Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 19 hetes terhesség megszakítás...

19 hetes terhesség megszakítása után mikor estetek teherbe?

Figyelt kérdés

Üdv.!

19 hetesen meg kellett szakítani a terhességem, egy igen csúnya fejlődési rendellenség miatt, első babánk lett volna.

Azt tudom, hogy 6 hétig nem lehet házasélet, viszont itt sok mindent olvastam, de mindenki mást írt. Van aki hamarabb megpróbálkozott, és van aki később.

Jelenleg úgy érzem, hogy nekem a ments vár az lenne, ha ismét terhes lehetnék, és a páromnak is, sokszor emlegeti. Remélem, hogyha vissza megyek 6 hetes kontrollra, akkor majd a doki biztató választ add.

Tudom, hogy mindenki más és máshogyan veszi fel a teste ezeket a dolgokat.

Azt is tudom, hogy senki sem tud biztosat mondani, de még is csak kíváncsi lennék hogy kinek mikor sikerült a következő baba.

Köszönöm a válaszaitokat!


2016. okt. 4. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
24 hetes ikerterhesség után, a kötelező három hónap pihenő után az első próbálkozós hónapban. A dokim 3-6 hónap pihenést javasolt, én a minimumnál egy perccel tovább nem tudtam várni. Igen, sokfélét lehet olvasni, az orvosok is nagyon eltérően vélekednek erről.
2016. okt. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

elso menszeszt vard meg utana bizd a tobbit a veletlenre ne gorcsolj ra

hivatalosan nem kell varni de lelkileg jot tesz

2016. okt. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 4. 12:28
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tegnap találkoztam a védőnőmmel, aki azt mondta hogy normális esetben 6. hétre vissza áll minden az "eredeti" helyzetbe. 20 éve ő 3 körzet védőnője, látott több ilyen esetet is.

Ajánlotta, hogyha vissza mentem a 6 hetes kontrollra és rendbe minden, akkor halkan megsúgja, hogy terhes vitamin és normális életmód mellett ismét el lehet kezdeni a próbálkozást, ha úgy gondoljuk. Megerősítette, hogy a többi valóban a lelki részt takarja jobban.

Elmondtam neki, hogy úgy érzem hogy egy másik babával sok minden (de nem minden!) megoldódna. Nekem az lenne a vigasz, ha tudhatnám hogy ismét babát várok és minden egyes ultrahangon/vizsgálaton megerősítenék hogy nincs semmi baj.

És mivel így alakult (nem véletlen nem írtam le a történteket) ha megállapították a terhességet, akkor egyből genetekia tanácsadáson vehetek részt, és talán több oda figyelést kapunk majd. Persze így is úgy is fogadunk orvost, csak vannak olyan vizsgálatok, amiket nyilván nem ő fog elvégezni.

Köszönöm ha elolvastad, és ha véleményt is kapok annak is örni fogok!

2016. okt. 6. 07:34
 5/7 anonim válasza:
100%

Nekem 16 hetesen szakították meg a terhességem, szintén első baba, szintén súlyos fejlődési rendellenesség miatt 4 hete.

Azóta is számoljuk vissza a napokat, hogy újra próbálkozhassunk, mi megvárjuk a 3 hónapot (én hiszek benne, hogy nem ok nélkül mondták ezt az orvosok).

Addig marad a bizonytalanság, hogy teherbe tudok-e esni egy abortusz után... :(

2016. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
#1 vagyok, én is azt mondom, hogy a három hónap az nagyon a minimum! Egy első trimeszteres missed ab.-nál azt mondom, hogy OK, belefér, hogy a 6 hetes kontroll után lehet próbálkozni. Azért ez ne vegyük egy kalap alá egy félidős szüléssel. Az, hogy a méhed visszahúzódik 6 hétre, az OK, de nem jelenti azt, hogy készen áll egy új terhességre. Kezdj el vitaminokat szedni, sportolj, szórakozz és várd ki azt a három hónapot. Tudom, hogy nehéz, én is szó szerint számoltam vissza a napokat, de szükséges, hidd el.
2016. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, hogy veletek is ez a szörnyűség megtörtént. Szavakat nem találok.

Köszönöm, hogy mind ezek ellenére leírtátok a ti véleményeteket. Szedem a folsavat, meg a C-vitamint már most, ezt mondta bent az orvos, hogy már most kell.

Elképzelésem szerint, attól hogy vissza áll a méh, nem hiszem hogy a méhnyálkahártya meg vastagszik vele 6 hét után.

Mikor kiderült, hogy gond van. Egy Proffeszor Dr. Nőhöz küldtek, aki elmondta a lehetőségeket, levázolta hogy a következő terhességnél (mivel okok nem voltak a betegség kialakulására) nagyon kicsi az esély hogy bármilyen betegség, vagy fejlődési rendellenség alakuljon ki, 1-2% lehet rá. Bár azt gondolom ez nem mérvadó, sokat olvastam az én kis fiam betegsége után, 500-ból 1 az ilyen baba, és ő pont az-az egy lett. Akkor következőleg miért ne eshetnék bele abba az 1-2%-ba? Tudom, csak pozitívan, meg a többi. De ezt mondja bárki is egy elkeseredett anyának, mert én az vagyok, annak tartom magam.

Viszont már akkor is megkérdeztem, hogy a következő próbálkozással mennyit kell várni. Ő 2 menstruációt ajánlott, úgyhogy tartom magam ahhoz.

Illetve vissza térve ahhoz, amit a védőnőm mondott képtelenség lenne hogy a szervezetem 6 hét után új babát fogadjon be, meglátásaim szerint. Tehát lehet próbálkozni, csak még felesleges.

Meglátásaim szerint.

Bocsánat, hogy kicsit hosszúra sikerült.

Köszönöm a válaszaitokat, és nagyon sok kitartást nektek!

2016. okt. 7. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!