Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Anyukák, akik elakartátok...

Anyukák, akik elakartátok vetetni a babát, de mégsem tettétek, nem éreztek bűntudatot?

Figyelt kérdés
Elmúlik? Nálatok hogy volt?
2015. máj. 17. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Hatalmas megkönnyebbülést éreztem inkább. Örültem, hogy nem fogom megtenni, ráadásul a középső gyerek anyák napi ünnepélye előtt jöttem az orvostól. Akkor és ott minden kételyem szertefoszlott.
2015. máj. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Mi csak mint lehetőségről beszéltünk róla a férjemmel, orvossal már nem, mert addigra eldöntöttük, hogy megtartjuk, csak az első sokk volt ránk túl nagy hatással. A dokimnak mondtuk, hogy nem tervezett a baba, a magánrendelésén nincs uh, ott tapintás alapján szinte biztosra mondta, másnap a kórházban amíg vártunk az uh-ra, megkérdezte, hogy mi lesz, ha terhes vagyok, mondtuk, hogy most már legyen bent, mert már beleéltük magunk, hogy szülők leszünk. Nagyon örült neki, hogy így döntöttünk. Nincs bűntudatunk, hogy nem tudtuk egyszerre, hogy mi legyen. Nagyon szeretjük őt, nem szenved hiányt sem szeretetben, sem másban. A lényeg, hogy jó döntést hoztunk, csak ez számít.
2015. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A helyzet egyszerű.

Édesanyám is elmondta, hogy a mai eszével két gyereket vállalna. Én vagyok a harmadik gyerek, szóval ezzel a kijelentéssel gondolatban "kinyír".

Én sem akartam először a második lányomat. De ez nem a személye ellen szól. Sokkal inkább megrémültem az új helyzettől. A nagy akkor volt 3,5 éves, egyszeru

űbb volt már vele, és akkor előlről kezdeni mindent... voltak pillanatok mikor a hátam közepére se kívántam.

De szerencsére kiforrotta magát a helyzet.

2015. máj. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Értem mire gondolsz. El akartam vetetni, a negyediket, lehetetlennek gondoltam a megtartását, aztán mégis visszafordultunk az úton, meggondoltam magam. Nem bántam meg, de mégis minden nap eszembe jut, ha ránézek, és lelkiismeretfurdalásom van. Most lesz 2 éves. Minden nap örülök neki, hogy él. Kicsi bűntudatot érzek, hogy egyáltalán meg akartam tenni az abortuszt, de azért megkönnyebbülés, hogy mégsem. Azt hiszem, erre én egy életen át emlékezni fogok, de ahogy telik az idő, egyre jobb ez az érzés, fakul a bűntudat. Mert nincs miért vádolni magunkat, nem tettük meg...
2015. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!