Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Erről mi a véleménye a magzatv...

Erről mi a véleménye a magzatvédőknek?

Figyelt kérdés

Azok véleményére vagyok kíváncsi, akik a beteg gyerekekt sem vetetnék el, mert szerintük teljes életet élhetnek.


[link]


2017. máj. 24. 12:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Az a véleményem, hogy mi közöd hozzá, hogy én nem ölném meg a saját gyerekemet. A cikkben szereplő nő elvetette volna, én nem tenném.
2017. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%

Felesleges a véleményüket kérdezni.

A környezetemben 5 ilyen abortuszellenes, nagy magzatvédő embert ismerek, mind férfi, hármuknak nincsen gyereke. Az a kettő meg, amelyiknek van gyereke, kb. le sem szarja őket. De azért okítani, okoskodni tudnak, hogy más hogyan éljen...

2017. máj. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
48%

Ez a kerdes provokativ.

Naponta van egy ilyen, nem qrva unalmas?

2017. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
35%
Második vagyok, félreértés ne essen, én sem vagyok abortuszpárti, de megértem, ha valakinek ez a választás marad.
2017. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok abortusz párti, sőt. De pl ebben az esetben nem tartanám meg. Semmi provokáció noncs ebben, hogy kíváncsi vagyok másol véleményere is. :)
2017. máj. 24. 13:08
 6/22 anonim ***** válasza:
39%

Szerinted csak annak van joga élni, aki makk egészséges? Ha te holnap autóbalesetet szenvedsz, lebénulsz, károsodik az agyad, akkor neked már nincs jogod élni tovább?


Tudod, pár évvel ezelőtt a Szent Imre kórházban álltam sorban reggel a nővérszoba előtt műtétre várva. Előttem egy 23 éves lány volt, a 3. abortuszára jött és végig röhögcsélt. A nővérek mérhetetlenül fel voltak háborodva, hogy lehet egy nő ennyire lelketlen, felelőtlen. Vele volt egy srác, valószínűleg ő lehetett az "apa", de amikor kérdezte a nővér, hogy kit értesíthetnek, adja meg egy hozzátartozója nevét és elérhetőségét, akkor ott kérdezte meg a sráctól, mi is a vezetékneve meg a telefonszáma...

Utána nekem panaszkodott a nővérke, hogy ennek a "nőnek" az agyát kéne átmosni, mert már harmadjára jár náluk és marhára nem érdekli, hogy 10 hetes, dobogó szívű magzat van benne. Szerintem a magzatvédők elsősorban az ilyen embertelen dögök ellen emelnek szót, mert talán elképzelésed sincs arról, hogy ez mennyire gyakori lett manapság és egyre fiatalabb lányokat érint sajnos.

2017. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%

sok olyan betegség van, amivel igenis teljes életet lehet élni, mégis elvetetik a magzatot "kényelemből".

De a cikkben egy olyan esetről van szó, amire én is, "nagy magzatvédő", azt mondom, hogy nem ítélem el az anyát, ha elveteti. viszont én nem tudom, hogy döntenék. ugyanis a hitem azt mondja, nem mi, emberek, vagyunk vagyunk az élet urai, nem játszhatunk Istent, nem rendelkezhetünk más élete és halála felett. aki nem ért velem egyet, ne tegye, szíve joga. de én ez alapján döntenék, bármilyen nehéz is lenne

2017. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az ilyeneket én is rühellem. Van egy ismerősöm, 2 abortusza volt, mert őt zavarja az óvszer. Az ilyet én is elítelem. De amikor tudni, hogy a baba beteg, és egy cserép virág szintjén lesz egész életében, az megint más dolog. :/
2017. máj. 24. 13:22
 9/22 anonim ***** válasza:
48%
Csak az a "gond", hogy nem tudhatod, valóban úgy él-e majd, mint egy cserép virág. A közvetlen környezetemben 3 olyan embert is ismerek, akiket magzatként teljesen életképtelennek tituláltak. Az egyiknél súlyos szívproblémát találtak, születése után néhány napot adtak neki. 32 éves és kertész. A másik gyengénlátó és nagyot hall, enyhe értelmi foyatékossága is van. Kapott szemüveget és hallásjavítót, minden házimunkát el tud végezni. 9 év alatt ugyan, de megtanult írni és olvasni, takarításból még bevétele is van. 21 éves. A harmadik az unokahugom kisfia. Rossz lett a kombimált teszt eredmény (1:32). Nem mentek további vizsgálatra, pedig a tarkóredő is határérték volt. A 20.héten a beleinél is találtak valamilyen problémát. Megszületett, nen Downos, a beleire megműtötték néhány hetesen. 2 éves és makkegészséges. Pedig az orvos abortuszt javasolt.
2017. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
6-os. Lehet, hogy jogos valahol a felháborodásod, de jó lenne ha felfognád azt is, hogy akinek a felfogása tárgyilagos, aki alapból nem családcentrikus, aki hajlandó kockáztatni a saját méhét a sorozatos kaparásért, és aki nem foglalkozik mások véleményével (ezt jól teszi, mert nem másnak kéne fölnevelni, hanem neki.) annak ez természetes, annak jogszerű, és annak ez belefér. Ez megmásíthatatlan. De végül is az ő méhe, ő fájdalma, ő élete, ő kockázata. Úgy háborodtál fel ezen, mintha belőled kaparnák ki. Mintha téged károsítottak volna meg. Itt meg gyakorlatilag egy prosti abortuszain dühöngsz. Mi értelme? Vigyàzz a saját magzataidra, ne máséra. Egy züllő életmódot folytató csajjal úgy sem lehet mit kezdeni. Főleg ha a védekezést nem is veszi komolyan ezekszerint.
2017. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!