Mennyi esélye van, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Barátommal rendszeres nemi életet élünk, mindig használunk óvszert, 8 hónappal ezelőtt a menstruációm utolsó napján szex közben véletlenül kiszakadt a gumi, de csak a végén vettük észre. Mindenki azt mondta, hogy semmi esélye, hogy terhes vagyok, viszont a dokim inkább felírt 72 órás tablettát, és úgy meg voltunk ijedve, hogy be is vettem. Most a menstruációm utáni 5. napon történt, hogy mikor befejeztük az aktust, a gumi bennem maradt, nem volt felgyűrődve (nem volt nagyon fent), de nem is lógott ki a vége. A fiúm szerint minden visszafolyt rá, én azonban félek. Kb. 23-24 naposak a ciklusaim, az orvosom azt mondta megint, hogy inkább vegyek be, de szeretnék hallani emberi tapasztalatokat is.

2015. ápr. 19. 22:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

1. Használjatok kisebb gumit.

2. Szedj mellé te is gyógyszert az ilyen esetek elkerülése végett.

3. Vedd be a gyógyszert, ha a doki javasolja, ellenben ha babát szeretnél, akkor ne vedd be, bár nem hiszem, hogy terhes lennél.

2015. ápr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Pont az a probléma, hogy az 56mm-es gumi is alig megy fel rá, ezen kívül mindig figyelünk rá, hogy ne maradjon levegő a gumiban, nem akartam részletezni, de a 8 hónappal ezelőtti esetnél már 2 órája használtuk ugyanazt az óvszert. A matematikai esélyét pedig én is ki tudom számolni, és alig üti meg a 3%-ot, csak kíváncsi voltam civil emberi véleményekre is.
2015. ápr. 20. 09:07
 13/13 anonim ***** válasza:

Akkor úgy használjátok azt az óvszert, ahogy kell.


Ha neked meg a rendszertelen vérzés ijesztóbb, mint egy terhesség egy gyerek vagy egy abortusz, akkor meg ne vedd be.


Tizenévesen én is kétszer vettem be egy éven belül, semmi érdekes nem történt velem meg a menstruációmmal utána és teherbe sem estem. A leírások szerint is kivételes esetben alkalmazandó, és lehetőleg egy félévben egyszer vegye be az ember, úgyhogy beveheted, de mostmár tanuljál majd meg rendesen védekezni.


Mivel az eseményutánit is bevetted, beveheted gondolom nem áll fent nálad az, hogy nem szedhetsz tablettát, úgyhogy szedjél fogamzásgátlót, sokkal kisebb megterhelés a szervezetednek egy rendszeresen szedett tabletta, mint az, hogy pár havonta nem jön össze az óvszerezés és veszed be az esemény utánit, meg idegeskedsz míg meg nem jön megint.



Amúgy én nem azért mondom, de már ne haragudj, ha a nőgyógyász szerint be kellene venni, és ő nyilván azt is tudja mikor vetted be legutóbb, akkor te mégis mit vársz egy rakás laikustól a neten? Mi eleve nem vagyunk nőgyógyászok és képzettek a dologgal kapcsolatban, úgyhogy ki tudja milyen hülyeséget ajánlunk majd neked, szerintem pl. fejre állhatnál és akkor hidd el nem leszel terhes; meg nekünk amúgy is mindegy mi lesz veled, mert mert azt se tudjuk ki vagy, max. röhögünk egy jót azon, hogy mennyire hülye vagy, ha egy-két hónap múlva írod, hogy hát nem vetted be, mert azt hitted nem kell, meg itt azt mondták, hogy úgy se kell, de erre mégis terhes lettél és most mit csinálj.

2015. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!