Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy verheti meg a szülő a...

Hogy verheti meg a szülő a gyerekét? Nem érez bűntudatot?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 06:20
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Miért veri meg, mennyi idős gyereket es pontosan mit jelent a verés? Mert nem mindegy, hogy egy pár eves kisgyereket ver valaki agybafobe, mert nem pakolt össze, vagy egy 17 évesnek kever le egy pofont, mert hulla részegen állít haza....
2013. febr. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam aki nevelési eszközként használja a verést egy gyereken.
2013. febr. 9. 07:22
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Nézd, az nyilván nem érez bűntudatot. Miért érezné? Valószínűleg öt is igy neveltek, szamara ez a normalis. En mindig ugy gondoltam, hogy ha valaha gyerekem lesz, szép szóval fogom nevelni, sosem ütöm meg. Aztán a gyermek 2 évesen levágott egy gyönyörű hisztit, amihez befejezéskeppen egy hatalmasat rúgott a labszaramba, igy reflexbol le kevertem neki egyet. Nem voltam büszke ra, volt nemi lelkifurdalasom, de aztán rájöttem, hogy nem kell ezen agonizalnom. Egyrészt reflexbol utottem, másrészt o is rájött, hogy a másiknak bizony fájdalmat okoznak az ütések, rúgás ok, harmadrészt soha többe nem fordult elő.
2013. febr. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Igaza van az elsőnek. Ha csak rácsap egyet a kisgyerek fenekére néha, az NEM verés. Akkor érezhet a szülő bűntudatot, ha nem fegyelmezi meg a gyerekét! Ezt pedig már kicsi korban kell megtenni.

A kisgyerekek a tapasztalataikból tanulnak. Amíg nem ismerik a fogalmakat, addig hiába is mondod neki, hogy pl. a kályha forró és megégeti! Csak annyit tapasztal, hogy a szülő dumál neki. De ez nem tartja vissza attól, hogy a kályha közelébe menjen. Ha viszont kap egyet a fenekére, akkor tudja, hogy ezt nem szabad.

Azért van ma annyi hisztis, kezelhetetlen gyerek, mert a szülők nem nevelik meg őket.

Nem szabad állandóan ütni, de néha KELL.

2013. febr. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kislanyom 4 éves.Egyre nagyobb hisztiket vágott le.Ha nem kap meg valamit földhöz veri magàt a boltokban és üvölti hogy gonosz vagyok.Ott nem nyulok hozza mert a végén.tènyleg azt hiszi mindenki hogy aggressziv nö vagyok.Mire hazaérünk lenyugszom...Viszont itthon pl èjfèlkor elkezd visitani hogy a szomszedok is hallják,közben rugdos,vagy veri a.kistesòt,es beszol hogy szar vagyok(nem tudom honnan szedte ezt a kifejezest)olyankor pl berakom a szobaba,de tovabbra is hisztizik.Kirakom a.teraszra(friss levego)ha akkor sem nyugszik elfenekelem.Aztan mikor elhallgat leulok es elmondom neki:szeretlek,de ha hisztizel haragszom.Ha kell valami,kerd szepen,ha mondok valamit csinald azt,ne üvöltözz,ne rugdosodj.Olyankor megöleljük egymast és nyugi van.Kistestoja nyugodtabb ,az szerintem nem is kapott ki igazàn.Persze arcon sosem ütöm,sem fakanàl stb.De a fenekére szokott kapni.Megkap mindent(jaték,édesség,napjaban ketszer kintt sétálunk,mese is megengedett a tv

-ben,gyerek zenebcd?kifestö stb mindene megvan,tehát nem is lehet kifogas hogy azert hisztizik mert nincs semmije.Imàdom,a mindenem,lelkiismeret furdalasom is van,de csak.addig mig elnem mondom neki hogx szeretem,csak akkor èpp csunyan.viselkedett.Szerintem nevelni ugy hogy râhagyunk mindent ...nem lehet csak olyan.gyereknél aki visszahuzodobb pl a fiam aki ellentètje a.lanyomnak.De nèha ö is rosszcsont csak hamarabb hallgat a szora.

2013. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
a 4.el 100%osan egyetértek,sokan itt már a néha fenékre kézre ütés,illetve kamaszkorban ha nagyon muszáj egy pofont is verésnek gondolják holott ezekre a gyerekek többségénél szükség van a verés viszont tényleg elítélendő,de számomra a verés pl olyan,hogy elverika gyereket szíjjal vagy kékre,zöldre,na ilyen eszembe se jutna
2013. febr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sztem erre a kérdésre nem fogsz itt választ kapni mert egy olyan szülő aki rendszeresen veri a gyerekét nem ül lea géphez benézni a gyk.hu-n a gyerekvállalás nevelés témába:) nevelő célzattal elcsttanhat egy-kettő kézre vagy popsira bár Én ugy gondolom ez is inkább csak a szülőnek hat mert kicsit kiszáll a mérge..tehetetlenségből üti meg a gyermeket mikor már mindent probáltéshát emberből vagyunk és akinek van gyermeke tudja hogy igen-igen nehéz megállni egy egy beszólás vagy valami oltári nagy baromság után amit tudna néha csinálni hogy ne jöjjön el az a pont amikor már csapsz egyet a fenékre hátha tanul belőle meg hát akkor ugy érzed hogy valamitmégiscsak tettél..
2013. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem biztos lenne. Arra törekszem, hogy elkerüljem a nevelésben a testi erőszakot.

Pl. a 3-as válaszoló helyében sem ütöttem volna, mert szerintem ebből azt tanulja meg a gyerek, hogy az erőszakot erőszakkal kell megtorolni, és szerintem ez nem helyes.

Mindig ki szokták forgatni, amikor azt mondom, hogy én nem veréssel fogok nevelni, hogy akkor majd biztos nem is nevelek sehogy. De igen, szerintem is szükség van nevelésre, korlátokra, szabályokra, időnként büntetésre, de szerintem meg lehet ezt oldani humánusabb módszerekkel is.

1 éves gyerekem van, úgyhogy gyakorlati példával nem tudok szolgálni, és az is lehet, hogy majd kiderül, hogy nem volt igazam, de egyelőre a fent leírtakhoz tartom magam.

2013. febr. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!