Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy csillapíthatnám a bűntuda...

Edina199619 kérdése:

Hogy csillapíthatnám a bűntudatomat?

Figyelt kérdés
Màr másfél éve volt megszakításom de ahelyett hogy csillapodna a buűntudatom, bánatom és hiànyérzetem egyre csak erősödik. Már tudom hogy akkor csak kifogásokat kerestem miért is teszem de ma már tudom és ostorozom is mafam emiatt hogy nagyon is magam miatt csináltam mert ugy gondoltam fiatal vagyok nem tudnám felnevelni féltem a felelősségtől. A barátom szintén nem akarta és én ráfogtam hogy iatt de ő nem gondol bele hogy most memnyi lenne hogy nézne ki stb . mintha egy semmmiség lett volna vagy csak nem akarja kimutatni de nemhiszem hogy ő ugyanezt érezné. Bar megértem mert én hordta a szivem alatt jobban padlóra tett a dolog. De mostanában egyre rosszabb nem birom már ezt az állandó rossz kedvet. Most mégjobban félek emiatt a gyerek vállalástól mert nem tudom hogy fogok a szemébe nézni a gyerekemnek mikor tudom hogy már ketten is lehetnének..... :(( nagyon fáj :((

2015. okt. 9. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Pszichológus tud segíteni.
2015. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Pszichológus és csak akkor vállalj gyereket, ha ezen túl vagy.
2015. okt. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Csak azt tudom mondani, amit előttem is: fordulj pszichológushoz, ő biztosan tud segíteni. Sajnos visszafordítani nem lehet a történteket, csak előre szabad nézni. Sajnálom, sok erőt kívánok.
2015. okt. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A buntudat visszahozza a babat? Mar megtortent, akkor ify lattad jonak, felesleges ezen keseregni.

Gyujts egy gyertyat neki, adj nevet, es engedd el, masfel eve tortent, lepj tul rajta.

Nem lehet a multban elni, fogadd el, h akkor hibaztal, (mi innen nem tudjuk megmondani, h tenyleg hiba volt, vagy esszeru dontes), es koncentralj a jelenre.

2015. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

Tênyleg segített

2015. okt. 9. 15:39
 6/9 anonim ***** válasza:
megtetted, ne sajnáltasd magad, ez a te döntésed volt. Senki nem erőltette rád az abortuszt igaz? Te választottad a könnyebb utat a nehezebb helyett. Most már mást nem tehetsz minthogy túlteszed magad rajta.
2015. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezen már változtatni nem tudsz. Ezt a tudatot kell magadban erősíteni. De! Van esélyed még arra, hogy anyja legyél valakinek, sőt! Jó anyja! Előre kell tekintened, mert ha a múltban élsz, mindaz a jó, ami várhatna még rád, soha nem fog eljönni. A bűntudat csak negatív gondolatokat szül, a negatív gondolatok pedig elkeseredést. Az elveszített kisbaba sem ezt akarná, hidd el! A másikat pedig, ha jól neveled, szereted önzetlenül, nem fog gyűlölni téged a múltban elkövetett hibád miatt, ha majd arra kerül a sor, hogy elmeséled esetleg neki a történteket. Ő is feltétel nélkül fog szeretni téged, a szeretet pedig megbocsátó és nem gyűlölködő! Sok erőt!
2015. okt. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem két éve volt. Ugyanúgy érzek,mint te. Én ebbe bele fogok hamarosan örülni...
2015. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmi nem segít, el kell menni egy öregek otthonába, meghallhatja akárki.


Szerintem a mentségek, az önfeloldozás stb sem segít, ahogy látom.


Ha még valamit tenni akarsz, tegyél a hasonló helyzetben levő nőkért, hogy ők ne kerüljenek ilyen helyzetbe, mint te vagy most.

Mondd el mindenkinek, hogy ne gondolják, hogy csak úgy megszabadulnak a saját lelkiismeretüktől.

Szerintem minden alkalommal, amikor segíteni tudsz valakinek, jobban fogod érezni magad.


És szerintem a többi gyerekedet ne terheld a saját hibáddal, ezt a fájdalmat inkább tartsd meg magadnak.

2015. nov. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!