Akik ab ellenesek miért olvassák ezt a kategóriát?

Figyelt kérdés
Tényleg érdekelne. Én se megyek az ezotéria meg vallás kategóriába osztani az észt, csak mert nem értek egyet az ottaniakkal, vagy mert máshogyan gondolkodom. És most még nem is föltétlen azokra a kérdésekre gondolok, ahol a kérdező még vívódik a döntéssel. Ott nyilván érvekre és ellenérvekre kíváncsi. De itt minden kérdés alatt ott vannak és tüzet okádnak és szanaszét offolják a kérdéseket.
2015. máj. 1. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

A gyerekvállalás, nevelés témakörében sok a "betolakodó".

A kedvencem a "nem akarok gyereket, de megmondom, hogy kell nevelni" típusok. :)

Ha megnézed itt, bármelyik témakörben okádják a tüzet. Néha röhejes az egész!

2015. máj. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Mert muszáj nekik elmondani a saját véleményüket az abortuszról. A saját erkölcsi magasságukból. Gondolom ez egy kényszer lehet.
2015. máj. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Mert olyanok, mint valami szektások, mindenkit meg akarnak téríteni. Az egyik konkrétan magát a babák védőangyalának nevezte. Értitek, önjelölt védangyal.


Süketek és vakok a kérdésekben vázolt problémákra, csak az érdekli őket, h a baba megszülessen, de a sorsa a születésétől már nem. Az, hogy fázni fog-e télen a baba, mert nincs fűtés. Hogy a 17 évest kitették otthonról, mikor megtudták, h terhes (itteni sztori) sokszor még az sem érdekli őket, h egészséges-e a baba, csak hogy ne vetesd el, ez a lényeg. Nemtom, ők ettől jobban alszanak?


Egyébként egyetértek veled, kérdező.

2015. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

"Nemtom, ők ettől jobban alszanak?"


Nem! Ők ettől jobbnak érzik magukat. Gondolom, szükségük van arra, hogy időközönként megveregessék a saját vállukat...ha már más nem teszi....

2015. máj. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Minden bizonnyal beteges vágyat éreznek arra, hogy felidegesítsék magukat, és aztán dühből beoltani valakit, és szerintem végig sem olvassák a kérdést.


Szerintem valami elnyomott rossz élményüket élik ki, mert a való életben lehet, hogy nyakukat behúznák, ha vitás helyzetbe kerülnének.


Ez olyan érthetetlen dolog, amit sosem fogunk megérteni :)

2015. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem rajtam kívül van még olyan aki alkategória nélkül olvas. Én nem lépek bele csak a 'gyerekvallalas/neveles' részbe és minden kategoria kérdései itt vannak. Igaz én nem vagyok ab ellenes de magába ebbe a kategóriába külön még nem léptem bele mégis látok minden kérdést.
2015. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk jogos utolsó. Köszi a választ.

Azok is írhatnak nyugodtan, akik a piros gombot nyomogatják. A lepontozásból nem fogom tudni az indokaitokat csak a véleményeteket, azt meg eddig is tudtam.

2015. máj. 1. 16:48
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Jó a kérdésed, elgondolkodtam rajta...


Ugyanis én is ugrok a témára, pedig gyakorlatilag sosem voltam ebben a helyzetben...


Viszont egy olyan világban voltam fiatal, ahol tiltott volt az abortusz. És láttam a következményeit. A mai napig látom, pedig azóta eltelt 25 év.


És még kell legalább száz, hogy ennek az abszurd törvénynek a következményeit kiheverje az illető társadalom.

2015. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

A probléma nem magával az abortusz ellenzésével van.

Kinek ne fordulna ki a gyomra egy olyan nőtől, aki a védekezés hiánya miatt már a többedik abortuszán fordul meg?


Itt a súlyos probléma az, hogy ezeknek az embereknek nincs realitás érzékük.

Az anyagi gondokkal küzdő, avagy tiniként teherbe esett lányoknak gerjesztik még tovább a lelkiismeretfurdalását, akik általában nem azt kérdezik, hogy az itteni válaszolók szerint mi a helyes döntés, hanem mondjuk az abortusz menetéről/áráról/lelki felépüléséről érdeklődnek.

Alapból rossz lelkiállapotban vannak, és még jönnek szitkozódni, "gyilkos"ozni.

És ebben az a legnagyobb probléma, hogy csak egy van a fejükben : MAGZAT, MAGZAT, MAGZAT!

DE mi lesz, ha megszüli a nyomorba, vagy tiniként, elvágva ezzel a lehetőségét, hogy munkája, karrierje legyen?

Az már nem érdekli őket, hogy a már megszületett gyerekkel mi lesz.

Hogy sokszor ez a jobb döntés. Nem pedig az, hogy borzalmas körülmények között nő fel.

Az ilyen szektás megszállottakat egyébként elkalauzolnám egy gyermekotthonba, vagy egy borsodmegyei faluba, ahol nyomorban élnek a gyerekek, egymás hegyén hátán. Hogy na, tessék, nem ölték meg őket. Boldogok? Jó az életük? Növeljük tovább a számukat az ilyen gyerekeknek?


Igazából ezek az itt vitázó emberek nem csak hogy szűklátókörűek, berögzültek, de valószínű még lelki problémáik is vannak. Esetleg nekik nem lehet gyerekük, vagy csak sokadik próbálkozásra sikerült, esetleg elvetéltek. Így igazságtalanságnak érzik, hogy akinek elsőre sikerült, annak esetleg nem kell a baba.

Az élet igazságtalan, sajnos valóban.

De attól még nem kell még nagyobbat rúgni az illetőbe, aki szenved.


Külön kedvencem, mikor ezt magukat vallásosnak nevezők csinálják. Könyörgöm. Jézus tanai a szeretet, elfogadás, segítségnyújtás. Ők meg pont az ellenkezőjét teszik. Álszent banda.

2015. máj. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 klt válasza:
14%

Magamtól nem jöttem volna olvasni, de idehozott a GYK hírlevele.


Ab pártiak, mit gondolnak erről a kérdésről:

A gyerek állandóan üresre zabálja a hűtőt, rendetlenség van a szobájában, nem csinálja meg a leckéjét, a ruháját összepiszkolja, szemtelen, nem fogad szót, csak a baj van vele.

Nem kéne megölni? Sokkal kényelmesebb lenne az élet nélküle nem?


"Miért van az, hogy a gyermekáldás

csak gond és nyűg, teher és válás?

Lehetővé teszik a törvények,

hogy induljon a piszkos merénylet

Az élet ellen, s a gyermek ellen.

Egy aprócska műtét -mondják-, s minden rendben,

nem lesz gond, mehet tovább az élet...

De te ugye érted, hogy miről beszélek?


Engedd, hadd szóljak a szívedhez,

esélyt kell adnod az életnek.

Nem dönthet más, tied a választás.

Érték az élet, hát becsüld meg őt,

mért érne véget már a kezdet előtt?

Nem dönthet más, Isten számít rád.


Felnőtt az ember, és övé lett a világ.

Azt hiszi hogy minden helyes, amit csinál.

Az élet már nem nagy kincs,

egy döntés - volt és nincs.

De nem ez volt a terv, és nem így indultak a dolgok.

Isten azt akarta, minden ember legyen boldog.

Sokan mondják: jól döntök, de tévednek.

Te engedj ma utat az életnek!


Mondd csak, mit érzel, amikor rádnevet

gyönyörű szemével egy kisgyerek.

Lehet még nem beszél, de mintha értenéd,

ahogy megköszöni neked az életét.

Mondd, érezted-e már, amikor megölel és hazavár,

s megmutatja a legújabb játékát,

ott áll az ablakban, ha későn mész haza,

s mikor először kimondja: 'szeretlek apa' "

2015. máj. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!