Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akinek abortusza volt, hogy...

Akinek abortusza volt, hogy alakult az élete?

Figyelt kérdés
Jó döntést hoztàl akkor, hogy érzed? Segitett ez abban, hogy a későbbiekben jobban alakuljon a jövőd?
2015. dec. 21. 14:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Igen és igen. 16 éves voltam és egy bizonytalan kapcsolatban csúszott be egy terhesség. Az abortusz mellett döntöttem bár nem tudom hova mentem volna ha megtartom, anyám hallani sem akart róla. Először én meg akartam tartani.. de anyám azt mondta akkor mehetek el, minden joga megvolt ehhez. Főleg az első években sokat gondoltam rá, hogy milyen lenne stb.. de a sráccal (alig volt akkor 18 éves) szakítottunk pár hónappal később, érettségiztem, diplomáztam, közben férjhez mentem, elkezdtem dolgozni és így 10 évvel később babánk született. Lehet ő most nem lenne itt, ha akkor minden másként alakul. Viszont lenne egy 9 éves gyerekem, biztosan imádnám, de az életemet biztosan nem. Az abortusz után legalább megtanultam felelősségteljesen védekezni, meg leadtam azt a hozzáállást, hogy "ez velem úgysem történhet meg."
2015. dec. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Életem legnehezebb döntése volt, sokszor eszembe jut, hogy vajon jól döntöttem-e, mi lett volna ha...két rossz közül kellett választanom, és a kisebbiket választottam. Nem volt könnyű, sokszor gondolok rá, hogy ma hogyan döntenék, de visszagondolva mindig arra lyukadok ki, hogy ott és akkor ez volt az okos döntés. Azóta az élet valamilyen szinten engem igazolt, meg tudtam alapozni a jövőt egy családnak, ami lett is később.


(Mindig megfogadom, hogy többször nem válaszolok ezzel kapcsolatos kérdésekre, mert aztán csak a lepontozás meg a szitkozódó privát üzenetek jönnek, de szeretném, ha senki nem ásná el magát/adná fel a reményt azért, mert erre a döntésre kényszerült.)

2015. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

19 évesen volt. Egy alkoholista játékfüggő lett volna az apa.

Most 32 éves vagyok, van egy (káros szenvedélyektől mentes) fantasztikus férjem, házunk, kocsijaink, mindketten dolgozunk.

Fiunk nemsokára 3 éves.


Totálisan más életem van, mintha akkor megtartom a picit (rosszul szedett gyógyszer mellett fogant). Mivel nincsenek szüleim, akkor csak egy szakmunkás papírom volt, nem sokra vittem volna egyedül. Gyerektartást nem kaptam volna, szóval lehet, fel sem tudom nevelni a gyereket, mert a végzettségem szakács, így nem is tudtam volna dolgozni benne gyerek mellett. És csak gyest kaptam volna.

Nem bántam meg azóta sem, mert tudom, hogy ez volt a lehető legjobb döntés akkor. De megtanultam felelősségteljesen, rendesen védekezni...

Fiunk akkor fogant, amikor tudatosan terveztük.(elsőre)

2015. dec. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Igen, utólag jó döntést hoztam.

Nekem 16 évesen volt az akkori barátomtól. Annak akkor meg kellett történnie, minden más lenne most, ha nem úgy döntök. Utána elvégeztem az egyetemet, dolgoztam, jó munkahelyem, jó szakmám lett, van két fantasztikus fiam és a 3. gyereket tervezzük egy szuper emberrel együtt.

2015. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

3 is volt ...

19 évesen egy éppén csak elkezdett párkapcsolatban ...semmi értelme nem lett volna megtartani ... 2 hónapja ha jártunk fogi gátló mellet csúszott be

29 évesen 5 hónappal a 2 gyerekem születése után - császár volt szal ha akartam volna sem tarthatam volna meg, vicces h a doki jött rá mikor fel akarta tenni a spirált ...

41 évésen kiszakadt gumi alkalmi kapcsiban


Am van 3 gyerekem és alapban egy jó életem :-) szal nem bántam meg égyik ab-ot sem

2015. dec. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
2 baratnőm van, akinek volt. Olyan 16 évesen estek teherbe semmirekellő, megbízhatatlan, szélhámos pasiktól. Mindkettő egyetemet végezett, külföldön élnek, jól keresnek, jó életük van. Az egyik már férjnél, most várja az első babáját. A másik nagyon sikeres a munkájában, rengeteget keres. Eléggé ab ellenes vagyok, de azt mondom, hogy mindketten jól tették, hogy nem tartották meg.
2015. dec. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Testvéremnek volt, nem tudta feldolgozni, kétszer volt öngyilkossági kísérlete azóta, otthagyta a munkahelyét, jelenleg pánikbeteg és segélyekből él. Azóta is magát bünteti amiért elvetette.
2015. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Úgy alakult mintha soha nem is lettem volna terhes. Igen,jó döntés volt.
2015. dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%

Látom ideértek az abortuszellenesek piros kezeket nyomogatni...

Miért nem hasznosak a válaszaink? Talán nem a kérdésre válaszoltunk???

2015. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
az is le van pontozva akinek negatív élmény volt, szerintem nem csak az ellenesek pontozgatnak, vagy nem tudom....
2015. dec. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!