Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mégis hogyan tudnék túllépni?

Mégis hogyan tudnék túllépni?

Figyelt kérdés

Ma 3 éve, hogy életem legrosszabb döntését hoztam meg.

Gyerek voltam még, egyedül nem tudtam volna felnevelni a gyereket, mert senki nem állt mellettem. Ezt mondták az ész érvek... Azóta szenvedek :'( Soha nem fogom magamnak megbocsátani. Mindent elveszítettem, azt az embert akit örök társamnak hittem és aki mellett több mint 5 évig álltam....aztán elhagyott, feleségül vett egy nőt és már gyerekük is lesz.

Semmi értelme az életemnek... egyre gyakrabban jutnak eszembe olyan gondolatok, hogy már felesleges élnem...

Beszélni nem tudok erről senkinek...mert mindenki csak hülyének néz, hogy 3 év alatt miért nem lépek túl ezen... de egyszerűen nem megy :'(


2016. júl. 6. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ez a normális érzés és vannak erre szakosodott csoportok, ahol tudnak segíteni feldolgozni ezt a traumát. Nézz körbe neten, hogy melyik esik neked a legközelebb.
2016. júl. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha 3 éve (azt mondod) gyerek voltál, most sem lehetsz "túl" felnőtt. Hisz rádöbbennél, hogy előtted az élet. Nem tudsz túllépni, mert érzelmeket táplálsz az ex iránt. Dühös vagy legfőképp és bocs, de "irigy", amiért neki már családja lesz, és nem veled. Élj egy kicsit, keresd meg a másik feled és vele tervezz, ne azzal foglalkozz, aki elhagyott! Ha nagyon nem megy kérsz szakmai segítséget!
2016. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem dühös vagyok, inkább csalódott, hogy a mi gyerekünket nem akarta, tiltakozott ellene. Utána még 2,5 évig együtt voltunk. Aztán szakítottunk és 3hónap múlva már feleségül vette és bejelentették, hogy gyerek.

Irigy sem vagyok, mert van párom már nekem is és vállalhatnánk gyereket (ő jóval idősebb nálam) és nagyon jó fizetése van, minden adott. Nem ezzel van a probléma.

Hanem azzal, hogy még nem feküdtem le a 3 év alatt kb. 1x sem úgy, hogy mennyire megbántam, hogy hagytam magam rábeszélni.

2016. júl. 6. 22:44
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Te még sajnos nem léptél túl az exeden sem.

Keress fel egy szakembert aki segít neked.

2016. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
 "(ő jóval idősebb nálam) és nagyon jó fizetése van, minden adott. "....mondom én, hogy gyerek vagy még. -.-
2016. júl. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
"Azóta szenvedek :'( Soha nem fogom magamnak megbocsátani. Mindent elveszítettem, azt az embert akit örök társamnak hittem és aki mellett több mint 5 évig álltam...." - Kérdező, nyilván elvárható, hogy az ember a bajban ott álljon a társa mellett... de mondd meg őszintén, mit lehet azzal kezdeni, aki 3 év alatt nem akar túllépni egy abortuszon. (Ha akartál volna, csak egyedül nem tudsz, akkor ugye szakemberhez fordultál volna mondjuk 1 év elmúltával)
2016. júl. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem vagyok pszichologus, de errol a mondatrol pont az irigyseg sut, meg hogy nem vagy boldog.


Irigy sem vagyok, mert van párom már nekem is és vállalhatnánk gyereket (ő jóval idősebb nálam) és nagyon jó fizetése van, minden adott.


Igenis irigy vagy az exedre. Duhos es csalodott vagy, mert teged es a te gyerekedet nem akarta, maset meg igen. Nem vagy boldog a mostani paroddal, mert akkor nem irtad volna, hogy nincs ertelme az eletednek. 3 eve volt az abortusz, kb fel eve szakitottatok. Ez a jelenlegi kapcsolatod nem tarthat par honapnal tobb ideje. Irhatod, hogy minden adott a gyerekhez, de csak magadat csapod be, ez vilagos. "Minden adott, mert idosebb, sok penze van." Ennek inkabb ugy kene kineznie, hogy "minden adott, mert szeretjuk egymast es minden vagyunk egy baba". Kicsit olyan, mintha csak belemenekultel volna ebbe a kapcsolatba, hogy bizonygasd, hogy teljesen rendben vagy, de ne legyen igazam.


Hogy sikerult be a baba? Vedekezes mellett? Mennyi idos voltal? A szuleid es senki sem allt volna melletted?


Mindenkeppen pszichologushoz kellene fordulnod, mert egyre melyebbre fogsz sullyedni.

2016. júl. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne nézz hülyének de nekem bevállt a nagyon mély megbánás.Mintha kő esett volna le a szívemről .Onnatól már ne gondolj rá ami megtörtént megtörtént így kellett legyen.Ne legyen benned irígység sem majd megtalálod a megfelelő partnert és boldog leszel .Ne feledd az élethez szárnyak is kellenek néha.Üdv
2016. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan nem értitek? .......Úristen.....három hónap alatt nem lehet egy esküvőt eltervezni!!! Azért vetette el a gyerekedet, és azért szakított veled, mert volt másik csaja és esküvője. Te meg azt hiszed, hogy azért lett másik csaja és esküvője...Végig hülyített téged. Nem vagyok híve az abortusznak, de nyilván nem véletlenül akarta, hogy ne szülessen meg az a baba. Kis termékeny huncut fiú....
2016. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!