Miert erzem ugy, hogy a helyes es legjobb dontes az abortusz lenne kozel s hosszutavon egyarant, mindenkinek, de akkor miert nem akarom megtenni?

Figyelt kérdés
Volt mar valaki hasonlokepp? Mi lett a vege?
2016. febr. 28. 17:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
ha nem írsz semmi konkrétat nem tudunk mit mondani. Én azt vallom, kevés olyan eset van, mikor az abortusz a megoldás, de akkor se jó.(anya életét veszélyezteti, a kicsinek olyan rendellenessége van ami miatt nem élhetne teljes boldog életet)
2016. febr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Miert ne tartanam meg: tanulok es egy szakmat is szeretnek meg kitanulni, a paromat ha kicsit is iszik nem birom elviselni, raadasul egyre tobbet veszekszunk, nem ilyen csaladot kepzelek el a gyerekemnek, az anyos is mindenbe beleszol es iranyit, ami total idegesito mar, szuleim se orulnenek, mivel feladnam a terveimet a jovore nezve, egyedul nem tudnam eltartni, meg hasonlok... de a legfobb indok az, hogy egy gyereknek nem ilyen csaladra van szuksege!


Mellette max annyi szol, h szeretnem, de ez igy onzes, se nekem se masnak nem lenne jo...

2016. febr. 28. 18:13
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
nem akarlak megbántani de szakítani kellett volna és védekezni, és akkor most nem lenne ez a probléma. Az a kicsi nem tehet semmiről, nem ő akart megfoganni.
2016. febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudom.... De ezt mar nem tudom visszacsinalni...
2016. febr. 28. 18:17
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Nem vállaltam, jól döntöttem.


Azóta van kettő fiunk és klasszikus család vagyunk. Így tényleg más gyereket vállalni, mint ahogy te vállalnád most be.

2016. febr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%
maximum úgy, hogy esélyt adsz ennek a babának, aki tényleg nem tehet semmiről, mégis őt büntetnéd a ti hülyeségetek és felelőtlenségetek miatt.
2016. febr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

Miféle esélyt? A nélkülözésre?

Vagy örökbe adásra gondolsz? Adj örökbe te! Ne másokat buzdíts!

(Azok után, hogy voltam terhes, szültem... megtapasztaltam, hogy mennyi kín, mennyi fájdalom, mennyi maradandó sérülést okoz(hat - nálam okozott)... soha nem lennék képes végig csinálni ezt úgy, hogy üres kézzel menjek haza.)

2016. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
és ezért inkább elvennéd a gyerekedtől az esélyt? csak hogy neked könnyebb legyen utolsó?
2016. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
Megtartottam, pedig nekem sokkal nehezebb volt. Ma egyetemre jár.
2016. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

8-as, ha már ilyen szépen kérdezed:

Ha olyan lehetetlen helyzetbe kerülnék, akkor IGEN! Nem szülnék másnak, szüljön magának. Egy percig se hiszem, hogy a gyereknek jó az, ha abban a tudatban nő fel, hogy őt nem akarták, eldobták, hogy gyűlöli a biológiai anyját-apját... csodás útravaló az élethez, nem?


Nem, nem győzne meg az sem, ha azt mondanád, hogy ismersz 1-2 örökbefogadottat, aki "hálás" a biológiai anyjának, amiért az "lemondott" róla, hogy olyanhoz kerüljön, aki akarta. Mert a néhány példád ellenében ismerek sokat, akik nem így vannak vele, elveszettnek érzik magukat az életben, idegenkednek a gyerekvállalástól...stb. Nincs garancia arra, hogy jól alakul a sorsa, ha örökbe adod. Nem, a nyílt opcióval sincs garancia.


Te hány gyereket szültél és adtál már örökbe?

-------


Kérdező!

Gondold végig, akármilyen bizarr, de írj pro-kontra listát. Ha vállalod, az örökre a párodhoz köt akkor is, ha nem maradsz vele. Ha nincs önállóan elegendő keresetet, akkor teljesen függő helyzetbe kerülsz, amiből nem egykönnyen lesz kiút.

Egy gyereket ketten se könnyű felnevelni, egyedül erőn felüli feladat.

2016. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!