Te azt választanád ilyen helyzetben hogy gyógyítsanak vagy meghalnál a terhesség miatt?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm van ebben a szörnyű helyzetben. Terhes lett és közben kiderült hogy daganatos betegsége van. Amit ha nem kezelnek meg is halhat. Te ilyen helyzetben mit tennél? A nőnek van már egy öt éves lánya is.
2017. febr. 11. 15:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%
Kedves #6, az általad leírt történet főszereplőjéről szerintem a "szent" helyett inkább a "szánalmas" jelző jut az ember eszébe... legalábbis ennyire önző ennyire lelketlen, ennyire korlátolt emberrel szerencsére még nem igazán találkoztam az életben.
2017. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
8%
Szánalmas? HU, nem vagy semmi! Vajon szerinted hogyan lett volna szebb? A fiatal nő elveteti az első gyermekét, majd a másodikat és végül a harmadikat is, hogy a saját bőrét mentse és végül mégis meghal, közben pedig szedi a bogyókat a depijére? Így a szebb ugye??? Hiszem és vallom, hogy NEM MI VAGYUNK AZ ÉLET URAI! Egy perc alatt elveszíthetünk mindent. És egy pillanat alatt miénk lehet a világ. Amint itt írta valaki, egy bőrrák lehet 3 hét alatt elvisz, a kezelés sem biztosíték arra, hogy életben maradok (bármely rákfajtánál...). Amíg lehet küzdök a gyermekért és ha már megtehetem magamért is. A Kegyelemre bízom magam, és ha meg kell halnom, akkor azt békésen szeretném. Teljesen mindegy, hogy 1 vagy 2 , akár 5 gyermek marad árván, kerülhetnek ők szerető emberekhez és remélem szerettel gondolnak majd a szülőanyjukra. Egy kis újszülöttet hamar örökbe lehet adni, ha pedig az apukája vállalja, kinek mi a kifogása ellene? Miért tetőzzem gyásszal a bajt?
2017. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
12%

Hogy lehet szánalmasnak nevezni valakit, aki életét adja a gyermekéért? Ő a hitéből kifolyólag ezt látta a leghelyesebbnek, gondolom, a férje és a családja is. Ez egy nagy áldozat. Én sajnos valószínűleg nem lennék rá képes, de attól még tisztelem, hogy valaki képes az életét áldozni egy másik életért, a gyermeke életéért.Plussz valószínűleg úgyis meghalt volna, csak így legalább maradt a gyerek. Úgy meg a férj a házastársát és a gyermekét is elvesztette volna.

Senkinek nincs joga így ócsárolni egy nemes lelkű embert.

Különben is ez egy olyan nehéz kérdés... Az ember itt rossz és kisebb rossz között dönt.

2017. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
75%

Kedves #12, és #13, mondjuk úgy lett volna szebb, hogy nem kínozza meg szándákosan az első terhességéből származó gyereket semmiféle vallás és semmiféle istenség kedvéért. Tegyük fel.

Ugye szokásos magzatvédő-kettősmérce: ugye szerintetek már a 8 hetes embrió is érez fájdalmat, DE ez a kihordott, megszült majd "megkeresztelve és buzgó imádság-mormolás közt" kiszenvedni hagyott GYEREK ez ugye nem érzett??? Meséljetek már erről az "Isten nagyobb dicsőségére" szenvedni hagyott magzatról-gyerekről... ugyanaz a szemét logika, amivel párszáz éve buzgón égették a boszorkányokat, "megmentendő halhatatlan lelküket"...

Meg mondjuk úgy lett volna szebb, ha a nő a legközelebbi hozzátartozójával, a párjával/férjével összefog azért, hogy minél tovább együtt maradjanak, és közösen akár gyerekeket is vállaljanak, olyan körülmények között hogy felelősen fel is neveljék, és nem magára hagyja a nő a férjét egy csecsemővel önző módon pusztán azért, hogy egy vallás beteges istenképének minél inkább megfeleljen.

Most nem azért mondom, de ha ebben a szituban én lennék a férj, mindent megtennék, hogy annak a szerencsétlen gyereknek legalább ahhoz a valláshoz ne legyen semmi köze, ami elvette az anyját, ha meg én lennék a gyerek, megvetéssel felé se néznék annak a nőnek a sírjának, akinek fontosabb volt az általa hitt "isten akarata" az apámnál meg nálam.

Ennyike.

Úgyhogy elnézést, de marad az előbb leírt véleményem az illetőről.

2017. febr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
81%

Ez a nő pont olyan mintha magaert a szenvedesert imadkozott volna amit meg is kapott.

De ilyeneket mondani hogy fel orat élő gyermek a legnagyobb ajandek...

Mikozben isten boldogsagra teremtett bennunket..

Ja de a nonek öröm volt a temetes is..

Jah es inkabb meghalni akart mint meggyogyulni..


Valoban tanusitja hogy isten valoban meghallgatja imainkat a nő minden kivansagat teljesitette..

2017. febr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
88%

*imàban nem a gyogyulast kerte hanem a hozzatartozi békességét


Hàt tessék.buli volt a temetésén


Hàt ja

Kérjetek es megadatik

2017. febr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
53%

*és eltudom képzelni ilyen hozzáállással gyermekért is ugy imádkozhatott, hogy hálát ad ha egészséges, még többet, ha nem..


Ha lehet kérni, én az én és gyermekem egészségéért imádkoznék többek között.én az életet választom, mert az az ajándék, áldás, áldott állapot..

2017. febr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
81%
Nem tartanám meg. Egyértelműen ilyenkor a saját életemet választanám. Az ismerősöd helyében meg pláne, már van egy 5 éves kislánya, akinek szüksége van az anyjára. Annak nincs értelme, hogy berizikózza a gyereket, aztán emiatt ő hal meg, maga mögött hagyva 2 kis gyereket is.
2017. febr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
73%

Gyóygyítsanak, de utánajárnék a leghalványabb lehetőségnek is, hogy lehetne megmenteni a magzatot.

Nem a középkorban élünk már, hogy vagy az anya, vagy a baba.

Sokat tud már az orvostudomány, csak utána kell járni.

A legkényelmesebb megoldás az azonnali ab, az orvosnak a legkönnyebb.

Egy megszületett gyermek életéért sokan elmennek külföldre is, ha kell, pénzt gyűjtenek idegenektől, műanyag kupakot, tv műsorokat...

Egy magzat életéről sem szabad csak úgy lemondani, ő is gyereke a szüleinek.

2017. febr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

Második gyermekem még lehet,de ha meghalok,az első gyerekemnek nem lehet több édesanyja,az abortuszt választanám. Abortusz ellenes vagyok,de ebben az esetben így döntenék. Ha rosszul sül el a dolog, a rák miatt én is és a baba is meghalunk,a férjem és lányom egyedül maradnak. Szomorú és fájdalmas döntés,de ott akarnék a már életben lévő gyermekem mellett lenni.

Ha meggyógyulnék, vállalhatnánk újra testvért.

2017. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!