Akinek volt abortusza az visszagondolva bánja vagy nem?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Aki megbánta miért aki nem miért?
2015. okt. 27. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a lelke mélyén mindenki bánja, akinek abortusza volt, hiszen mégiscsak egy kis embrióhalt meg.


De aki nagyon nem akarta megszülni a babát, és ebben hajthatatlan volt, az valószínűleg hamarabb "túltette magát rajta".

2015. okt. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Nekem szerencsére nem volt. De van két barátnőm, akiknek igen.

Az egyikük évekkel később nagyon kikészült idegileg, kiderült, hogy ez volt az oka, nem tudta rendesen feldolgozni és nagyon lelkiismeret furdalása volt. Pedig akkor semmi sem látszott rajta.

A másikuknak hosszú (évek) próbálkozás után még nem jött össze a baba. Ő most azért mardossa magát, hogy talán a korábbi abortusz az oka. (Neki volt több is, gondolom, az elég nagy kockázatot jelenthet a későbbiekben.)

2015. okt. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Neha igen, neha nem.

Szerettuk volna a babat, de annyira osszecsapott a hullam a fejunk felett, h ez volt a helyes dontes. Jo dontesnek nem volt jo, de helyes. Neha visszagondolok, h mennyi idos lenne, de kimasztunk a godorbol, es igy 4 ev utan keszen allok a gyerekszulesre.

2015. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Nekem nem volt szerencsére.


Egy ismerősöm el akarta vetetni a babáját, aztán a családsegítős beszélgetés után szerencsére meggondolta magát, és megtartották. Imádják a gyereket, azóta már van kistesó is :)


Ennek ellenére a mai napig lelkiismeret furdalása van, hogy egyáltalán felmerült benne a gondolat, nem tudja megbocsájtani magának, pedig nem is tette meg.


Akinek van lelke, szerintem nem tudja túltenni magát rajta, akinek nincs, abban meg fel sem merül a megbánás gondolata.

2015. okt. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Unokatesómnak volt. Tervezték a gyereket, majd szétmentek és a srác hiába mondta, hogy mindenben támogatja, szeretné a babát, a lány nem tartotta meg. Én úgy éreztem, bosszúból csinálta, hogy ezzel is a srácnak ártson, de ez csak feltételezés a részemről. Ő azt mondja, nem bánta meg és ezt is mutatja a kívülállóknak. Én viszont azért annál jobb emberismerő vagyok, hogy ezt elhiggyem és úgy gondolom, néha-néha sírdogál miatta kicsit. Az olyan nőket, akik megbánták, vagy külső kényszer miatt tették, teljes mértékben megértem és sajnálom, akkor is ha abortusz ellenes vagyok és szívből elítélem a dolgot. Tudom, hogy van az helyzet...de akkor sem tartom helyesnek. Azt viszont, aki tényleg nem bánta meg soha, sőt valami élettelen szövetdarabnak titulálja a saját gyerekét (volt ilyen sajnos), azt nem tudom sajnálni.
2015. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Volt.nem bantam meg.azt igen hogyerre volt szukseg
2015. okt. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Azt nem bánom hogy megcsináltam csak azthogy nem figyeltem oda és meg kellett csinálni de szerencsére nem lett semmi következménye mert most van egy 2 hónapos babóm
2015. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem sokon múlt, hogy abortuszra menjek, de meggondoltam magam és örökbe adtam a fiamat. Hozzáteszem, ezt semmivel sem könnyebb feldolgozni. De felnőttként megkeresett, és akkor láttam, hogy egy csodálatos embernek adtam életet, aki nem ítélkezett felettem, képes volt szeretni és elfogadni a szeretetemet. Ez megnyugvást jelentett.
2015. okt. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

utolso legy buszke magadra egy eselyt es eletet adtal a fiadnak

orommel olvasok ilyen torteneteket

2015. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekem ket evvel ezelott volt..megbantam!Nincs nap hogy ne jutna eszembe :( 4. baba lett volna anyagiak miatt dontottunk igy! Soha tobbet nem tennek ilyet ha netan veletlen terhes lennek.
2015. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!