Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha megállítanák, hogy a baba...

Ha megállítanák, hogy a baba betegen jönne a világra, és nem tudna teljes életet élni, akkor elvetetnétek a magzatot?

Figyelt kérdés
Bármilyen maradandó rendellenesség esetén. Ti hogyan vélekednétek? Megtartanátok annak ellenére is, hogy tudjátok soha nem fog teljes életet élni, és mindig másnak fogja érezni magát(már ha tudatában van önmagával és a helyzetével). Ezáltal a ti életeteket is megnehezítve. Sok nő megtartja a magzatot akkor is, amikor megállapítják,hogy a baba down kórosan fog a világra jönni. Ez csak egy példa volt. Legyen szó bármilyen örökölhető, vagy szerzett rendellenességről.
2016. okt. 5. 13:53
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Megállapítanák*
2016. okt. 5. 13:54
 2/31 anonim ***** válasza:
29%
attól függ hogy mennyire komolya baj. ha pl karok lábak nélkül születne vagy örökéletére magatehetetlen lenne akkor elvetetném. de ha "csak" down kóros akkor nem lennék rá képes
2016. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Lehet lepontozni, de én nem tartanám meg.
2016. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Biztos, hogy nem tartanám meg. Se downosat se egyebet. Nem tenném ezt meg vele se magunkkal.
2016. okt. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
61%

Idáig úgy gondoltam ha kiderül bármi rendellenesség, nem vállalnám. Most 16 hetes km vagyok, nem lennék képes elvetetni...itt él bennem, hetek óta... már kötődöm hozzá...

Igaz 39 évesen már másképp látja az ember a lehetőségeit.

2016. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem tartanám meg. Közvetlen baráti körben van CP-s kisfiú. 3 hét különbséggel, egy idős az én nagyobbik fiammal, 5 évesek lesznek. Igaz, ez egy előre nem látható betegség, de betegség. A kisfiú értelmileg egy másfél-2 éves gyerek szintjén ha áll, fizikailag ott tart,hogy járókerettel éppen,hogy tud menni. Önálló életre valószínűleg sosem lesz képes. A kérdés! Mi lesz majd vele, ha netán meghalnak a szülők, vagy ha ők is "csak" ellátásra szorulnak? Látom a küzdelmüket hétről-hétre. Látom a fáradságot (nem,ez nem az a fajta fáradság, amikor egy baba nem alszik jól éjjel), látom a bánatot, amikor az én szaladgáló fiamra néznek, látom a vágyat, hogy 2-3 gyereket szerettek volna, de így nem mernek. Szeretik, imádják, de nincs életük. Ahogy a kisfiúnak sem sok.
2016. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
5%

Megtartanám.

Számomra már akkor is a gyerekem, amikor terhes vagyok vele.

Egyrészt egy rakás dolgot nem is tudnak kiszűrni.

Másrészt az élet nem kiszámítható.

Ha megszületik egy egészséges gyerekem, és később történik vele bármi (olyan betegség, ami fokozatosan súlyosbodik, pl. izomsorvadás, vagy egy baleset miatt betegszik meg vagy akármi), akkor sem dobom ki az ablakon, hogy "bocs, most már élettel nem összeegyeztethető a betegséged, én csak egészséges gyereket akartam, így nem jó se neked, se nekem"...


Nincs kockázat nélküli élet. Egy beteg gyerek meg is erősítheti a párkapcsolatot, a családot, nem csak "szétrombolhatja" azt, és egészséges gyerekek mellett is tönkre mehet az élet, akár magatehetetlen szülő ápolása vagy bármilyen katasztrófa miatt (tűzeset stb.)


Van már két tartósan beteg gyerekem, bár az ő problémájuk nem annyira súlyos, mégis vannak erősen nehezítő tényezők a közösségbe járás területén.


Én is 39 vagyok és a negyediket várom. Sokat vártunk rá, eszembe nem jutott még genetikai tanácsadásra sem menni vele.

2016. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
4%

Természetesen megtartanám. Attól mert beteg, még egy élet én bennem. Senki sem öli meg az anyját sem, ha az beteg lesz, na ez pont olyan.

A Down nem a világ vége, ismerem őket. Nem is értem miért gyilkolják őket halomra, de már nem is érdekel a válasz.

Volt olyan ismerősöm, aki 20 éves koráig élt súlyos fogyatékossággal, az ÉDESANYJA (szándékos a nagybetű, mert szerintem egy csodálatos anya itt kezdődik) rajongva imádta. Csodáltam érte. És soha nem mondott olyat, hogy neki ez teher, viszont kiélvezett minden percet, amit a fiával töltött.

Sőt, én is nevelek egy fogyatékos gyereket, akiről csak születés után derült ki, hogy nem ép és soha, de soha nem bántam meg, hogy nekem született, pedig sokat talpaltunk miatta. Imádom.


És igen, megvetem azokat, akik humanitásnak mondják azt, hogy kitépetik a gyereket magukból, miközben csak a saját kényelmük miatt nem akarják vállalni.

Lehet lepontozni.

2016. okt. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%
akik megtartanák akkor is ha pl végtagok nélkül születne..-belegondoltatok abba hogy akkor arra az egész család élete rámehet..?
2016. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
Úh! Kényelem? Azért egy így elég sarkos. Arra kíváncsi lennék,hogy egy olyan esetben, ahol mondjuk második, vagy harmadik gyerek lesz a beteg, ki kérdezi meg az elsőt, vagy a másodikat. Mármint,hogy nekik milyenné válik az életük azzal,hogy számtalan dologról le kell mondaniuk? Mert, le kell. Eleve az anya figyelméről. Mert egy beteg gyerek, jóval nagyobb figyelmet, törődést, időt igényel, mint egy egészséges kistesó. Persze, lehet mondani, hogy megszokja, meg,hogy ez lesz a természetes neki. Igen, ismerek olyan gyereket is, annak az lett a természetes, hogy az anyja mindenért megüti. Nem úgy veszi fel, mint egy normál körülmények között nevelkedett gyerek, mert ezt szokta meg, ehhez kellett alkalmazkodnia. De ez nem jelenti azt,hogy ez jó. Ahogy írtam a közvetlen baráti körben van a CP-s kisfiú, de van Down-os is. Na ott a tesóra alig marad energia, ill. pénz. Mert,hogy a sok orvos, gyógytorna, kezelés stb. rengeteget elvisz. Anyuka nem tud dolgozni, így elég szűk a keret. Olyan szűk, hogy Nagyobbat a keresztszülők vitték el 4 napra a nyáron a Balatonra, hogy tudjon kicsit nyaralni. Vagy,hogy születése óta meg kellett szoknia, hogy anya sokat fekszik kórházban a Kicsivel. Náluk egyébként nem vették észre. Ritka, de előfordul még a mai világban is. Igaz, genetika uh-on sem voltak. Velük is szoktunk néha találkozni. Nemrég nálunk vacsoráztak. Ha szép, ha nem, egyáltalán nem láttunk boldogságot az arcukon. Kivéve a Nagyobb gyerek arcán, aki örült,hogy a férjem leült vele és az én Nagyobb fiammal gombfocizni egy órát.
2016. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!