidrát csökkentéssel. Teát nem ittam csak mikor már tudtam bele tenni cukor helyett olyan édesítőt ami finom is. (drága, de egyszer-egyszer meg lehet venni) Mindennek amit eszem megnézem a CH tartalmát, és ettől függ, hogy mennyit ehetek belőle. És a legfontosabb, hogy a tésztát, krumplit és rizst felejtsd el. Édességből pedig lehetőleg diabetikusat és keveset. Olcsóbb ételekből is lehet alacsony CH tartalmú finomságokat enni. Én még sok mogyorót mandulát,joghurtot és párolt zöldséget (főleg brokkolit) ettem, ezek segítik a fogyást. És képzeld el akár napi 10 perc torna is sokat jelenthet már. itt egy link ez pl elfoglalt anyukáknak teljesen jó. Hétvégén meg lehet többet. De ha ráérzel és tényleg eldöntöd, hogy életmódot váltasz akkor úgyis többet fogsz mozogni és nem lesz "kifogás" :)


https://www.youtube.com/watch?v=lDa0bBF9R60&list=PL7Lu0lucge..

2015. jan. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!