Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 17 évesen abortusz szülői...

17 évesen abortusz szülői beleegyezés nélkül?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy megtudják a szüleim, viszont azt tudom, hogy 18 éven alulik csak nagykorú beleegyezésével mehetnek abortuszra. Egy nagykorú, nem rokon ismerős helyettesítheti a szülők aláírását és beleegyezését?
2017. júl. 12. 01:02
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
14%

A szüleid döntenek helyetted 18 éves korodig,tehát nem az a lényeg,hogy nagykorú,hanem az,hogy ANYÁD VAGY APÁD.Vagy a törvényes képviselőd.

A védeezésből is ennyi esett le? Azt hitted,elég,ha csuriba teszed az ujjaidat és arra gondolsz,hogy nem leszel terhes? Sötét vagy,kisanyám,mint az éjszaka,jobb annak a szerencsétlennek,ha nem nyomorítod meg.

17-eske,olvasd újra a hozzászólást amin felháborodtál,mert annyi a szövegértési készséged,mint a kérdezőnek. Jajj,17 éves hátizsákos kislány,hogy oda ne rohanjak!!! Arra volt esze,hogy széttegye a lábát,meg csalni,okiratot hamisítani akar,hazudik és hazugságra akar mást is rávenni!!! Avassuk már szentté,tényleg! Áhhh....agyhalott.

2017. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
73%
"A szüleid döntenek helyetted 18 éves korodig" - nem kell hazudozni, a döntés természetesen a Kérdezőé, be is tenné a kiskaput, ha más kényszeríthetné akár szülésre, akár abortuszra. Csak az nem kerülhető ki, hogy a szülők tudjanak róla, de ha ők nem írják alá, majd aláírja a gyámhatóság.
2017. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
93%

22-es te lemaradtál pár válaszról, amit azóta töröltek. A 17-es nagyon jól válaszolt, csak te nem látod, mire.


Ennyit az értő olvasásról.

2017. júl. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
74%

Jesszusom némelyik ember mekkora egy paraszt és akkor még szépen fejeztem ki magam. Mit kell rögtön így nekiesni a kérdező torkának és lehordani mindennek...??

Először is kinek mi köze van ahhoz, hogy a kérdező 17 éves él-e nemi életet?? Szerintem az emberek többsége szerint nincs gond azzal, ha egy 17 éves lány/fiú nemi életét él, bezzeg ilyenkor csak ezt tudjátok nyomni, "Hogyha a szexhez elég nagy voltál, ehhez is legyél az".

Miért, ő talán nem emberből van? Ő nem hibázhat? Ha meg igen, akkor azzal kell büntetni, hogy egy olyan dolgot varrnátok a nyakába, ami az egész életére kihat és talán tönkre is teszi azt? És ti vagytok felnőtt emberek? Idejön egy kétségbeesett lány tanácsot kérni, ti meg mindennek elhordjátok, bravó.. Nem mondom, hogy tapsikolni kell és körülugrálni a kérdezőt, ez is túlzás, amit itt némelyek megengednek maguknak. Nyilván a felelősségteljes szexhez hozzátartozik a megfelelő védekezés is, amennyiben az ember nem akar gyereket, de hiba bármikor csúszhat a számításainkba. Bárkiébe! Eleve nincs 100%-os védekezési módszer, másodjára ugye itt sem tudja senki hogyan esett teherbe a kérdező, de rögtön alapvetőnek veszitek, hogy azért mert nem védekezett + mint említettem, emberek vagyunk és hibázunk, legjobb barátnőmék mindig védekeztek megfelelően, kivétel egyszer nem, mert nagyon egymásra gerjedtek és a pillanat hevében nem húzott a barátja óvszert és annak ellenére hogy időben kivette elvileg, barátnőm mégis terhes maradt. Tehát nehogy már egyetlen cselekedet alapján ítéljük meg a másikat! Sőt én azt is meg merem kockáztatni, hogy vannak olyanok a habzó szájú válaszadók között, akik esetleg csinálták már védekezés nélkül, mert úgy jött ki a lépés, csak pechjükre nem lettek terhesek...

Kíváncsi vagyok, ha az ő 17 éves lányuk kerülne hasonló helyzetbe, akkor is így nekiesnének-e. Ja nem persze, tudom a sablon választ: "Az én lányom nem olyan, felelősségtudatos, ha meg terhes lenne egyértelműen megtartaná, mert úgy lett nevelve."


Egyébként az ég világon SENKI nem dönthet a kérdező helyett, sőt egy nő helyett sem, ha a szülők nem írják alá, majd aláírja a gyámhatóság, ennyi. Nem gondoljátok komolyan, hogy bárkit szülésre vagy épp abortuszra lehet kényszeríteni.. Ez viccnek is rossz volt.

2017. júl. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
14%
Hogy valaki válaszát kimoderálták előle és így 16-oska lett,azt akkor még nem láttam. De felismerhető,kiről beszéltem. Ha nem,hát a gyengébb kedvéért idézek ismét:"17 éves hátizsákos iskoláslány". Ha kötekedhetnéked van,keress mást.
2017. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
24%
ezt elbasztad. A szex megy, a védekezés nem. Ha szexelni tudsz, akkor a szüleiddel is tudnod kéne beszélni arról, hogy felcsináltak.
2017. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
16%

Egyébként miért vannak lepontozva a jó válaszolók? 17 évesnek nem kell gyerek, mert még ő is gyerek.


Én sem etettem az osztálytársamat és nem büfiztettem, mikor 7-szer buktam az érettségiig, mégis megálltam, hogy ne legyen gyerekem. Jó ez a 18-as karika, de még az is gyerek. Nagyon alacsony a határvonal.

2017. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
67%

"17 évesnek nem kell gyerek, mert még ő is gyerek." - ezt a drága abortusz-ellenes kampányolókban kellene tudatosítani, a Kérdező maga is így véli, hisz abortuszról kérdez...

"Jó ez a 18-as karika, de még az is gyerek. Nagyon alacsony a határvonal." ????

Nincs semmiféle érdemi "18-as karika", a terhes lány 14 éves korától maga dönt Magyarországon is.

2017. júl. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
74%
Kedves Kérdező! El kell mondanod a szüleidnek, nincs mese, de senki nem kényszeríthet, hogy megtartsd, még ők sem. És ne zaklatsd fel magad az itt összegyűlt idióta sejtecske-védőkön, azért vágnak a fejedjez ennyi baromságot mert álszent gyökerek, akik nem kellettek senkinek gimiben és az első szexulis élményük egy elektromos fogkefétől származik, az első orgazmusukat meg egy abellenző poszt írásával élték meg. Hamar túl leszel rajta, és elfelejted mint egy náthát, esélyt adva ezzel magadnak, hogy valaha normális családod lehessen, nirnális egzisztencia mellett. Ezek után azért nem árt megválogatni, kivel szexelsz-bár a körülményekről nem tudunk semmit, így lehet alaptalan minden vádaskodás, ami a fiút érte-. De ami a legfontosabb a magad érdekében (mert azért az abortusz ne legyen fogamzásgátló módszer, csak végső megoldás): menj el nőgyógyászhoz (valószínűleg ezt is anyukáddal kell majd, sajnos ilyen idióta a törvény) és beszélj vele hatékony fog. gátlásról. Nem tudom, hogy csak a tini szégyenlősség miatt nem mersz-e a szüleiddel beszélni, ez esetben nyugodj meg. Ha pedig más az oka, úgy úgysem vallják be, hogy hibásak volnának bármiben is, ekkor nagy levegő, éld túl, és ne hibáztatsd magad egy örökkévalóságig, csak légy megfonzoltabb.
2017. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
76%
Na, megjöttek a "kedves"gyilkosozók is... És nem, a Kérdező a világon senkinek sem tartozik magyarázkodással, akárhogy is dönt... ez az ő dolga.
2017. júl. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!