Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 18 éves kor alatti abortuszhoz...

18 éves kor alatti abortuszhoz szükséges szülői beleegyezés? 20/N

Figyelt kérdés

Egy 16 éves lány ismerősöm terhes lett egy fiútól, akivel néhányszor lefeküdtek, de nem akarja megtartani.

A szüleinek semmiképp sem szeretné elmondani, mert ha megtudnák, hogy terhes, akkor nagyot csalódnának benne.

Szóval úgy kellene megoldani, hogy ők nem tudnak róla.

Meg lehet így is csinálni vagy kell a szülői engedély? Tudnátok segíteni vagy tanácsokat adni neki ebben a témában?

(Ő már kiírta korábban ezt, de törölték a kérdését, mert 18 év alatt nem kérdezhet ebben a kategóriában)


2016. júl. 31. 20:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó vagyok. Amúgy már 28 éves, soha nem estem teherbe, ha nem akartam, pedig valamivel a 16. szülinapom előtt már elveszítettem a szüzességemet és gyakoroltam is a szexelést elég szorgosan. Szóval én aztán nem hazabeszélek, amikor azt mondom, hogy ha már egyszer így esett, akkor azért elég megdöbbentő, hogy a szülő dönti el, hogy megszüli-e a gyerek vagy sem. Ahogy pl. anyámat ismerem, ő biztos rákattant volna, hogy szüljek nyugodtan, az unoka egy csoda, majd megoldom, akkor is ha csak 16 éves vagyok, én meg tuti ki lettem volna akadva, hogy nem érdkel értse már meg én nem akarok. Persze lehet mondani, hogy legyen felelős meg stb. de bakker akkor sem az a megoldás, hogy a gyereket büntetésre használjuk, hogy szüljed csak meg, aztán majd megtanulod, hogy nem dugsz! Amelyik hülye, az abból se tanul, ha szül, nézzük meg a putriban 18 éves korára 3 gyerekesként nyomorgó idiótákat, amelyiknek meg van esze, az az első ilyen után tanul és odafigyel, de ehhez nem kell tönkre tenni több ember életét, csak azért, hogy "móresre tanítsuk".
2016. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
10es, ki mondja meg hogy nem ő írta alá? Hát elég feltűnő, hogy mikor bemegy a gyerek a kórházba, nincs vele a szülő, de az aláírás meg ott terem a papíron hirtelen..merthogy ott is alá kell ám írni. És miért lettem nullára lepontozva azért, mert szerencsére kell az aláírásuk? Csak kicsit gondolkodjatok, bár tudom, sokaknak nehéz.. a gyerek elmegy egy szó nélkül abortuszra, komplikáció lép fel, a szülő azt se tudja hol keresse a gyereket, az orvosok nem tudják kit kell értesíteni..szerintetek ez akkora jó buli? Ismerősömnek tavaly volt missed abja, a műtét után fél órával tüdőembóliát kapott.
2016. aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

12# és meddig jutottál az olvasásba? Ugyanezt leírtam én is, hogy ha komplikáció adódik, akkor persze úgy is kiderül az egész és csúnya ügy is lesz belőle.


A családvédelem adja ki az engedélyt puszta aláírásra, a kórházban felvételnél is elkísérheti egy idősebb családtag anyaként, nem én találom ki, mások is megoldják, attól még persze nem ez az ideális megoldás, meg ha valami történik abból még nagyobb botrány lesz, mint alapból lenne. Ettől függetlenül akkor is szar rendszer, mert ez nem csak azzal bäszik ki, aki fél megmondani az anyjának, hanem azzal is, aki megmondja, de az anyja úgy dönt, hogy szüljön, ha tetszik, ha nem.

2016. aug. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

"Amúgy értem én, hogy jogszabály meg minden, meg védekezzen, de ha már egyszer meg van a baj, akkor azért elég durva, hogy a szülein múlik, hogy szül-e vagy sem" - ez alapvető tévedés, természetesen a 14-18 éves fiatal dönti el, hogy mi legyen a terhessége sorsa, és nem a "csak jót akaró" szülei...

Egyfelől ilyenkor nem a terhesség 12. hanem a 18. hete a határ, másfelől, ha a szülő nem hajlandó aláírmi a műtéti beleegyezést, akkor a gyámhatóság a felek meghallgatása után hivatalos eljárásban aláírja helyette. Pont ahogy abortuszra se kényszerítheti a szülő a gyerekét, ha az ki akarja hordani a terhességét.

Itt is volt a GYK-n ilyen szülő, miután a gyámhatóság behívta először meghallgatni, utána inkább önként aláírta azt a műtéti beleegyezést...


(egyébként én az osztrák szabályozással értek inkább egyet, ahol 14 év felett nem kérnek semmiféle nyilatkozatot, beleegyezést a szülőktől... de azért a magyar is az "elmegy"-kategória, ha valaki ismeri valójában...)

2016. aug. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35%
Szülő vagy gyámügy engedélye kell. Ha a szülők megakarják tartatni a gyereket akkor fordulhat a gyámügyhöz. A szülők nem kényszeríthetik olyasmire amit nem akar. Ez fordított esetben is igaz.
2016. aug. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
22%
Szülőnek kell aláírni! Vessen magára az kis buta liba.. Nem igaz, hogy nem tudja kivárni hogy 18 éves legyen és akkor nem történik ez meg. Neem nekik menőségből dugni kell. Ez a mai Magyarország hát gratulálok! Remélem megkapja a magáét legalább 2 pofont, amitől megtanulja, hogy mikor-minek van meg az ideje.
2016. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%

#16 "Nem igaz, hogy nem tudja kivárni hogy 18 éves legyen és akkor nem történik ez meg."

Miért, 18 évesen már nem lehet terhes? Vagy jobban hat a fogamzásgátló? Vagy 2 év alatt hirtelen önálló felelősségtudatos felnőtté alakul a semmiből?

15 éves korom óta van barátom, 15 éves korom óta használok hüvelygyűrűt, egyszer egy szakadt gumi miatt kellett esemény utáni de ezen kívül ahhoz képest hogy nem voltam 18, 2-3 évig gond nélkül hancúroztunk mert az érettség nem jelent automatikusan intelligenciát ahogy a fiatalság sem jelenti annak hiányát.

2016. szept. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ja nem, 16 éves korom óta használom, mindegy már hajnal 1 van, hulla vagyok, na.
2016. szept. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#19 a pasival azóta is együtt vagyok, a "dugattam magam" pedig erős kifejezés 15 éves korom utolsó 2 hetére.
2016. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hát nekem több fiatal felnőtt ismerősöm megy abortuszra, mint tizenéves. Nem azért, mert a tizenévesek nem dugnak.
2016. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!