Létezik, hogy valakinek annyira elkaparják a méhét, hogy utána nem tud teherbeesni vagy mindenképp vetélés lesz?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, most volt a harmadik abortusza és most az utolsó beavatkozásnál benne maradt valami ezért duplán kaparták. Kérdeztem tőle hogy védekezik e most. Azt mondta nem mert neki nem lehet már gyere, mert annyira elvékonyodott améhe, hogy nem jöhet létre terhesség vagy ha mégis akkor elmegy a magzat. Eddig sem védekezett, mert gyógyszert nem szedhet, spirál majdnem átszúrta a méhét, a gumira meg allergiás. Nem nagyon akarom elhinni hogy így már nem lehet gyereke. Szerintetek?
2015. jún. 29. 08:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ritka de van amikor ilyen következményei is lehetnek. Minden abortuszban van egy minimális kockázat de 3...
2015. jún. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%
Bár laikus vagyok, ez az elvékonyodott méh inkább az anyára nézve hangzik életveszélyesnek, ha mégis sikerül teherbe esni (sokadik császár után szoktak ilyet mondani a hegre). Az is lehet, hogy inkább a méhszája lett gyenge. De mindenéképp embertelen az a hozzáállás, hogy úgyis elmegy a magzat. Kötesse el magát ő vagy a párja.
2015. jún. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%
én olyanról hallottam hogy sok abortusz után/miatt huszonpárévesen korai menopauza állt be a nőnél.
2015. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ma már ritkán fordul elő ilyen, mert úgy tudom vákummal is meg tudják csinálni. De az én egyik nagynéném pont egy lánykori, elrontott abortusz miatt lett egész életére meddő ( de az még a múlt században volt).
2015. jún. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Az abortusz egyik következménye lehet a meddőség. De hogy pontosan miért, azt nem tudom. Szerintem ezt előre az orvosok sem tudják megmondani, hogy teherbe eshet e. Biztosan csökken az esélye az ilyen beavatkozások után. De kimondani 100%-osan, hogy nem lehet sose terhes, az elég felelőtlenség.

Egyébként meg máshogy is lehet védekezni. Mi a megszakítást alkalmazzuk. Tudom, ez nem védekezés, nem is ajánlom mindenkinek. De mi ezer éve együtt vagyunk, ha baba lenne belőle, az sem gond. Ő is védekezhetne így, ennek semmi mellékhatása. És legalább egy kicsit odafigyelne magára.

2015. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg hüvelygyűrű? Injekció?


Azt azért nem hiszem, hogy létezik ember a földön, aki nem akar teherbe esni, és semmit sem tehet ellene, csak abortuszra jár folyamatosan...


De elképzelhető, hisz többedik ab után fennáll az esélye, hogy meddő lesz. De egyáltalán nem biztos. Szóval lehet, hogy lesz 4. meg 5. abortusz is...

2015. jún. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azt mondja semmi hormont nem lehet. Szerintem is lesz neki még jópár.
2015. jún. 29. 10:10
 8/17 anonim ***** válasza:
Anyamnak anno a hatvanas evekben volt abortusza es atlyukasztottak a mehet a muvelet kozben. Az volt a szerencseje, hogy a lyuk ranott a belfalra, ezert nem lett belso verzese. Meddonek nyilvanitottak, majd a nyolcvanas evek elejen teherbe esett velem. Pedig papirja volt, hogy nem lehet gyereke.
2015. jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
egyébként van pharmatex is a világon. az hormonmentes spermicid készítmény. esetleg felhívhatnád a barátnőd figyelmét erre vagy ehhez hasonló helyileg alkalmazható készítményre.
2015. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hiaba mondtam neki,azt mondja az nem jo.Mert azt sem hasznalhatja.Sajnos o ilyen.
2015. jún. 29. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!