Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 18 év alatti terhesnél (15,5év...

18 év alatti terhesnél (15,5éves), a szülönek milyen lehetöségei vannak, ha jòltudjuk a fiu 18 lessz mire megszűlne. Dönthetünk mi?

Figyelt kérdés
nagyon nem kell a baba, se anyagilag, se a lány nem anyanak való!

2017. jan. 25. 16:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 A kérdező kommentje:

"Vahy én fogadjam még be a palit is,aki felcsinálta a lányomat?

A lányom támogatásába nem tartozik bele,hogy én nevelem a gyerekét.

Jelen esetben nem ehy rendes lányról van szó,hanem egy züllöttről."


igen ezt is akarjak, aztan mi meg tartsunk el mindenkit!

mert dolgozni nem fognak az tuti.


az, hogy milyen a lány a vérszerinti apjának köszönhető, amit a szülökön és mindenki máson akin lehet ver most le, szóval kedves aki a mostani szülöt szapulja, szerintem akitül utolján idéztem, ö tudja milyen lehet valóban, elöször én sem hittem el, csak a megjátszott énjét ismertem.

2017. jan. 25. 20:45
 32/82 anonim ***** válasza:
50%

"az, hogy milyen a lány a vérszerinti apjának köszönhető, amit a szülökön és mindenki máson akin lehet ver most le"

????

Szerintem a lány egyszerűen él a törvény adta döntési jogával. Ez téged miért zavar ennyire, a te kötelességeidet ez nagyjából semmiben nem befolyásolja, neked továbbra is a lányodat kell eltartanod.

(arról, hogy téged akarjon a gyereke gyámjának, arról én beszélném le a lányt elsőnek... azon csak veszíthet... neked meg amúgy se lenne kötelességed elvállalni... de erre nincs is szükség, ha az apaság rendezett.)

2017. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
55%

Nem kényszeriteném abortuszra én se nyilván. De ha nem vállal felelősséget a gyerekéért,akkor fel is út,le is út. Ha kell neki a gyereke,akkor 16évesen elmegy dolgozni és eltartja amennyire tudja,a többiben kisegitem. De ne nekem kelljen már gyedre mennem az unokámmal,ami elég szép kis pénzkiesés. Ennek meg nem vagyok köteles alávetni magam,akármennyit is keresünk. Szépen lehet magántanuló,mellé munka,na majd akkor segítek neki. De sajnod ám van rokonom,aki szült gyereket a semmire és ilyen problémás volt. Két gyerekkel élt anyaotthonba,majd a mamája vissza befogadta annak ellenére,hogy meglopta őt az unokája nem kis összeggel rendszeresen. Most nem meglopja,hanem eltartatja magát.

És van tesóm is kettő,akik nem járnak suliba,nem dolgoznak (19,22évesek). És nyilván az anyám b szta el a nevelésüket valahol. Én apámmal éltem,én is lusta voltam,érettségi után nem csináltam semmit,aztán terhed lettem,de a gyerek apja tartott el (21voltam). Aztán a baba 2éves korától elmentem dolgozni,azóta új párom id van már,közös baba,albérlet,autó és csed,gyed. És az én szüleim is segitenek most is amiben tudnak,ahogy anyósék is,pedig normálisan élünk. De más úgy segíteni,hogy a babát a szülei tartják el,rezsit és mindent ők fizetnek és a nagyszülő mondjuk vigyáz a gyerekekre egy mozi erejéig,és az is más,ha velük élünk,nem teszünk semmit a rezsibe stb.

Bármikor visszamehetnék,de nem lenne képem eltartatni magam,mint a kérdésben szereplő lánynak.

Szép elképzelés,hogy kell a baba,de egy kislány nem tudja milyen felelősség ez. Én iy az első gyerekkel nőttem fel igazán,pedig nem 16évesen szültem és zűrös se voltam.

Nem szabad abortuszra kényszeríteni,de el kell vele beszélgetni mik a tervei neko és a gyerek apjának

2017. jan. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
18%

Hogy való-e anyának, az csak csak a szülés után derül ki.

Lehet, hogy pont a szülés,(és esetleg a baba további felvállalása)segít neki, hogy megkomolyodjon.

De ha most abortuszra megy, az nagyon sokat fog rontani a pszichés állapotán, az élethez való hozzáállásán, a szülőkkel való kapcsolatán.

Én a baba kihordásában, és a szülésben támogatnám, pont az ő érdekében.

Aztán el lehet dönteni, hogy kell-e a baba, ha már megszületett.

2017. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
58%

Ez -oké,de addig meg én vegyek meg mindent,mire megszületik ? Mert egy 15évesnek nincsen pénze. Én költsek az unokámra 100ezreket,mire érkezik,mert az anyja kiskorú? Nem kötelessége egy embernek se 100%-ban ellátni az unokáját. Egy éppen 18éves apától se sokra lehet számítani.

Ha nem kell a baba,odaafja idegennek a cuccokkal,amiket ém vettem? Ilyen esetben én nevelném fel,de a lányomat kitenném otthonról,hogy tanuljon az esetből. Megelőzni kell a bajt amúgy,hogy se abortusz ne legyen,se ne a nagyszülő nevelje fel az unokát.

2017. jan. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdező!

Mélységesen együtt érzek most veled, lehetetlen helyzet.

Annyit tudok, hogy állami gondozott lányoknál valahogy érdekes módon meg tudják oldani az abortuszt, valahogy "meggyőzik". Mivel a helyzet teljes mértékben kiesett a kezetekből, itt az ideje már csak MENEKÜLNI és a saját érdeketeket nézni. Menjetek be a gyámügyre, és érdeklődjetek, hogy milyen lehetőség van arra, hogy marha hamar állami gondozásba kerüljön ebben a helyzetben - legalább egy időre! Úgy gondolom, pár hónap bent töltött idő jótékonyan fog rá hatni.

Ha eredménytelen ez is, akkor el kell engedni minden szépelgő szöveg ellenére is.

Vegyétek le a kezetek róla.

2017. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
56%
Nem kötelessége egy nagyszülőnek sem ellátni az unokáját. De nem nagyon értem itt az egészet. Nekem 13 éves a lányom. El nem tudom képzelni, hogy abortuszra zavarnám 15 évesen, mert ugyan nehezebbnek tűnik kihordani, de egy abortusz nem piskóta, egyáltalán nem veszélytelenebb a szülésnél-és az én unokámat hordja a szíve alatt, bármi is a körülmény!!! Azt is elképzelhetetlennek tartom, hogy kidobjam itthonról terhesen. Az én gyerekem. Szeretem. Hogy elzüllik sosem csak a gyereken múlik. Lehet szidni, lehet kiabálni is vele, és lehet szabályokat alkotni, hogy mit miért és hogyan tehet, ha maradni szeretne. Akár szerződést tenni, családsegítőt, gyámhatóságot bevonni. A pasiját nem tartanám el, ha együtt akarnak lenni, akkor kezdjenek együtt életet. Egy 18 éves dolgozhat, tartsa el a családját, ha annyira akarják, költözzenek össze akár albérletbe, amit tudok, jó szívvel azt segítek, adok, amit nem, azért nem kötelezhet senki. Iszonyat el van mérgesedve itt a viszony, de hosszútávon nem kellene mégis valahogy összehozni a családot? Az abortusz nem lesz megoldás, ha nem rendezi le anya-lánya egymással a meccset, vagy így vagy úgy, akkor elválás lesz belőle. A szülőt magára hagyja a gyereke, az abortusz csak egy tünete lenne és mérgesítene a kapcsolaton. Az iskolát lehet magán úton elvégezni, lehet bölcsődét igénybe venni, a hogyan továbbon kellene tovább gondolkodni, nem a gyermek megsemmisítésén, ő nem tehet arról, hogy ez a helyzet fennáll, ő már megérkezett és azt gondolom, hogy a lánya helyében én is védeném, akár mennyire fiatal is, képes kihordani a gyermeket, azt hogy milyen szülő lesz belőle, azt az idő fogja megmutatni, lehet így fog felnőni. A gyámhatóság úgysem fogja engedni, hogy elhanyagolja a kicsit, így biztosítva van az ő sorsa Ön nélkül is. Biztosan úgy gondolja, hogy nincs jogom ítélkezni, ez így is van, de nem ítélkezem, (nekem is kamaszodik a gyermekem...) csak kérem ne csak a mostani pillanatnyi haragját, dühét tartsa szem előtt, hanem a hosszútávú kapcsolatot a gyermekével. Nyugodtan melléállhat, higyje el meghálálja, nem most, nem 2 év múlva, egyszer, mikor már lenyugodtak a körülmények, megkomolyodik, lehet csak 10 év múlva, vagy 15, de meg fogja kapni tőle a szeretetének gyümölcsét, mint ahogy azt is, ha eltaszítja.
2017. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
13%

35 -ös!


Nem kell előre 100 ezreket költeni a babára.

Amíg nem születik meg, nem tudhatják, hogy akarják-e őt.Ehhez a döntéshez találkozni kell vele legalább egyszer.

Aztán, ha úgy döntenek, hogy örökbe adják, ha szülés után lemondanak róla, megint csak nem kell rá költeni.

A lánykának nem ártana szembesülni azzal, hogy tetteinek következményei is vannak.Lelkileg és testileg is az lenne neki a legjobb, ha megszülné.

2017. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
64%

És ha hazahozza az unokát,mibe teszi? Mit tesz a fenekére,ha én nem vásárolok be?

Ha megtartja,akkor be is kell vásárolni neki,hisz hazahozza. Ha kihordja,én örökbeadni már nem engedném,felnevelem én,de az anyja nem lehet az anyja,hisz ha én nem agyok,eldobja másnak. aNgyon kemény lennék vele ,ha megtartja is és ha örökbeadná is,mert a gyerek felelősség. elsösorban neki,nem nekem.

2017. jan. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
18%
Boccsss! nem győzöm elégszer elismételni,hogy a Nagyi elmehet Gyed-re és szeretgetheti a babát ,immár téritéssel. Az anyuka meg némi szülési szabadság után visszamehet dolgozni .Felvehetnek egy halom támogatást pl HA házasságot kötnek ,Ha megszületik a baba .ilyen körülmények között közüzemi dijakra támogatás,rendszeres gyermeknevelési támogatás,utazási támogatás :) Már csak meg kell szülni,hogy mindezt fel lehessen venni mosolyogva
2017. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!