Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 18 éves kor alatti abortuszhoz...

18 éves kor alatti abortuszhoz szükséges szülői beleegyezés? 20/N

Figyelt kérdés

Egy 16 éves lány ismerősöm terhes lett egy fiútól, akivel néhányszor lefeküdtek, de nem akarja megtartani.

A szüleinek semmiképp sem szeretné elmondani, mert ha megtudnák, hogy terhes, akkor nagyot csalódnának benne.

Szóval úgy kellene megoldani, hogy ők nem tudnak róla.

Meg lehet így is csinálni vagy kell a szülői engedély? Tudnátok segíteni vagy tanácsokat adni neki ebben a témában?

(Ő már kiírta korábban ezt, de törölték a kérdését, mert 18 év alatt nem kérdezhet ebben a kategóriában)


2016. júl. 31. 20:26
1 2
 1/20 anonim válasza:
95%

Szia!


Sajnálom, de 18 év alatt korlátozottan cselekvőképes, mindenképpen kell szülői beleegyezés.

2016. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Igen, 18 éves kor alatt szükség van a műtéthez szülői beleegyező nyilatkozatra.
2016. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
87%

Igen ezt sajnos nem tudja megúszni. Készüljön fel, hogy mondja el a szülőknek. Aztán majd legközelebb védekezzen a pasijával és megkíméli magát az efféle kínos helyzetektől.

Bár maga az abortusz szerintem sokkal durvább lesz. Ahhoz képest a szülők beavatása csak egy........

2016. júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%
Miért beszélsz magadról egyes azám harmadik személyben?
2016. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
13%
Még egy áldozat.
2016. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon igen.
2016. júl. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen kell
2016. aug. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Igen, kell, ezt sajnos nem tudja megkerülni. Szerintem mielőbb mondja el a szülőknek. Nyilvánvalóan nem lesznek feldobva, de akkor sem lennének, ha már a lány kifutna az időből és mindenképpen meg kellene tartania a babát.
2016. aug. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%
Igen, szerencsére kell
2016. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

14-18 év között maga kérelmezheti a terhesség megszakítását, de szükséges a törvényes képviselő beleegyező nyilatkozata, viszont, ha ezt a törvényes képviselő aláírja, az elég, személyesen nem kell megjelennie a Családvédelmi Szolgálat előtt.


Azt meg ki mondja meg, hogy nem ő írta alá?


Na persze, aztán ha valami komplikáció lesz, akkor kiderül az egész és elég ronda ügy lesz a dologból.


Egy barátnőm barátnője mesélte barátnőmnek a buszon, mikor én is ott voltam, hogy neki a keresztanyja írta alá az anyja nevében, mert ő sem merte elmondani.



Amúgy értem én, hogy jogszabály meg minden, meg védekezzen, de ha már egyszer meg van a baj, akkor azért elég durva, hogy a szülein múlik, hogy szül-e vagy sem. Most ha valaki nem meri megkockáztatni, hogy kijátssza őket vagy ilyesmi, akkor ha az anyja úgy dönt, akkor szülni fog és le van szarva, hogy nem akar? Azért, ha már egyszer engedik az abortuszt, akkor azt is engedjék, hogy az döntsön róla, aki terhes, akkor is, ha csak 16 éves akkor is, ha két hónap múlva 18, meg akkor is, ha 38...

2016. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!