Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 18 év alatti terhesnél (15,5év...

18 év alatti terhesnél (15,5éves), a szülönek milyen lehetöségei vannak, ha jòltudjuk a fiu 18 lessz mire megszűlne. Dönthetünk mi?

Figyelt kérdés
nagyon nem kell a baba, se anyagilag, se a lány nem anyanak való!

2017. jan. 25. 16:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
27%
Ezz nehogy elhidd :D Ha 16+ akkor kotelessege eltartani, ha nappali tagozaton tanul. Vagy ha onszantabol eltertja a szulo. Amugy nem. 16 evesen mar nagykorusitani lehet, ha hazasodil suloi beleeggyezessel vagy gyereket szul es gyesre jogosult lesz. Jarj utanna ;)
2017. jan. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
13%
Bocs a hibakert, 100 eves telefonrol nem egyszeru gepelni xd
2017. jan. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
61%

Nézd, hiszel, amit akarsz, max az első ügyvéd árkot röhög köréd...

A többi sem úgy van, ahogy leírtad... valóban 16 éves kortól a gyámhatóság (és NEM a szülő) engedélyével házaságot kötHET - ha akar - és akkor valóban nagykorú lesz, és megszűnik a szülő tartási kötelezettsége. Nem, a szülés nem tesz senkit nagykorúvá... a GYES-nek és a nagykorúságnak meg semmi köze egymáshoz, a GYES-re meg a gyerek gondviselője jogosult.


Ami itt fontos, hogy az apasági státusz már a szülés előtt rendezett legyen teljes hatályú apai elismerő nyilatkozattal, és a lánynak ESZÉBE SE JUSSON házasodni 16 éves korában, inkább a "szülő által kijelölt tartózkodási hely elhagyása"-t kérvényezze a gyámhatóságnál, és még véletlenül SE! a házasságot.

(pont azért, mert a tartózkodási hely elhagyása pont elég ahhoz, hogy az apával meg a gyerekkel éljen, ez viszont NEM szünteti meg a szülők tartási kötelezettségét, lévén nem jár nagykorúsággal)

Javaslom számodra egyébként az új Ptk tanulmányozását:)

2017. jan. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
44%
67%-os, tulajdonképpen neked mi is a problémád? Téged kiraktak a szüleid egy gyerekkel anno vagy pont hogy ki akartak rakni, ezért elvetetted, amit azóta is bánsz, és ezt vezeted most itt le a szülők felé irányuló elképesztő és szinte már nevetséges fröcsögéseddel? Te figyelj már, ha a szülő szerinted akkora egy sz.r, meg eleged van abból, hogy gyereket csinálni tudnak, felelősséget vállalni érte nem, akkor hogyan is van az, hogy az ő utódjuk most vállal szintén utódot, azt te hova sorolod? Mert az én olvasatomban a kislány lesz most A szülő, és a gyerekéért vállaljon Ő felelősséged. Az Ő szüleit az Ő gyereke nem érinti, azt nem az Ő szülei vállalták, hanem Ő maga. Egyébként látom, hogy akik szembeállnak veled, legalább 3an vannak, szóval a helyedben elgondolkoznék, hogy ez itt nem valami szabadságharc, te meg nem Geréb Ágnes vagy Petőfi vagy, aki szembemegy az árra, hanem inkább mindenki hülye, csak te vagy helikopter. Lehet tanulmányozni az új Ptk-t, ettől még pontosan tudod, hogy millió egy lehetősége van a családnak jelen esetben, hogy ettől az "ajándéktól" megszabaduljanak, hidd el, ha ők nem hajlandóak a félbolond ribizli gyereklány kölkét nevelni és pénzelni, nem fogják. Mehet a nagykorú apukához, mehet anyaotthonba, stb. Számodra nem értem, miért annyira elképzelhetetlen, hogy a kislány se tanulni, se dolgozni, se semmit nem akar, ezért áll neki ennyi idősen szülni a vakvilágba... Megnézném ha ezt a kérdést a csaj tette volna ki, mondjuk: teherbe estem, mert nincs kedvem tanulni tovább, anyámék meg kibuktak - akkor mit mondanál. Ha akkor is azt, hogy hajrá kicsim, írok privátban, küldök jogszabályi hivatkozást, miért is k.jó ötlet ez - akkor bocsáss meg, hogy tépem a szám/ kezem, ugyanis egy totál elferdült "erkölcsi norma" szerint élsz, és megnyugtatlak: te vagy helikopter.
2017. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
45%

#64 A mondanivalódat már ez minősíti: "a félbolond ribizli gyereklány kölkét nevelni". - ugyanis ugye fogalmad sincs, hogy a lánynak 1 vagy 50 fiúval volt kapcsolata, de te azért fölényes magabiztossággal "ribizlized".

"Megnézném ha ezt a kérdést a csaj tette volna ki, mondjuk: teherbe estem, mert nincs kedvem tanulni tovább, anyámék meg kibuktak - akkor mit mondanál. Ha akkor is azt, hogy hajrá kicsim, írok privátban, küldök jogszabályi hivatkozást, miért is k.jó ötlet ez - akkor bocsáss meg, hogy tépem a szám/ kezem, ugyanis egy totál elferdült "erkölcsi norma" szerint élsz, és megnyugtatlak: te vagy helikopter." - igen, pontosan azt tenném, és tök mindegy - mondhatni a döglött lótetüt se érdekli - hogy te kit/mit tartasz helikopternek. Az pontosan bizonyítja, hogy melyikünknek milyen az értékrendje és erkölcse, hogy te azt helyteleníted, ha a lányt felvilágosítaná valaki a törvény szerinti jogairól, valamint azért "ribizlized" mert törvényes szexuális kapcsolata van valakivel.

2017. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
49%
Felesleges veled vitatkozni, látom. Igazad van, nem te vagy helikopter, hanem mindenki más, aki más véleményen van, az a hülye! Szerintem ajánld fel, hogy magadhoz veszed azt az ártatlan, szegény kislányt, és neveled a gyermekét! Inkább ez, mint az én adóm menjen rá, csak mert annyi esze van mint egy marék döglött molylepkének. Egyébként mi az, hogy nem tudhatom, hány palival volt dolga? Nem olvastad mit írt róla a kérdező? Gondolom nem kitaláció. Egyébként meg a ribizliség nem számok függvénye az én olvasatomban, mint ahogy az is prosti, aki kiáll a sarokra, meg az is, akinek hosszú párkapcsolatai vannak vén fószerekkel, természetesen érzelmi alapon :) Válaszaid téged minősítenek, mint ahogy a mi válaszaink, akik nem értenek egyet, minket - más kérdés hogy mi vagyunk többen, úgyhogy... ja várj, bocs, nem, nem vagy helikopter, hanem mi hülyék, ezzel kezdtem :) ahelyett, hogy téped a szádat, menj be egy anyaotthonba önkénteskedni vagy mittudomén, mert itt csak felb...od a népet azzal, hogy több ember életének tönkretételét hirdeted nagymellénnyel csak azért, mert valaki 80 IQ-val terhes lett (megjegyzem, a teherbeesés benne van a top 3 dologban, amihez nulla agy kell, de gondolom te ezzel sem értesz egyet).
2017. jan. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
49%
És nem azért ribizlizem, mert szexel - azt csinál, amit akar, hanem azért, amit írtak róla, hogy itt most szépen iskolakerülőként egy gyerekkel a hasában várja, hogy eltartsák, meg még a nagykorú paliját is beköltöztetné az anyjáékhoz. Azért ribizlizem, mert ostoba és nem védekezett - és simán azt gondolom, hogy direkt nem védekezett. Olvasd már el kérlek szépen, amit a kérdező írt róla, aztán magyarázz meg védd.
2017. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
50%

#66, köszönöm szépen, de nekem nincs szükségem a tanácsaidra. Ellenben felhívnám a figyelmed arra az aprócska, ámde el nem hanyagolható tényre, hogy egyetlen hatóság vagy bíróság se aszerint dönt, hogy a teremben milyen vélemény van többségben, hanem a törvények alapján.

Azt meg tárgyald meg magaddal, hogy miféle értékrend az, ami valaki jogfosztására akar építeni...

(a te zsebedre pont akkor megy a dolog kérlek, ha sikerül a Kérdezőnek lepattintani a lányt és a saját felelősségét és kötelességét a saját lánya (és nem az unokája) irányába.)

És de, az utolsó mondatoddal kivételesen nyilván egyetértek, teherbe bárki teherbe tud esni, aki szexuális életet él, és nem meddő, teljesen függetlenül az IQ-jától.

2017. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
55%

#67, ha te két fél vitájában az egyiknek mindent elhiszel, a másiknak meg semmit, na az is a te dolgod. De ugye ehhez képest meg az erkölcsi minimum a "hallgattassék meg a másik fél is."

Persze nyilván a te dolgod, de én pont nem azt fogom hitelesnek tartani, aki eleve azon agyal, hogy hogy tudja a másikat a jogaitól megfosztani, és a saját akaratát rákényszeríteni.

2017. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
41%
ezért ribizliztem a lányt, látod. Tökmindegy mikor, de előbb-utóbb az én pénzemből fog semmit tenni. Szerintem a kérdezőnek sincs szüksége a te tanácsaidra, melyek szerint ők a s...fejek, a kislányuk meg szegény kis aranyszive :) De biztos így van. Bocsáss meg, hogy zavartunk a totál logikátlan ellenérveinkkel :)
2017. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!