Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akkor is meg kell tartani a...

Akkor is meg kell tartani a magzatot, ha nem szeretjuk a gyerekeket, es nem akarunk soha szulni?

Figyelt kérdés

Lehet provokacionak tartjatok a kerdest, de erdekelnek a velemenyek. Egy ismerosommel beszelgettem el, akinek tobb gyermeke is van. Felhozta a gyerek temat (22 vagyok), hogy en megis mikor szeretnek. Mondtam, hogy soha, mert nem kifejezetten vagyok gyerekparti, szerintem tobb a gond veluk, mint a jo. Teljesen elsapadt es kifordult magabol, mar csak eskuszom a biblia hianyzott a kezebol a predikaciohoz. Majd jott a kovetkezo a kerdes. Es mi van , ha teherbe essek (termeszetesen vedekezes mellett)? Valoszoltam, hogy akkor pech, mert elvetetem. Forgatta a szemet, lattam , hogy ezzel aztan igazan kivertem a biztositekot, felallt es elment. Azota nem is beszeltunk.

Nyilvanvaloan nem azt akarom, hogy szidjuk kozosen, de egyszeruen a mai napig nem ertem ot(2 hete tortent ez).

Tudom, hogy nem vagyok anya tipus, evek ota ha kell, hangot is adok annak, hogy nem akarok se most, sem a jovoben szulni. Mar kezdek megbaratkozni azzal, hogy sokan elitelnek, rossz szemmel neznek ram ezert, de ugy gondolom ez csak is ram es a paromra tartozik. Viszont nehez tul jutnom azon, hogy sokan ennyire nem kepesek megemeszteni a dolgot es nehanyan igy reagalnak. Szerintem sem O, sem pedig masok nem gondolnak bele, ha en eletet adnek egy gyereknek, annak sajnos elegge szomoru elete lenne.



#abortusz #Childfree #gyermektelenseg
2015. márc. 7. 18:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%

"Akkor is meg kell tartani a magzatot, ha nem szeretjuk a gyerekeket, es nem akarunk soha szulni?"


Nem. Nekem az a véleményem, hogy ebben az esetben úgy kell védekezni, hogy még VÉLETLENÜL SE sikerüljön be! Mert LEHET úgy védekezni!

Megoldás: a módszerek kombinálása. Nem feltétlenül drágább, vannak ingyenes módszerek is, amik növelik secunder módon az alapnak választott védekezési módszer százalékát.

2015. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!

Nem, ha valaki soha, de soha nem akar gyereket, mert ahogy te is írod utálod őket, akkor inkább ne legyen gyereked. Viszont, ha ennyire nem akar valaki gyereket, akkor inkább védekezzen úgy, hogy ne is essen teherbe, bár aki ennyire nem akarja a babát, pszihésen nem is lesz terhes. Persze ott van lehetőségnek még a sterilizációs beavatkozás, és így biztos a gyermektelenség. Nekem is van olyan barátnőm aki utálja a gyerekeket, és az enyémeket is csak két pillanatig fogta, aztán visz lát!

Nem ítélem el érte, mert... Mert nem.

Az, meg, hogy te nem akarsz egyáltalán gyereket, senkire nem tartozik!

2015. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
8%
Aki nem akar,ne szüljön,végül is nincs a kihalás szélén az emberi faj.Viszont az,hogy egy gyerek,meg maga a téma ilyen szorongást vált ki ,már elég ahhoz,hogy egy pszichologust felkeress.
2015. márc. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanígy vagyok a kérdéssel, mint te. Nem tudok mit kezdeni egy gyerekkel, de amúgy önző is vagyok, egy gyerek meg nagyon drága és lemondásokkal jár.


Én soha nem fogok szülni, a tökéletes férfi van mellettem, ő sem akar gyereket. De van pár kisállatunk, akiket gondozunk, imádunk, és sokkal jobbak, mint egy gyerek. :-D


34/N

2015. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele, mint Te, kedves kérdező. Nem szeretem a gyerekeket, nem is akarok. De én (mi) legalább bevalljuk magunknak, és nem teszünk egy életet tönkre csak, hogy megfeleljünk a társadalmi elvárásoknak. Sok olyan nő szül, akinek nem kéne. Mi legalább belátjuk, hogy nem nekünk való az anyaság. Szerintem mindenkinek jobb így.

28N

2015. márc. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan vagyok én is. Soha nem akarok gyereket, nem szeretem őket, nem lennék tőle boldog, ha lenne.

És én is nagyon félek, hogy véletlenül teherbe esek. Gumit és gyógyszert egyaránt használunk, mégis minden hónapban fellélegzem, amikor megjön, pedig tudom, hogy amúgy nem lehetnék terhes. Ha mégis valami csoda folytán besikerülne? Elvetetném, amilyen gyorsan csak lehet. Hiszen nem akarom, mindent megteszek érte, hogy ne legyen. Gondolkodom egyébként a sterilizáláson is de mindenhol másképpen írják ennek a szabályozását. Nemrég változott hogy csak 40 év fölött lehet, akkor meg már mindegy (24 vagyok), de azóta olvastam olyat is, hogy bárki kérheti 18 éven felül.

2015. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
29%

22 éves vagy. Még elég fiatal. Simán változhatsz még, és lehet, hogy 10 év múlva akarsz majd gyereket. Ez nem elítélendő.

Viszont, ha így állsz, akkor védekezz 110%-osan. Vagyis gumi+ óvszer például. Azért az abortusz nem móka.

2015. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!