Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha nektek azt mindja anyutok,...

Ha nektek azt mindja anyutok, hogy "lett volna egy kistestvéred, de elvetettem", hogyan reagáltok? Mert én nem tudom, hogy mit mondjak neki.

Figyelt kérdés

8 éves lenne, ha nem olyan buta anyum... elvileg apum azt mondta neki, hogy nem tőle van a gyerek és már csak azért is elvetette. Akkor végülis nem is akarta...nem?

Aztán meg azt mondta, hogy mikor altatáshoz betolták meggondolta magát, de már csak arra emlékezett, hogy a szobában felébredt.

Miért mondta el akkor most?! Tudja, hogy mennyire szeretnék még egy testvért...


2015. aug. 24. 19:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
65%

Sehogy. Anyu nem is tudja hogy tudok róla. Pedig ő lett volna az egyetlen testvérem. Nagyon sajnálom, de semmi közöm nincsen hozzá. Én nemrég tudtam meg, bevallom egy kicsit megzuhantam, de nemtudok mit tenni, biztos megvolt rá az okuk. És a durva az, hogy abortusz után 3 hónappal fogantam meg. Ergó ő simán élhetne, de én nem lennék akkor...


3 gyerekes anyuka

2015. aug. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Apumat zártam volna ki az életemből... nem azt akit még meghallgatni sem tudok. Ezzel lek**vázta anyumat. Annyira felidegesített most...
2015. aug. 24. 19:22
 3/35 anonim ***** válasza:
21%
én egyke voltam,utáltam is az lenni,úgyhogy tuti kiakadtam volna. most,hogy meg már van gyerekem,nem is értem az anyukád ezt miért vágta a fejedhez. én tuti nem mondtam volna el. vagy max ha már felnőtt lennél, mondjuk 30...
2015. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
62%
engem abszolut nem renditett meg ez a hir..már 7-8 éves voltam mikor elmondta..sehogysem érintett. most sem. o dolguk volt, ok tudták hány gyereket tudnak vállalni, semmi kozom hozzá.
2015. aug. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
74%

Engem se rendített meg a hír. Nem emlékszem hány éves voltam mikor anya elmondta, már tini korú voltam az biztos.

Sajnálom, hogy nem született meg, mert rossz volt testvér nélkül felnőni és most is hiányzik egy ilyen kapcsolat, anya is nagyon bánja, de apa nyomására sajnos elvetette, mert apa nem akart több gyereket.

2015. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Visszagondolva, abban az időben kérdezte, hogy milyen lenne egy kistestvér, a válaszunk ellenére mégis... Ha akkor elmondta volna nekünk, hogy már terhes, tuti lebeszéltem volna róla.

8-9 éves fejjel fel tudtam volna fogni, hogy miről van szó.

Bátyám is imádja a kicsiket...nem is fogom megérteni. Semmi más okot nem adott rá, hogy miért.


Köszönöm a válaszokat.

2015. aug. 24. 21:31
 7/35 anonim ***** válasza:
43%
Anyukámnak volt egy abortusza utánam.Azt mondta,azért döntöttek így,mert én is csak fél éves voltam,és már a 4. gyerek lett volna.A testvérem is kicsik voltak(7 és 4 évesek).Nem bírt volna még egyet.Azt mondta,nagyon rossz volt,de muszáj volt.
2015. aug. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
40%
Én sehogy se reagálnék, az ő dolguk... (már a szüleimé)
2015. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
45%

Semmi kozotok hozza. Raadasul van testvered, nem vagy egyedul. Egy baba a szulok dontese, nem a tobbi gyereke.


Ettol persze nem ertem, hogy miert mondta el ezt igy most, mivel lesz ez jobb igy barkinek, de ne gondolj rola semmit. Nem rad tartozik.

2015. aug. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
47%

Nem szólnék semmit. Nekem is lett volna édestestvérem, de anyám elvetette (nekem azt füllentette, elhalt a terhesség, csak apán mondta el az igazságot anyám halála után, hogy nem akarták és elvetették).

Én szomorú vagyok, mert ő lett volna az egyetlen édestestvérem, így viszont senkim nem maradt a szüleim halálát követően.

2015. aug. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!