Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Holnap megyek kórházba. Mi...

Holnap megyek kórházba. Mi várható? Aki átélte kérem segítsen.

Figyelt kérdés
2017. júl. 9. 22:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%

"SEGÍTŐ SZÁNDÉKBÓL át akarja adni a tapasztalatát (pl.2-es,3-as)," - én a látnokoskodást, hazudozást semmi esetre sem sorolnám a segítő szándék kategóriájába. A segítő szándék úgy néz ki, hogy "én azt tapasztaltam, hogy..." és leírja a saját tapasztalatát, nem azt akarja megjövendölni, hogy a Kérdezővel majd mi fog történni.

Másrészt nem kell a kettős mérce, próbálná valaki döntés-párti hasonló kijelentő módban jövendölni, hogy "meg fogsz könnyebbülni" vagy "nem lesz semmi probléma", az egész magzatvédő-csapat ott ugrana neki...

Szóval nem kell a kettős mérce.

2017. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
18%

Eü.küretem volt, abosokkal voltam egy kórteremben..volt aki sírt, volt aki a férjét szidta, helyzettől függ...

de azt tudom nincs az a helyzet hogy elvetessem százszor inkább örökbeadnám! gondold át!!!!!!!!!!!

Annyian vágynak bébire:(

2017. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
10%
ja, és futószalagon ment húszpercenként hozták-vitték...én a legutolsó voltam du. fél kettőkor:(((..maga a műtét semmi a folyosón már ébredeztem...úgyhogy ne attól félj hanem a lelkiismeretedtől inkább....az keményebb dió.
2017. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%

#10:

Segítő szándék?? HOL?? Az marhára nem segítő szándék, hogy jövőbelátósdit játszva némely elvakult abellenző 100%-ig meggyőződve közli, hogy iszonyatosan meg fogja bánni és soha nem fogja tudni megbocsájtani magának. Konkrétan tényként közli. Mire fel?? Csak mert Ő megbánta? Ez nem azt jelenti, hogy más is megfogja!! Mint írtam én magam se bántam meg és a másik 2 nő sem, akiket említettem. Nem tudom miért kell ezt törvényszerűnek venni, hogy jajj biztosan meg fogja bánni.

Ja és képzeld VAN lelkiismeretem! Azt hiszem ezt nem a te tiszted eldönteni vagy épp megítélni egyetlen cselekedetem alapján, amiről ráadásul a leghalványabb fogalmad sincs, hogy miért következett be, de azért magyarázol.... Ugyanazt csinálod, amiért itt prédikálsz. Ismeretlenül ítélkezel. Azért mert elvetettem egy nem tervezett és nem akart magzatot és nem bántam meg, hisz akkor tönkrement volna az életem, még nem szívódik fel a lelkiismeretem! Igen is fontosabb az ÉN életem és jövőm, mint egy meg nem született, ki nem fejlett embrióé/magzaté. Ez van, emiatt nem fogom emészteni magam.

Nem csak az a jó és helyes, amit például te személy szerint annak gondolsz!!

2017. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
60%

"de azt tudom nincs az a helyzet hogy elvetessem százszor inkább örökbeadnám! gondold át!!!!!!

Annyian vágynak bébire:(" - azért kell egyfajta erkölcs és lélek ahhoz is, hogy valakit, aki a rosszabb helyzetben van elvárásokkal bombázzunk, hogy vállaljon még áldozatot azért, hogy egy amúgy is jobb helyzetben lévő párnak még jobb legyen.

Azért nem teljesen véletlen az, hogy kb 25-30x annyi abortusz van, mint örökbefogadás, még a házastársi örökbefogadásokat is ide értve, valószínű, az emberek nagy többsége sokkal könnyebben feldolgoz egy abortuszt mint egy örökbe adást, meg nem akar vállalni egy terhességet és szülést, és durván 4x annyi EÜ kockázatot se azért, hogy másoknak legyen jobb tőle.

2017. júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
12%

#5,


az egyetlen agresszor aki nekiugrik a másiknak, az egyedül te vagy. Az pedig nem az én problémám, ha képtelen vagy tudomásul venni, hogy előfordulhatnak a tiédtől eltérő nézőpontok. A lelkiismeret felszívódásról pedig annyit, hogy egy fájdalom receptorral rendelkező élőlényt kaszaboltatsz/maratsz (eljárás típusától függően) elevenen össze magadban, akármennyire is nincs kifejlődve.

Ha pedig nem tetszik más véleménye, akkor nem kell GYK-t olvasni. Ez az oldal kérdésekről és válaszokról szól, nem arról, hogy a szájízed szerinti válaszok szülessenek.

2017. júl. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
73%

75%-os te miről beszélsz?? Tudsz olvasni vagy még az is nehézséget okoz? Várj akkor segítek:


"Nem ajánlom h átéld, szörnyű! Utána pedig mégszörnyűbb! Soha nem fogsz tudni megbocsárani magadnak, ha mégis sikerülne, soha nem leszel az az ember, mint aki előtte voltál."


Ez igenis hazugság!! Így, ilyen formában az. Nem az illetőt neveztem hazugnak, hanem amit állít. Mert előadja itt a látnokot és közli, hogy SOHA nem fogja tudni feldolgozni. És miért is? Azért, mert neki személy szerint nem sikerült, akkor másnak sem fog vagy mi a fene? Ne legyél már ennyire elvakult, jó ég. Te jöttél itt ismeretlenül azzal, hogy nekem nincs lelkiismeretem, amiért egy nem kívánt terhességet elvetettem, úgy hogy a körülményekről fingod nincs. Ja, hogy neked szabad ismeretlenül ítélkezni és ok nélkül nekiesni a másiknak? Mindent értek.

Engem és még sokan másokat az idegesít, hogy a sok fanatikus magzatvédő MINDEN kérdésnél megjelenik és fújja a sajátját, így gyilkosság meg úgy, biztosan megbánod, tartsd meg blabblabla....És tényként közölnek olyan dolgokat, ami csak SZERINTÜK tény. Az abortuszról kialakított saját véleményüket vagy egyesek tapasztalatukat állítják be örök érvényűnek és közlik itt tényként.

Meg ne haragudj, de a kérdés, hogy "Mi várható a kórházban?". Erre a kérdésre az, hogy Soha nem fogsz tudni megbocsátani magadnak és szörnyűnél is szörnyűbb lesz, mióta segítő szándékú (???) és egyáltalán mi köze a kérdéshez? Nem arra volt kíváncsi a kérdező, hogy megmondják a jövőjét hasraütésszerűen és rábeszéljék, hogy tartsa meg, hanem arra, hogy maga a kórházban mi fog történni. Úgy hogy hőböröghetsz meg feszenghetsz, ugyanis én nem támadtam le senkit, csupán megjegyeztem, hogy nem kéne hazug dolgokat állítani és a saját személyes tapasztalatinkat kikiáltani mindenkire általánosan jellemző igazságként! Ha nem tetszik a válaszom, te is nyugodtan elmehetsz, nem hiszem hogy bárkit meghatna. Ráadásképp hozzád sem szóltam, nem értem mit kötözködsz, csak azért mert nem értek veled egyet.

Én pedig és megjegyzem ezzel nem vagyok egyedül, nem tudok emberként tekintetni egy magától még levegőt venni se képes fejletlen néhány hetes embrióra! Az abortusz számomra soha nem volt gyilkosság és soha nem is lesz, ennyi. Minden nőnek jogában áll rendelkezni a tulajdon teste és élete felett, akármennyire is piszkálja ez a csőrét a magadfajtáknak...

2017. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
13%

#5,


ha figyelmesen elolvasod a válaszokat, itt egyedül te használtad a "szerintem" szót. Ha továbbra is figyelmesen olvasol, szintén te voltál, aki a többieknek nekiesett. Szavaiddal élve az előtted szólókról is elmondható, hogy: "hozzád sem szóltam, nem értem mit kötözködsz, csak azért mert nem értek veled egyet". Azt pedig egyetlen józan ember sem veszi támadásnak, ha emberi hangnemben(!) reagálnak rá. Te annak veszed.

Szerintetek egyik oldal véleményét képviselni fanatizmus. Ellenben ha ti vagytok a másik oldalon, vérig vagytok sértve, ha ugyanezt a kifejezést rátok használják.

Igen, segítő szándékú. Egy egyszerű példával élve: ha egy szülő azt mondja a gyerekének, hogy ne nyúljon a tűzbe, mert megégeti magát és élete végéig a nyomát kell viselnie, az nem perverz megfélemlítés, hanem segítő szándék bármennyire is olyat hall a gyerek, amit nem szeretne hallani.

Amit pedig hazugságnak és látnokságnak gondolsz, arról azért nem tudsz objektíven véleményt alkotni, mert még nem élted le az életed. Azt senki nem vitatta el tőled, hogy most mit gondolsz, stb. De te sem vagy látnok, hogy tudd, hogyan állsz majd hozzá x idő múlva.

2017. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
73%

Ritka nehéz felfogásod van az egyszer biztos. Még egyszer, utoljára, LASSAN megpróbálom elmagyarázni, hogy mi is a probléma, mert te nem látsz tovább az orrodnál és kb harmadjára írod le ugyanazt!


Tehát. Amellett, hogy leírtam a személyes (!!!) tapasztalatomat és sokakkal ellentétben sikerült a KÉRDÉSRE válaszolnom, reagáltam a 2-es válaszoló teljesen elvakult válaszára, ugyanis még mindig nem igaz mindenkire, amit írt, ő viszont úgy állítja be. Ezt képes vagy felfogni?? Másképp nem tudom elmondani. Egyrészt nem a kérdésre válaszolt, senkit nem érdekel, hogy Ő személy szerint nem bírta feldolgozni az abortuszt, a kérdező arra volt kíváncsi a kórházban mi fog vele történni, nem a lelki részére! Érdekes nekem sikerült leírnom a tapasztalatomat anélkül, hogy kapásból közlöm, hogy mivel én nem bántam, így egyértelműen a kérdező sem fogja.

A kettes válaszoló pedig pontosan így állítja be. Mert iszonyatosan elfogult, magából indul ki, csak azért, mert ő nem tudta feldolgozni. Nem azt írta, hogy Nekem volt abom így és úgy, ÉN személy szerint nem tudtam feldolgozni, nem tudtam megbocsájtani magamnak, hanem közölte, mint valami jós, hogy ez bizony a kérdezőnél is dettó ugyanígy lesz. És ez ha a fejed tetejére állsz sem lesz igaz!


Ja, hogy te beszéltél emberi hangnemben, amiért reagáltam egy koránt sem mindenkire igaz általánosításra, aztán még egyetlen dolog alapján el is ítélsz, mondván nincs lelkiismeretem. Neked ez lehet nem támadás, én viszont nem fogom eltűrni, ez van. Én sem állok neki prdéikálni, hogy mit gondolk azokról, akiknek egy pár hetes sejtcsomó mindennél fontosabb, akár az életüknél is, pedig van róla bőven véleményem. Akkor te mit foglalkozol az én lelkiismeretemmel? Köszöni szépen, teljesen jól van, inkább ápolgasd a sajátod. Vicc komolyan... Te meg azért támadsz nekem, amiért az ötös válaszomban olyat írtam a 2-es válaszoló reagálására, ami spec. neked nem tetszik. Nem látod a fától az erdőt.


Amit egyesek itt leművelnek az még a fanatizmus szó fogalmát is kimeríti. Pluszban jön, hogy 10 alkalomból 9-szer biztosan nem a kérdésre válaszolnak a fene nagy lelkiismeretű abellenzők, hanem el kezdenek mocskolódni, gyilkosozni, rábeszélni a kérdezőt a szülésre, annak ellenére, hogy világosan le van írva némely kérdésnél, hogy NE győzködjék, úgy sem tartja meg. Erre jöttök ti és kapásból győzköditek a kérdezőt, gyilkosnak nevezitek stb stb. Kettős mérce ugye... Azt elfelejted figyelembe venni, hogy milyen gusztustalan, alja stílusban nyilvánul meg a magzatvédők nagy része. Csomószor miattuk törlik ki a kérdést, mert telenyomják mindenféle hülye videókkal, meg vitát gerjesztenek.


Nem, még mindig nem segítő szándékú, Javaslom keress rá a szó jelentésére, mert látom nem vagy vele tisztában.


"Egy egyszerű példával élve: ha egy szülő azt mondja a gyerekének, hogy ne nyúljon a tűzbe, mert megégeti magát és élete végéig a nyomát kell viselnie, az nem perverz megfélemlítés, hanem segítő szándék bármennyire is olyat hall a gyerek, amit nem szeretne hallani. "


Ennél bugyutább példát nem is tudtál volna hozni. Ha valaki tűzbe nyúl, egyértelmű, hogy a nyomát viselni fogja, ott lesznek rajta az égési sérülések, attól függően hogy hányad fokú égésről van szó! De egy abortusz után NEM EGYÉRTELMŰ, hogy élete végéig bánni fogja és emészteni magát. Ezt miért vagy képtelen megérteni? Ezzel nem olyat hallunk, amit nem szeretnénk hallani, csupán olyat, ami NEM IGAZ MINDENKIRE. Viszont, ha tűzbe nyúlsz, igen is ott marad a nyoma. A kettőnek köze nincs egymáshoz, de mindegy..


"Amit pedig hazugságnak és látnokságnak gondolsz, arról azért nem tudsz objektíven véleményt alkotni, mert még nem élted le az életed. "


Tényleg?? Mert talán a 2-es válaszolóhoz hasonló jósok objektíven tudnak véleményt alkotni, mert ők leéltek egy egész életet, vagy mi fene? Közben olvasod is, amit írsz? Azt se tudod hány éves vagyok, hogy hány éve volt abom, hogy miért volt. Még akard megmagyarázni nekem, hogy évek múltán igen is meg fogom bánni és bűntudatom lesz. Én ismerem magam és nem te. Soha nem bántam egy percig sem és soha nem is fogom. Azon nincs mit bánni, hogy ott és akkor nem tettem tönkre az életem azzal, hogy a semmire szülök egy olyan gyereket, akit nem akarok és soha nem is akartam!!

2017. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%

75%-os olvasd már el miket írsz! Igaza van a 76%-os válaszolónak, a 2-es válaszadó konkrét tényként közli, hogy a kérdező kétség nincs hozza, meg fogja bánni. Ebben nincs semmilyen segítő szándék, csak elfogultságon alapuló és saját rossz tapasztalatból gerjedő hatalmas nagy túlzás.

Például van, aki tetoválást csináltat, de már ahogy kész lesz megbánja vagy 1-2 hét/hónap elteltével. Van olyan, aki meg soha nem bánja meg és imádja! Ismerek egy 50 éves férfit, akinek 33 éve ott víritanak a tetkoi és mai napig imádja, sőt szívesen csináltatna még. Mikor nyelv pc-t csináltattam, többen azt mondtak meg fogom bánni, érdekes módon már 13 éve megvan és imádom, egy percig nem bánom.

Neked lehet magas az abortuszt pc-hez vagy tetováláshoz hasonlítani, de a párhuzam akkor is ott van. Van aki megbánja és van aki nem!! Ez a lényeg, amit te nem bírsz felfogni! Hogy a kettes válaszoló nem azt írta, hogy "Én személy szerint....", hanem biztosra állította, hogy így lesz.

Bezzeg, ha mondjuk az ötös válaszoló úgy írta volna le vagy bármelyik másik nő, aki nem bánta meg az abortuszt, hogy "Nyugi, meg fogsz könnyebulni, felszabadult leszel, nem fogod megbánni", azonnal nekitámadnatok, hogy mégis hogy jelenthet ki ilyet biztosra blablabla. Az a bizonyos kettős mérce ugye, amit valamelyik válaszoló is említett.

Te vagy az egyetlen, aki neki támadt az ötösnek, csak mert ő nem hagyta szó nélkül, hogy némelyik válaszoló jósolni jon ide és tényként közel koránt sem biztos dolgokat. Semmi sértőt nem irt, te mégis a lelkiismeretével vagy elfoglalva... Elég nevetséges. Azt gondolod csak annak lehet lelkiismerete, aki megbánta az abortuszt vagy akinek nem is volt soha?? Érdekes egy felfogás. Csak azert lovagolod ezt a lelkiismeret témát, mert TE nem tudod feldolgozni és elfogadni, hogy vannak rajtad kívül más véleménnyel rendelkező emberek is. Különös módon azok, akik nincsenek az abortusz ellen és/vagy ő maguknak is volt, nem vadaskodnak olyan dolgokkal, amikkel például te is vadaskodsz vagy amivel rengeteg magzatvedo szokott. Kicsit nézz magadba!

2017. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!