Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Lehetséges hogy terhes vagyok?...

Lehetséges hogy terhes vagyok? Nagyon kétségbe vagyok esve.17L

Figyelt kérdés
20. án kellet volna megjönnie a menzeszemnek.Nem mindig pontos van hogy késik (akár 6-7 napot is )Párommal mindig védekezünk (óvszerrel),de akármi történhet. Már 10 napja késik, alhasi fájdalmaim vannak de nem vérzem. Nem tudom mi lehet aggódom. lehet hogy terhes vagyok ?
2016. júl. 30. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Vegyél egy tesztet!

Ha pozitív, menj orvoshoz, és gondolkodj az örökbeadáson.

Ha negatív, várj még 3 hetet (közben ismételd meg a tesztet), és ha addigra se jön meg a vérzésed, menj orvoshoz.

2016. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Már miért adna örökbe a gyereket ha netán terhes?

Nyilván vagy megtartja vagy abortuszra megy.

Amúgy ha védekeztek kicsi az esély. Ha kilyukad az óvszer azt eszreveszitek úgyis. Valószínű nem terhesség miatt késik. Másrészt ilyenkor nagyon nem szokott fájni a has ha korai terhes vagy (a terhes tünetek később jonnek).

(3gyerekem van).

2016. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Aki az örökbeadást ajánlja, az örökbe adta a saját gyerekér is ? Nem vagyok abortuszpárti, de az örökbeadás sokkal rosszabb az anyának és a gyereknek is.

Csinálj tesztete, hogy ne aggódj feleslegesen.

2016. júl. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Pedig de, lehet terhes. 100% biztos védekezés nincs.

És nekem öt terhesség kezdődött így, hogy fájt a hasam, görcsölt, de nem jött meg. Mindenkinél más.


Kérdező: vegyél egy tesztet, vasárnap is nyitva sok drogéria meg hipermarket. Kiderül, hogy terhes vagy-e. De én tíz nap késés után akkor is felkeresnék nőgyógyászt, ha negatív. Ha pl. gyulladás áll a háttérben, azt jobb minél előbb elkezdeni kezelni.

2016. júl. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
3as: jobb meghalni, mint mással élni? Érdekes... szerintem a gyereknek nem rosszabb. Max. az anyának. De neki lett volna lehetősége előre gondolkodni. A gyerek nem kérte, hogy legyen.
2016. júl. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

És mit gondolkodjon ha védekeztek mindig? Bár igazad van, gondolhatott volna arra, hogy felelősségteljes nemi élet esetén is becsúszhat a gyerek.

Nyilván azért írt ebbe a témakörbe, mert ha terhes, elveteti, ami a helyes döntés.

Kérdező, ennyi idősen simán késhet ennyit. Bármikor előfordulhat, 30 éves barátnőimnél előfordul hogy késik heteket, te ráadásul még fiatal is vagy! Vegyél tesztet, amint tudsz.

2016. júl. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Igen jobb meg sem születni, mint azzal a tudattal élni, hogy nem akartak, nem kellettem, eldobtak.


És kisebb rossz egy abortusz, mint végigszenvedni a terhességet (sok hét "másnaposság": émelygés, hányás, szédülés; székrekedés, aranyér, görcsök, szakadó bőr, megereszkedett mell, szétrúgott bordák, vesegörcs, epegörcs, gátfájdalom, vizsedés, visszerek, vádligörcs, légszomj...) és akár végleg "lerokkanni" egy szülésbe (harmad-negyedfokú repedés, szakadás, méhsüllyedés, hüvelyfalsérv, inkontinencia, elbszott szexuális élet), úgy hogy még a gyerek sem "kárpótol" érte.


Igen, van aki a fentiek egyikét sem ismeri.

Van, aki pedig mindet egyben megkapja.


És hülye, aki vállalja ezt úgy, hogy még a gyereke is utálni fogja, hogy eldobta.


Kérdező, csinálj egy tesztet!

Ha rendeltetésszerűen használtátok az óvszert, soha félpercre se volt benned nélküle, nem csúszott le, nem folyt ki, nem maradt benned, statisztikailag szinte teljesen nulla az esélye.

2016. júl. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Ha rendesen használják az óvszert, 100 nőből 4-5 lesz terhes, egy éven belül.

Ha a használata nem teljesen "szakszerű", akkor 20-28.

(Pearl-index alapján.)

Gumi mellett is teherbe lehet esni.

2016. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Itt senki sem lát belé, csak a teszt tudja megmondani, terhes vagy e, vagy sem. Védekezés mellett is van egy csekély esélye a teherbe esésnek. Drukkolok, hogy ne legyél terhes, szerintem ne őrlődj, mert lehet hogy felesleges. Amint tudsz, vásárolj egy tesztet.
2016. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
koszonok minden valaszt nem vagyok terhes :)
2016. aug. 6. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!