Nem akarom ezt a második babát, mert akkor nem egykém lesz. Hogyan éljük túl MINDANNYIAN?

Figyelt kérdés

Ez az egész gyerekkoromból származik. Anyánk 1 évente szült 1 lánygyereket. 2 húgom van. Egy kicsit még most is utálom őket, pedig már 28-27-26 évesek vagyunk. Pont egy-egy év van közöttünk, 1 hónapban van a születésnapunk.


Mind más egyéniségek vagyunk. A legkisebb egy igazi nebáncsvirág volt egész életében. Ha durván szóltál hozzá, képes volt órákig sírni.

Az idősebb húgom meg mindig ez a tipikus mindig vidám, figyelem középpontos gyerek volt.

Én meg a legidősebb voltam, nekem mindent el kellett fogadnom, meg kellett tudnom csinálni, senki sem segített nekem, a két kicsi volt mindig a lényeg, hiába voltam én is sikeres.

Én mindig különálltam tőlük. Engem a divat és a sport érdekelt, őket a komolyzene és a balett, inkább játszottam egyedül, mint valamelyikkel.

Felnőve pedig direkt a külsőmmel is mindig mást csináltam csakhogy ne hasonlítsak rájuk (hajam hossza-színe, ruhastílus)


Azóta is bennem van, hogy mennyire vágytam legalább az egyik családtagunk kivételes figyelmére, de egyiktől sem kaptam meg soha. Mindig a picike hugi és az örökké pörgős, jópofa hugi volt a figyelem középpontja. Kívülállók azt látják, hogy én vagyok a legjobban külsejére adó és a legsikeresebb, mégis lelki roncs lettem a testvéreim léte miatt. Ők napi szinten tartják a kapcsolatot, én maximum 2 hetente beszélek az egyikkel.


A párom tud róla, hogy hogyan éltem meg a testvéreimmel való felnövést. Azt is tudja, hogy egy gyereket akartam. Lett is egy csodaszép kislányunk. Imádom, de tényleg. Végig arra gondoltam, hogy olyan mintha egy második esélyt kaptam volna, mintha én lennék a kislányom, és biztos voltam benne, hogy ő megkapja a kizárólagos figyelmet.

És most kiderült, hogy megint terhes vagyok. Az első gondolatom az volt, hogy fogalmam sincs mi lesz velünk. Aztán elmondtam a páromnak, aki nagyon örült neki. Azzal nyugtat, hogy mi mások vagyunk, a kislányunk, nem én vagyok, mi sem a szüleim, tehát mi alakítjuk majd.


Én viszont rettegek még egy gyerektől, féltem a lányomat. Még csak 3 éves. Nem szeretném ezt a babát, de a férjem igen. Én sem állok az abortusz mellett, és azt is tudom, hogy a mi hibánk most ez a helyzet. De ez már nem segít.


Hogyan lehet ezt feldolgozni? Pszichológusoknál már jártam, képtelen voltam megnyílni nekik is. Valamit tudnátok nekem írni?



2017. júl. 30. 19:25
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
60%

Attól mert a te szüleid ilyenek voltak, neked még nem kell! Elhiszem, h ez egy nagyon rossz emlék számodra, de csak azért mert köztetek különbséget tettek, neked nem kell! Ezt kéne megértened. Ha szeretned amúgy ezt a terhességet és még egy gyereket és adottak a körülmények, akkor csak emiatt szerintem ne vetesd el.


Viszont itt az egyik válaszoló a nőgyógyászos példájával jókora nagy baromságot írt, ugyanis egyáltalán nem igaz, h mindegy hogy már egy élő gyereket ölnek meg vagy egy nehány hetes embriót! Ennél nagyobb hülyeséget rég olvastam... Az a gyerek már el, megszületett, életben tud maradni az anyaméhen kívül is, mert pl képes olyan alapvető dologra, mint lelegzes. Aki szerint egy 8 hetes embrió, ami tulajdonképp megcsak egy sejtcsomo, egyenrangú egy már megszületett pl 5-6 éves gyerekkel, annak valami nincs rendben a fejével..

2017. júl. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
81%

Pfffff...

Ide pszichológus kell.Nem gyakorikerdesek.hu

2017. júl. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
58%
Azért felnőtt nőként tudhatnád már,hogy a védekezés az nem annyi, hogy nem akarok gyereket, akkor nem leszek terhes...azért nem védekezni, mert az első is nehezen jött össze, bőven több, mint felelőtlenség. Most ott van egy fejlődő embrió a méhedben,akit már most utálsz, holott egyedül ti vagytok az oka,hogy egyáltalán létezik! Inkább menj abortuszra, mert ennek a babának még nálad is rosszabb élete lesz, ha megszületik.
2017. júl. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
80%

Nőlj már fel. Nem igaz, h nem tudsz felnött létedre felül kerekedni a sérelmeiden.


Mi négyen vagyunk testvérek.. 1fiú 3lány. A lányok közül én vagyok a legidősebb.

Míg anyámék dolgoztak addig én mentem 8évesen bevásárolni, takarítani és vigyázni a tesókra. És valaha is kaptam egy jó szót is? A fenékét.. még én vagyok a tesók közül a feketebárány a rossz,

A kívüláló. Felnött fejjel lelkileg megérint ez a dolog..? Egyáltalán nem. Van egy férjem, jó munkahely, kocsi lakás és úton van a kislányunk.


Szerintem hamar tedd magad rendbe, mert ezzel a gondolkozással a lányod és a férjed kapcsolatát is tönkre teszed.

2017. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
84%
Azért én kíváncsi lennék a kérdező két testvérére. Ők tuti másképp adnák elő. Esetleg mindegyik azt mondaná, hogy sanyarú gyerekkora volt, bezzeg a másik kettő!
2017. júl. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
69%
Hát ez durva és nem is érv a terhesség megszakítás mellett. Nekem van egy húgom, örökké az árnyékában éltem, ő volt a szebb, a jobb, ő mehetett fősuliba stb. Most is ő a felülmúlhatatlan, amit én teszek,az a fasorban sincs soha. Ennek ellenére nekem eszemben sem jutott ilyen indok miatt elvetetni a második gyerekemet. Ilyenek miatt te se tedd,meg fogod bánni. Fordulj orvoshoz és ezt nem bántásból írom.
2017. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nálatok van a hiba. Én nagyon bírom az öcsémet. Pont három év van közöttünk. Ő egy olyan ember, akivel tulajdonképpen egy életen keresztül kísérjük egymást - saját családunk ide vagy oda.

Mindig számíthat ránk, például ha gond van a közlekedéssel, simán alhat nálunk. Mennék érte kocsival, ha lerobbanna valahol, stb...

Mikor vettük a lakást, felajánlotta, hogy anyagilag támogat minket. (Egyetem mellett diákmunkás fizuból.) Mondtam neki, hogy nagyon Édes, de nem gondolja, hogy elvesszük a "kis" zsebpénzét... :)


Szóval egyáltalán nem értem, miről beszélsz... :)

29/L

2017. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
86%

Soha ne akarj a gyerekeden kompenzálni!!!! Azzal teszed őt tönkre a legjobban. Nem te kaptál második esélyt a lányoddal, ő egy önálló személyiség. Ne vetítsd ki rá a te régi sérelmeidet, mert akkor determinálsz egy beteg lelkű gyereket, felnőttet! És ezt most minden bántás nélkül mondom.

Amit te csinálsz, az nem különb annál, minthogy a gyereknek balerinának kell lennie, mert anyunak nem jött össze. És akkor is mennie kell, csinálnia kell, ha gyűlöli, mert anyu azt mondta, és ha bezzeg neki lettek volna ilyen szülei az ő korában... majd még hálás lesz. Ugyanezt teszed te is a lányoddal, még ha nem is látod.

És ezek miatt... a legjobb dolog, ami történhetett veletek, az a kistesó. :) Neked is meg kell tanulnod, hogy minden gyerek más, másképp igényli a figyelmet. Nem szabad elhanyagolni a nagyot sem, persze, de közel sem lesznek ugyanakkora igényei a két gyereknek.

A lányodnak is meg kell tanulnia, hogy hogyan ne legyen olyan, mint te (bocsánat, tényleg nem rosszindulat), mert egy testvéri kapcsolat lehet nagyon jó is, nézd meg a húgodékat.

Legfőképp pedig, párodnak igaza van. Te nem a szüleid vagy. Előtted a rossz példa, bizonyítsd be, hogy tudod jobban csinálni!

2017. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
75%

Én egész gyerekkoromban arra vágytam, hogy bárcsak lenne testvérem, ne lennék olyan egyedül. Szerintem az egyke létben semmi jó nincs, pláne olyan, ami hasznos lenne a felnőttkorra nézve.

Az egykék hajlamosabbak az önzőségre is, nehezebben alkalmazkodnak másokhoz, ez felnőtt korban sok konfliktust okozhat, de már gyerekként is, mikor először kerül olyan környezetbe, ahol nem ő a legfontosabb. Én pl. bár gyerekként utáltam egyedül lenni, annyira megszoktam az egyedüllétet, hogy nem tudom elképzelni mondjuk azt, hogy a szobámat megosszam mással, ami egy kapcsolatban elég nagy nehézség. A te kislányodat különösen fenyegeti az a veszély, hogy az egykeség miatt a világ közepének hiheti magát a későbbiekben is, ha te rajta akarod bepótolni azt a figyelmet, amit szerinted nem kaptál meg. Gondolom, minden körülötte forog, és így is maradna, ha egyke lenne. Ez nem tesz jót egy gyereknek, nagyon picikeként igényli csak ezt. A te kislányod már abban a korban van, amikor gyerektársaságba is el lehet kezdeni hordani, hogy családon kívül is szocializálódjon.

Sok szülő, te is, elköveti azt a hibát, hogy saját magával azonosítja a gyerekét, és azt adja neki, meg úgy bánik vele, ahogy utólag visszagondolva szerinte vele kellett volna gyerekkorában. Még le is írod, hogy magadat látod a kislányban. Ez nem jó. Ő egy önálló személyiség a maga saját igényeivel, és nem biztos, hogy az lesz neki jó, amiről te úgy gondolod, neked jó lett volna gyerekkorodban. Lehet, hogy ő meg huszon-harmincévesen arról fog itt írni, hogy nem jön össze a 2. baba, pedig nagyon szeretné, mert neki gyerekként olyan rossz volt egyedül. Arról nem beszélve, ha ilyen helyzetben tudná meg, hogy igenis lehetett volna kistesója. A párod is számít, ő szeretné a gyereket, hidd el, nagyon ártana a kapcsolatotoknak, ha minden győzködése ellenére te elvetetnéd, akkor is, ha nem mondja ezt ki kerek-perec. Pláne ilyen indokból. Szerintem keresgélj tovább a pszichológusok közt, és légy nyitott a problémád megoldására, ne akarj ragaszkodni a sérelmeidhez. Talán a tesóiddal is beszélhetnél erről, lehet, hogy meglepő dolgokat mondanának arról, ők hogyan élték meg ugyanezeket a dolgokat.

2017. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagy te egy kicsit önző? Szidod a tesóidat, pedig hiba benned is van bőven ez tuti. Megértem h rosszak a tapasztalatok, de neked nem kell úgy csinálni ahogy nálatok volt. Különálló család vagytok. Miért is félted a lányodat? Kistestvére lesz és ez szuper dolog! Ne félj a babától gondolj arra h mennyire szereted a kislányodat és most lesz még egy gyermeketek. Én azt kívánom h rendbe tudd tenni a fejedben / szívedben a dolgokat. Ne legyél megkeseredett aki a múltbéli rossz dolgok miatt nem tud felszabadultan a jelenben élni, boldogan! Minden jót kívánok neked!!!
2017. júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!