Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 53 éves anya,56 éves apa....

53 éves anya,56 éves apa. Megtartani a babát vagy sem?

Figyelt kérdés

Összes genetikai vizsgálat el lett végeztetve, elvileg egészséges. Nyilván nem tervezett terhességről van szó. Ill. mit befolyásol terhesség, szülés szempontjából, hogy az anyának újabban elég sok gondja van a csípőizületével (gyógytornára jár)?


Normális válaszokat légyszíves!



2017. aug. 5. 23:42
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
77%

Én biztos nem tartanám meg. Ilyen idős korában az ember már inkább nyugalomra vágyik, nem éjszakázásokra, átsírt nappalokra.

Sokszor még egy fiatalabb párt is megvisel a kisbabás időszak. Később pedig az utána való rohangálás, játszás vele. És egy gyereket szerintem nem a 18. szülinapjáig kell támogatni, főleg a mai világban... Sokan még 22-23 évesen is a szüleikre támaszkodnak és nem azért, mert lusták lennének, hanem mert olyan egyetemen tanulnak, ami mellett nagyon nehéz lenne dolgozni, eltartani magukat. Két nyugdíjas hogy fizetné az egyetemet, lakhatást és minden mást?

Vagy majd mondanák, hogy sorry, legalább örülj, hogy élhetsz?



Idősebb testvérek vannak?

Őket is illene erről megkérdezni, mert (ne adja az Isten), de az is lehet, hogy az ő felelősségük is lesz később a gyerek.

2017. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon irigyellek benneteket! (Mi hiába próbálkozunk és szinte reménytelen a teherbeesés orvosilag.)

A döntést nektek kell kettőtöknek, de leginkább neked meghozni, hiszen 9 hónapig benned nő, utána első időkben tőled függ majd legjobban.

A saját véleményem:

Miközben annyi pár vár éveket egy gyerekre, először otthon, aztán a méregdrága és/vagy hosszadalmas lombikprogramon, utána, ha még nem adta föl, akkor az örökbefogadásnál, hogy vétek lenne elvetetni. Ugyanakkor ennyi idősen több komplikácó léphet föl, nehezebben vseli a szervezet a terhességgel járó "terhet". A csípőddel maximum az lehet a gond, hogy ha sokat híznál többet fájna a nagyobb terheléstől, de ez nem ok elvetetni.

A 12.hetig lehet elvetetni és te mar minden genetiak vizsgalatot megcsinaltattal? Hogyan?

Ha a kihordast vallalod, de nem anykakent szeretnel jelen lenni az eleteben (es remelhetoleg egeszsegesen jonne vilagra), akkor egy szép, de nehéz döntés az örökbeadás. Van nyilt formája is, ha jól tudom ilyenkor a szülő iymert es talán akár olyasmiben is meg lehet allapodni, hogy rendszeresen latogatja az igazi anya/apa. Esetetekben akar "nagyneni/nagymama" szerepben is maradhatnatok. Vagy teljesen lemondasz rola. Igaz, egy abortusz mindig egyszerubbnek tunik es a jelen esetben sokan el is fogadnak, ha amellett maradtok.

40N

2017. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
47%

A csípőizület szerintem nem probléma, de orvost kell megkérdezni. Csípőficamos anyukáknak se volt baja, még rlgebben sem.


Ha már minden vizsgálat el volt végezve, akkor már hiábavaló a kérdés is, meg különben is, egy egészséges gyereknek csak örülni lehet.


Biztos jobban kell vigyázni terhesség alatt, és a szülésnél is, de az orvosok jól tudják, nem kell félni.

2017. aug. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
87%
Ha már az összes genetikai vizsgálat el lett végezve, akkor a baba bőven elmúlt 12 hetes, és mivel egészséges, már nem lehet elvetetni.
2017. aug. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
41%

Ennyi idősen unokázni kell, nem babázni!

Gondolj bele: hónapokig kelhetsz hozzá minden este, ez a te korodban sokkal jobban megterheli a testet, mint fiatalon.

Már most gyógytornára jársz: mi lesz később?

56 és 59 évesen futkoshattok utána, mikor megy a kismotorral. 60 leszel, mikor ő elsős.

Lehet, hogy azt se éritek meg, hogy gimibe menjen: 68 és 71. A mi családunkban a nők korán halnak, 62 körül. Anyósom nem rég halt meg, teljesen váratlanul, 58 évesen.

Tudom, 22 évesen is elüthet egy autó. Na de akkor is!

Nem csak az a gond, hogy ki kell hordani és meg kell szülni (szinte biztos, hogy császár lesz, mert a természetes szülés neked életveszélyes), hanem fel is kell nevelni!

A másik kérdés, hogy miből? Nem tudom, mennyire vár vissza a munkahelyed, bár valószínűleg akkor már védett korban leszel, vagy lehet, hogy 40 után mehetsz nyugdíjba.

2017. aug. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
52%
Ennyi idősen szerintem már késő van a babázáshoz, inkább az unokázásnak lenne itt a helye. A leírásod alapján gondolom, hogy már túl vagy 12 héten, így elvetetni nem lehet. Én a helyedben megszülném, és örökbe adnám.
2017. aug. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy teljesen értelmetlen kérdés!

Ha már túlvagytok a genetikai ujn stbin akkor elmúlt 12 hetes. Tehát már nem mehet anortuszra!

Akkor meg a kérdés?

Megerősítésre vágysz, h jól döntöttetek e?

A ti döntésetek!

Én ennyi idősen nem tartanám meg Lehet megsem élem a 18. Szülinapját. Ha igen, akkor is a nagyanjának néznének....

Ilyen udősen nekem már nem lenne se kedvem, se energiám játszótéren rohangászni napi szinten

De ezzel lehet csak én vagyok így

2017. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
53%
Megtartanám.
2017. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
44%
Én nem, a gyerek érdekében.
2017. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
34%
Dehogy tartanám meg. Anyukám 55 éves, a nagyobbik lányom 6. El sem tudom képzelni, hogy ő 24 órában emelgessen és babázzon, pedig nagyon fiatalos, rengeteg energiája van és sokat van a gyerekeimmel. Természetes úton fogant? De igaza van a válaszadók többségének, hogyha minden teszt negativ, akkor már betöltött 12. hét van, így meg kell szülni.
2017. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!