Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetetnétek? Tanács kellene.

Elvetetnétek? Tanács kellene.

Figyelt kérdés

Nem védekeztünk bevallom mert az első baba nagyon nehezen sikerült. Most teherbe estem ami meg is lepett és le is sokkolt.

Megijedtem mert nagyon korán jött. 1,5 év lenne köztük. Most minden kerek úgy érzem. A fiam most hogy már önállóbb egyre többet tudunk kimozdulni hosszabb időkre és most fog kapni kerékpárülèst.

Volt egy missed abom ahol voltak olyanok akik egészsèges terhességet szakítottak meg és akkor nagyon bántott a dolog hogy más elveteti én meg szeretném ès nem sikerült.

Sose tartottam szép dolognak az abortuszt. Egy életet megtagadni amiről nem is tehet hisz mi voltunk könnyelműek.

Viszont most nem tudom mit tegyek. Tartok tőle ki hogyan fog rámnézni a gondolattal hogy mostmár minden évbe szül?! Mi lesz két kicsi gyerekkel mikor apa reggeltől estig odavan? A fiam nem fogja megszenvedni?

Minden verzió lejátszódott bennem és teljesen tanácstalan vagyok. Kérlek segítsetek.


2016. febr. 27. 17:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
63%
Ne köpd szembe magad. Ha eddig abortuszellenesek tartottad magad, kényelmi okból ne mondj le a babádról. Mások is megoldották màr, te is képpes vagy rá.
2016. febr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
62%
Ha ellene vagy az abortusznak ne csináld! Az én gyerekeim között 2év van,nem mindig könnyű de mi akartuk 😉 A második gyereket is terveztük mégis nagyon féltem és sokat aggodalmaskodtam.Hidd el nem kivitelezhetetlen
2016. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
68%

Mégis csak egy életről van szó. Én személy szerint képtelen lennék ezt tenni vele.

De ez a te döntésed. Szerettél volna gyereket és nem sikerült. Most pedig már a második lehetne, ha mindent megtudnál neki adni, és anyagilag nem probléma akkor vallald el. Mire megszületik a másik majdem három éves lesz, és óvodás. Lesz neki egy nagy és ügyes bátyja. Gondolj bele mikor majd látod őket felnőni, kéz a kézben, a testvérek. Miért szenvedné meg a fiad, másnak is van kis testvére. Az én tesóm is hamar jött, anya azt mondta h mindig szerettem. Adj neki egy esélyt az élete, hogy létre hozzon valamit, ki tudja ki lesz ő!!

Neveld szeretettel és baj nem lehet

2016. febr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%
A te helyedben simán megtartanàm. Ha valóban ellenzed az abortuszt ilyen eszedbe sem juthatna. Főleg, hogy a sajàt gyerekedről van szó.
2016. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
44%
Én nem vagyok abortusz ellenes, sőt úgy gondoltam én is el tudnám vetetni a babám, de nem voltam rá képes. Nem ítéllek el, ha elveteted, de nem fogod megbánni? Nem fogsz rá gondolni bűntudattal? Ezt neked kell tudnod, érezned.
2016. febr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, ezt első körben a pároddal kellene megbeszélned, nektek kell kettőtöknek valamire jutni...
2016. febr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

A párom szeretné. Viszont ő reggeltől estig dolgozik.

Szivem szerint nem vetetném el de tele vagyok fèlelemmel. Most olyan kerek minden. Akarunk tesót de olyan hamar jött.

2016. febr. 27. 18:14
 8/34 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, akkor beszélj vele a félelmeidről is... én végképp nem vagyok abortusz-ellenes, de itt tényleg semmi okot nem látok abortuszra.
2016. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
77%
A saját helyzetetekkel, lehetőségeitekkel csak ti vagytok tisztában, idegenek ne döntsenek a Ti és a gyermeketek sorsáról, életéről. Sok érv-ellenérv van a gyerekvállalás mellett és ellen. A fiad miért szenvedné meg? Egy testvérről beszélünk, gondolom neked nincs hogy egy ilyen kérdés megfogalmazódik benned. Egy testvér egész életen keresztül ott van melletted, mindig lehet rá számítani. Ezt megfosztanád a saját fiadtól amiatt, hogy ki mit gondolna, hogy évente szülsz? Apa és gyermek mellett attól függetlenül ki tud alakulni szorosz viszony, hogy csak esténként van otthon, ha tartalmasan töltik a közös időt és foglalkozik vele. Testvéremet és engem egyszerre nevelt Anyukám, mivel ikrek vagyunk és minden törődést megkaptunk, talán még többet is mintha egyedül lennénk. Biztos, hogy sok tennivaló lesz, de ne amiatt vetesd el ha úgy döntesz, hogy más mit szól a szülésedhez, és ne amiatt tartsd meg, hogy az abortusz egy Isten ellenes dolog. Férjeddel kell döntésre jutnotok, és nem idegenekkel!
2016. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
67%
nekem is másfélév van az első és második gyerek között. eszembe sem jutott, hogy ne tartanám meg. a masodik és a harmadik kozott 22 honap lett nem tervezetten. nem könnyu es az elso utan sem volt konnyu. megsem jutott eszembe hogy kikspartassam a gyerekem. neked nincs is konkret indokod es ezen morfondirozol? bocs, de kopd magad nyugodtan szembe, mert ez gyomorforgató. egyetlen komoly indok sincs a kaparasra.
2016. febr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!