Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek volt már abortusza,...

Akinek volt már abortusza, érzett utána bűntudatot? Megtenné újra, ha visszapörgethetné az időt?

Figyelt kérdés
Abortuszon átesett nőktől kérdezném: Ha most visszamehetnétek az időben, megtennétek újra ugyanabban a helyzetben? Éreztetek utána bűntudatod, depressziót, gondoltatok az abortált magzatra, álmodtatok vele? Éreztetek olyat, hogy nem bírtok ránézni egy kisgyerekre, vagy egy terhes nőre az utcán? Nem kérek offolást, morális állásfoglalást, csak olyanok válaszát várom, akiknek abortuszuk volt. nekem határozott véleményem van az abortuszról, de most nem írom le, nem akarok ezzel befolyásolni.
2011. aug. 9. 14:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Írjatok nyugodtan, kíváncsi vagyok! Névtelenül vagyunk, és senkit nem fogok lepontozni!
2011. aug. 9. 14:48
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megtenném abban a helyzetben.

Igen, éreztem bűntudatot, ki voltam. Azóta is álmodom vele, azóta is számolom, hány éves lenne. Azóta is elképzelem, milyen életem lett volna, ha megtartom.

20éve már...

2011. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ugyanúgy megtenném, mivel beteg volt.

Néha eszembe jut (4 éve történt), hogy mi lenne, ha nem az egészséges, 2 éves örökmozgó, állandóan járó szájú lányom lenne velem, hanem egy olyan gyerek, akinek reggel-este a szenvedését kellene néznem, hurcibálni orvostól orvosig.

Jól döntöttem.

2011. aug. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Légyszi írjátok azt is, hogy hány gyereketek volt akkor, és azóta hány van!
2011. aug. 9. 16:21
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja meg természetesen azt is írjátok, hogy miért mentetek!
2011. aug. 9. 16:23
 6/15 anonim ***** válasza:

Ő volt az első, tehát akkor nem volt gyerekem, most pedig van egy lányom, úton a második. :)

Azt hiszem, hogy a betegség elég ok...


A második voltam. :)

2011. aug. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is volt.16 éves voltam,14 és fél éves korom óta szedtem gyógyszert,bár akkor még nem volt stabil kapcsolatom,de nemsokára lett az is.

Lehet,hogy hasmenésem volt vagy valami,de az tuti,hogy szedtem rendesen.

Akkoriban építkezésen dolgoztam,minden nap,hétvégén 12 órában.

A cementes zsák 50 kilós volt még(már csak 25)Szerintem nem is maradt volna meg,nagyon sok és kemény fizikai munkát végeztem(egyedül éltem,meg kellett oldanom)

Megint megtenném,nem bántam mag,bár néha eszembe jut,hogy most 21 évesen már közel 5 éves gyerekem lenne.

Nem voltam depressziós,akkor se akartam gyereket és most se.

Már más fajta gyógyszert szedek,remélem ez mellett nem lesz gond(magas hormontartalmú,amit most szedek,eddig nem volt gond)

Rá tudok nézni terhes nőre,bár nem szívesen látnám magam így.

Köszi,hogy nem pontozol le!

2011. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

19 éves voltam, elsős egyetemista. Egyrészt nem lett volna pénzem felnevelni, másrészt épp szakítófélben voltunk az akkori párommal, harmadrészt bevallom, karrierista voltam és tudtam, hogy gyerekkel nem viszem annyira, mint gyerek nélkül.


Nem volt jó kedvem a dologtól, a műtét napjáig őrlődtem, de utána továbbléptem és depressziómentesen élek azóta is. Nem nagyon szoktam rágondolni, nem segít semmit a múlton rágódás.


Ez 16 éve történt, azóta négy saját gyerekem van, és ha rájuk nézek, csak megerősít, hogy igen, jól tettem, azzal a gyerekkel mehettem volna a híd alá, míg ma mindent meg tudok adni nekik. Nem csinálnám másképp, ez volt az egyetlen okos megoldás.

2011. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Várom a válaszokat továbbra is!
2011. aug. 9. 18:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt fél éves a kislányom és gyogyszer mellett terhes lettem.Elmentem abortuszra szo nélkül és nem is bántam meg mert azota elváltam-.Uj kapcsolatom van és uton van a 3.babám.Szebb és jobb az életem mint valaha
2011. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!