Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz esetén kötelező a...

Abortusz esetén kötelező a védőnőhöz is elmenni?

Figyelt kérdés

Nem szívesen mennék az az igazság. De azt mondták hogy kötelező 2 alkalommal elmenni legalább, azt szeretném kérdezni hogy ez így van? Nem kerülhető meg semmiképp?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. ápr. 28. 12:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat családvédelmis nem védőnő.
2017. ápr. 28. 12:12
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Kötelező, nem kerülhető meg.
2017. ápr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Kötelező, az ő igazolása kell a két megjelenésről, hogy időpontot kapj a műtétre. Ő adja a csekket is.
2017. ápr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. És ott mi lesz? Inkább csak ő beszél vagy nekem is kell?
2017. ápr. 28. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Beszélgetni fogtok. Kérdezgetni is fog.

Majd kapsz 2 nap gondolkozási időt.

Másodszorra mikor visszamész, elmondod, hogy nem gondoltad meg magad, mindenképp abortuszt akarsz, és akkor ő ad egy csekket, befizeted, megbeszéled a műtét időpontját, és ennyi.

2017. ápr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Kötelező, hacsak nincs sok pénzed arra, hogy kiruccanj Ausztriába vagy Szlovákiába, ahol nem kell beszélgetni senkivel csak igazolni, hogy a 12. hét előtt jársz. Sok magyar megy ki emiatt.


Van aki normálisan semlegesen felvilágosít, hogy milyen segítséget kaphatsz, ha mégis megtartanád, de nem tol egyik irányba sem, van aki meg úgy áll hozzád, mint egy 10 éves gyagyáshoz, és tirpákba vált, ha nem bír rábeszélni, hogy tartsd meg. Igazából nem is lenne ezzel baj, mert sokszor szerintem hirtelen döntenek a nők, sok lehetőséggel nincsenek tisztában, szóval még hasznos is lehet a tájékoztatás, meg a gondolkodási idő, a baj inkább azzal van és te is azért húzódozol tőle, mert mindenki ismeri a híresen bunkó "hivatalos személyeket" akiknek az a hobbija, hogy sárbatiporja az előtte ülőt. Az ember lelkén kívül ez még csak azért is nagy baj, mert ha egy ilyen alakot fog ki a döntés helyzetben lévő nő, akkor meg se akarja majd fontolni az elhangzottakat, nem kapja meg a támogatást ahhoz, hogy esetleg megmásítsa a döntését, csak kutyaszorítóban érzi magát, amiből minél előbb, minél messzebre akar menekülni.

2017. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

kötelező

de mitől félsz, miért nem akarsz elmenni a tanácsadásra?

2017. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Kötelező. Én is tartottam tőle kissé, de szerencsére nagyon megértő nővel sikerült beszélnem.

Ha van rá lehetőséged, BP. 2. kerületbe menj el, nem tol egyik irányba sem. Megkérdezi tárgyilagosan, hogy mi történt, mi miatt az a döntésed, ami, milyen helyzetben vagy stb.


Nálam abszolút támogató volt, és habár első alkalom után kiszaladt belőlem a sírás, azt hiszem, az a megkönnyebbülés miatt volt.


Szóval ne félj. Ha nem akarod megtartani, ezt nem tudod megkerülni. Tudom, hogy nehéz, de próbálj magadba verni egy kis határozottságot, hogy ha véletlenül egy bunkóbb védőnőhöz kerülsz, akkor se mondja azt, hogy hát ő emiatt nem javasolja, vagy valami. Elméletileg nem tagadhatná meg, ha te igazán azt akarod.

2017. ápr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Kötelező. Valakinek a gyermeked érdekét is képviselnie kell hivatalból. Tudod, mint a hivatalból kirendelt védő a bíróságokon. Fel kell fogni a nőknek, hogy nem szépészeti műtétre vagy tyúkszemlevételre mennek a kórházba, hanem a gyermekük életének a kioltására. Ezen túl az anyukát is tájékoztatni kell a műtéti kockázatokról, amik természetesen abortusz esetén is- mint minden más műtétnél- ugyanúgy fennállnak.
2017. máj. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!