Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetek így jó anya? Mit...

Lehetek így jó anya? Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy hiba volt megtartani a kislányunkat?

Figyelt kérdés

A terhességem elején voltam bizonytalan, amikor kiderült, hogy tényleg terhes vagyok. De akkor még érthető is volt, hiszen

1. nem volt rendes kapcsolatom a baba apukájával (ez mára rendeződött)

2. fogalmam sem volt, hogy a szüleim, a családom hogy fog reagálni (szerencsére mindenki jól fogadta és már most imádják, pedig még meg sem született)

3. nem tudtam én magam sem, hogy mit akarok, hogy képzelem el a jövőmet/jövőnket


Jövő kedden megszületik a babánk és most rám tört az az érzés, hogy nem leszek jó anya és hogy őrültség ez az egész. Hiszen kisbabát leginkább csak képen láttam, sosem kellett semmire vigyáznom és sosem éltem "felnőtt életet". Vagyis jó, nem egy burokban élek, bejártam a világot, de pl. sosem fizettem még be csekket, életem legkomolyabb döntése szerintem a magánkórház kiválasztása volt, vagy az, hogy melyik egyetemre menjek.

Pedig a terhességem csodás, nem szenvedek (na jó, az elején hánytam párszor és sokat aludtam, de ennyi).

Mindenki várja a babát, a vőlegényem is mindent megcsinál, amit éppen kitalálok. Tegnap pl. hajnalban gofrit akartam enni, szóval nekiálltunk sütni. Még a terhességem elején megvettük az álombabakocsimat, az összes tartozékával, csillagászati összeget hagytunk ott a boltban, pedig semmi mást nem vettünk akkor még. Erre most 3 hete kitaláltam, hogy nekem az a típus mégsem tetszik annyira, nézzünk meg attól a márkától 2 másik fajtát. És kb. másfél órán át ott volt velem a következő nap a boltban, amíg én azon gondolkoztam, hogy kell-e cserélni a babakocsit, vagy jó az, amit először vettünk.


Nagyon rosszul érzem magam, hogy ezek járnak a fejemben. Mit csináljak?

Úgy érzem, a lányunk jobb anyukát érdemelne, hiszen én semmit nem tudok arról, hogy kell babázni, gyereket nevelni, vagy úgy egyáltalán, bármiért/bárkiért felelősséget vállalni.


2016. nov. 18. 20:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Türelmes ember lehet a párod :)


Egyébként természetes ez a fajta bizonytalanság, sőt akár pánik, amit érzel. Sokan érzik így, csak nem vallják be még maguknak sem.

Senki nem úgy születik, hogy tudja, hogyan kell babázni/gyereket nevelni. Te is bele fogsz jönni.


Sőt arra is készülj fel, hogy nem biztos, hogy egyből szeretet fogsz érezni a babád iránt. Meg kell ismernetek egymást, idő kell hozzá, mire kialakul a kötődés, szeretet, de ki fog, nyugi :) A szoros kapcsolat, gondoskodás, majd 5-6 hetesen a babád első tudatos mosolya és így tovább ki fogja alakítani a szeretetet köztetek.

A felelősség várhatóan nyomasztani fog egy ideig még, ha megszületett a kicsi. Ez ilyen, tényleg hatalmas felelősség és súly annak, aki eddig nem vállalt még senkiért felelősséget.

Nem baj. Mindezek az érzések nem egyediek, nem rendkívüliek, és nem kell rosszul érezned magad miattuk.

Ha netán nagyon magad alatt lennél szülés után, és úgy érzed, nemhogy szeretni, de még ellátni is képtelen vagy a babát, nyugodtan kérj segítséget! A védőnő többször is meg fog látogatni, vele is beszélgethetsz majd minderről, és ha kell, pszichiáter is tud segítséget nyújtani.


Jó anya leszel, bele fogsz jönni. Eleinte nehéz lesz, később természetessé válik, hogy van egy kislányod.

2016. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Majd ha megszuletik es rad teszik akkor minden ketseg elillan es nem leszel bizonytalan. Majr irj ha megszuletett
2016. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Első babánál mindenkiben felmerülnek ugyanezek a gondolatok, főleg úgy, hogy ennyire közel a szülés ideje!

Amikor kezedbe adják a babádat, azonnal felelősséget fogsz érezni, ne aggódj! Szerintem jó anyuka lesz belőled.

Könnyű szülést és boldog babázást neked!

2016. nov. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Ki tudja, talán mégis hiba volt. :) Anyám legalább is így vélekedik rólam. Remélem, te nem olyan leszel!
2016. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Na ha olyan vagy mint én, ott fogsz bőgni fölötte, hogy hogy gondolhattál valaha is olyan dolgokat erről az édes tündéri babókáról!Kb. 1 hónappal szülés előtt tört rám, hogy legszívesebben visszacsináltam volna az egészet. Én se hittem volna, hogy ez nekem menni fog. 1 hétig totál depressziós voltam, utána is néztem és létezik szülés előtti depresszió. Nagyon nagy változás, nagyon nagy feladat, az ember fél és sajnos ellenséges gondolatok is lehetnek az emberben. Hányszor eszembe jut, amikor átölelem, ha beteg és mellette virrasztok. Nem voltam felkészülve arra, mekkora szerelem ez. Nekem nem telt hetekbe, azonnal szerelem volt, amint megláttam őt. Még akkor is úgy éreztem néha, itt valami tévedés van, ha tudnák ezek az emberek körülöttem, mennyire nem anyaságra rendeztem be eddig az életemet...De akkor már őrületesen szerelmes voltam belé.


Szülés előtt mondták nekem, hogy majd egész nap puszilgatni fogom. El nem tudtam képzelni, mit lehet puszilgatni egy csupasz gyereken. Merthogy én a szőrmók kiskutyáktól olvadok el alapból. Na ne félj, megtudtam mit lehet rajtuk csókolgatni. Most már kicsit unja, mert 2,5 éves és megkaptam már, hogy nem kérek sok puszit!!!, de mindegy, IMÁDOM:)

2016. nov. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
A félelem és a bizonytalanság a jövőtől ilyenkor teljesen természetes. Olvass sokat a babák gondozásáról, hogy felkészültebb legyél, rengeteg jó könyv van a pici babákról, nézz csak utána. Lesznek még nehéz időszakok, akár szülés után is, amikor magadra semmi idő nem jut, de az is természetes, hiszen az első pár hónap tényleg a kicsiről szól, hogy egy új családtag érkezett hozzátok, akiért életetek végéig felelősséggel tartoztok, sokaknak ez is nagy lelki teher. A 9 hónap arról szól, hogy a tested is és a lelked is térjen át a megszokott életből egy nyugisabb életre, le kell csillapodni, hátradőlni és csak élvezni a babavárást és utána a babázást. Biztos lesz segítséged is, de ha úgy van, kérj bátran, ha elbizonytalanodsz, a védőnőd mindig segíteni fog. Sikerülni fog, csak adj időt magadnak és legyél türelmes. Gondold el, aki írni-olvasni sem tud, még az is felnevel több gyereket, akkor neked ne menne?
2016. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%

Jaj, hát nem mindegy?

Majd ellátja az anyád, az "anyósod", a bébiszitter és a bejárónő, ha neked nem menne. Kamuhercegnőéknél így szokott menni.

2016. nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

Anno kb teljesen ugyanezt a kérdést ki írhattam volna... :D

Ez nekem még akkor sem változott mikor megszületett. A kórházban csak néztem a gyerekemet, elláttam, de fel se fogtam az agyammal hogy ő az enyém. Hazajöttünk, furcsa volt, nem igazán éreztem magam jól abban a kialakult új helyzetben.

Mostmár 2 éves a lányom, az életemet adnám érte :) Ahogy nő egyre jobban imádom és kötődöm hozzá :)

2016. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21%
Ne foglalkozz a rosszindulatú válaszokkal! Sajnos nagyon sok megkeseredett, gyerektelen nő zaklatja itt az anyukákat minden nap, de csak ráunnak majd és összeszedik magukat, mert ez az állandó gyűlölködésük már nagyon unalmas. Sajnálom az ilyen embereket.
2016. nov. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
de jó lett volna, ha azt amit az első leírt, valaki nekem is elmondja....
2016. nov. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!