Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztetek már bűntudatot,...

Éreztetek már bűntudatot, mert csúnyán kiabáltatok a pici babátok előtt? Van valami jó tippetek a feszültség levezetésére? Boxzsák?

Figyelt kérdés
Nem a babával,de sajnos előtte csúcsán veszekedtünk a párommal,ordítoztunk egymással.nagyon feszültek voltunk,sajnos segítségünk sincs,egymáson vezettük le,és levágtam a földre egy vázát,kiburítottam a gyerek kajáját,stb,meg is ijedt mert sírt,őt sose bántanám,csak tárgyakon vezetem le a feszültséget..nem tudom,hogy segíthetnék a helyzeten,sajnos egyszerre robbanok,amióta terhes,és anyuka vagyok..a párom is feltud egyszerre bosszantani,éppen etettem a gyereket, a fejemhez vágta,hogy semmit nem csinálok itthon,tele a mosogató,én főztem a mi kajánkat is, a gyerekét éppen próbáltam csinálni,megkaptam,azt is hogy koszos a padló,stb...erre bemérgedtem..nehezen tudom fékezni az indulataimat,majdnem megszakadtam a teendőkbe..aztán beállítottam egyik hétvége délelőtt,hogy csinálja utánam ugyanezt..Remélem,most már nem fog kritizálni annyit..én meg valahol máshol vezetem le a feszültséget..

2013. aug. 31. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok séta a friss levegőn, nyugtató zene, barátnőzés, egy kellemes fürdő, program kettesben, sok beszélgetés.
2013. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyira rossz anyának érzem magam,legszívesebben a páromhoz vágtam volna a vázát,a kaját meg a fejére burítottam volna...a vicc az,hogy miután meglátta,mit műveltem a földön,miután kiborultam,szorongattaa kezemet,stb..mondta,hogy ellátja a bajom ha nem takarítom fel,amit összetörtem. Megértem,hogy mérges volt,és nekem akart jönni,de akkorse bosszantson fel a gyerek előtt..főleg etetés előtt.
2013. aug. 31. 12:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Itt nem arról van szó, hogy vezesd le te a feszültséget. Mi az, hogy ellátja a bajod? Kapcsolati problémáitok vannak, mert egy normális férj, ha hazaér, és tele a mosogató, a feleség meg elhavazva, akkor nekilát mosogatni, ha koszos a padló, felmos. Nálunk ez alap. Tudja, hogy nem lóbálom a lábam egész nap, és ha valami nincs készen, nem azért nincs, mert lusta vagyok. Ha velem ilyen hangot merne megütni a férjem, nem kis beszélgetés lenne belőle. CSapkodni felesleges, az eredendő probléma közöttetek van. A gyereket sajnálom,megijedt. Érthető. SZerintem adjátok mamának, és menjetek el pszichológushoz, aki segít nektek helyére tenni a dolgokat, mert most ez van, akkor mi lesz 10 év múlva? Vagy 20? A gyerek arra jön haza a suliból, hogy anya és apa egymás fejéhez csapkodja az étkészletet, mert idegesek? Milyen családi élet ez?
2013. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne értsd meg, hogy neked akart menni! Ez nem normális!
2013. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Először ő kezdett el provokálni,mert éppen nem dolgozott-ebédszüneten volt-ő is itthon van,dolgozik,egymást kell elviselnünk..Viszont én azzal hibáztam,hogy levágtam a földre a cserepet,kiburítottam a spagettit és ordbáltam vele,hogy mit képzel,hogy a gyerek előtt provokál. Nem kellett volna így kirohannom,ilyen idegbeteg módjára..de nagyon idegesített,hogy nem elég,hogy a gyerek majdnem kiesik a pihenőszékből,alig tudom megetetni,közbe turmixoltam,ő meg ebédszünetben ossza az észt,hogy nincs elmosogatva stb...amúgy nincs rá egy szavam se,mert vasalni ő szokott,meg takarítani is,elmosogatni is szokott,rengeteget segít,csak ő a konyhát tisztán tudja mindig elképzelni,nem tudja,milyen az,ha valaki főz... MIvel dolgozik,szellemi munkát csinál...egész nap hallja,ahogy és amit csinálok itthon, nem hagyhatom a gyereket sokáig nyekeregni,mert őt zavarja..megértem,hogy rossz..de így nehéz,bármit is csinálni,de még az is zavarja,ha a sz.gépet én bekapcsolom..hogy kicsit kikapcsoljak,közbe ott van mellettem a gyerek. Ma befogtam ugyanerre,amit én csinálok,hát ő is nehezen bírta,persze neki még újdonság volt,nem volt monoton..de megetetni se volt neki könnyű...aztán én is odamentem,próbáltam vele érzékeltetni milyen szar...mondtam neki,rendelünk hétközbe kaját magunknak,én mégegyszer igy nem állok neki főzni,elvette a kedvemet tőle...egy süteménysütésnél is kiakad,mer néha liszt van a földön,nem rögtön mosogatok el...
2013. aug. 31. 14:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy kívülálló,persze ilyenkor azt mondja,..én nem vagyok normális,hogy így kiakadok,meg depressziós stb...szerinte is,nem normális,hogy így kikelek magamból...
2013. aug. 31. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!