Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása

A kérdés

Nyíregyházán esemény utáni tabletta?

17 éves vagyok, mindig felelősségteljesen védekeztünk de tegnap történt egy kis baleset. Habár belém nem ment semmi, ma eszembe jutott hogy pont termékeny napok vannak, ezért döntöttünk tabletta mellett. Olvasgattam a kórház honlapját, de látom hogy nem kell beutaló. Van egy csomó kérdésem ezért, mert hálistennek eddig még nem kellett.

18 év alatt kiadják? Szülőnek "szólnak"? Mit kell mondanom az orvosnak? Nagyon megalázó lesz, pláne úgy hogy 18 év alatti vagyok? Tabletta után rendesen meg fog jönni (viszonylag rendszeres a mensim)?

2017. aug. 21. 19:02  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A kérdező kommentje:

Ja, és meg fog vizsgálni? Még soha nem voltam nőgyógyászati vizsgálaton.

# 1/11Időpont 2017. aug. 21. 19:04 Privát üzenet

Kiadják és nem szólnak a szülőnek sem. Az meg hogy megvizsálnak-e orvos függő. Elvileg meg kellene(kizárni a már meglévő terhességet, cisztát, gyulladás stb) de sok orvos nem foglalkozik vele és simán adja a receptet.

Bemész, elmondod hogy szeretnél esemény utánit, nem kell elmondanod mi történt. Hidd el, őt nem fogja érdekleni, de érezd megalázónak. Sőt, szerintem ez a felelősségteljes viselkedés, inkább ez mint egy esetleges abortusz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont 2017. aug. 21. 19:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszod. :)

# 3/11Időpont 2017. aug. 21. 19:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

"Nőgyógyászati Sürgősségi Ambulancia"-ra kell mennem, igaz? A kórházunk oldalán olvastam ilyet.

# 4/11Időpont 2017. aug. 21. 19:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ja és ugyan nagy eséllyel nem vagyok az, mert ha minden igaz nem ment belém semmi. De holnap ha sikerül beszerezni, az már a harmadik nap lesz, de azt olvastam akkor már nem hat olyan jól. Ezesetben kérhetek 120 órásat? Vagy hat akkor is? Annyira izgulok, és félek, egyre rosszabb gondolatok vannak a fejemben.

# 5/11Időpont 2017. aug. 21. 19:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagy hatással lenne a mensimre? Ha később, pl. 2-3 hét múlva, mikor nőgyógyászhoz kell mennem, muszáj elmítenem?

# 6/11Időpont 2017. aug. 21. 19:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha tegnap este 7 körül volt baj, ma nem mentem el, hanem holnap reggel, az úgy kb. 40-45 óra. Ugye van még esélyem?

# 7/11Időpont 2017. aug. 21. 20:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

*Kb. 38 óra

# 8/11Időpont 2017. aug. 21. 21:15 Privát üzenet

Igen oda kell menned, a földszinten van.

Zavart okozhat az aktuális ciklusodban, ez rendszerezni nem fogja a mensid. Csak 72 órás van.

Ez nem 100%-os közvetlen szex után sem, de benne leszel még a 72 órában, akkor van értelme bevenni.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont 2017. aug. 22. 03:22 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90

Utolsónak:van 120 órás is.

Kérdező:menj minél hamarabb!

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont 2017. aug. 22. 08:11 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan juthatok esemény utáni tablettához hétvégén?
Esemény utáni tabletta mennyire hatásos?
A magzatvédők szerint az esemény utáni tabletta használata is gyilkosság?
Jelenleg van olyan esemény utáni tabletta ami nem vényköteles?
Esemény utáni tabletta után van vérzés?
Az esemény utáni tabletához, kell felnőtt hogy vényt kapjunk, vagy elég az ha baratnőmmel elmegyünk a nőgyógyászhoz? (17 evesek vagyunk) Ok: kiszakadt óvszer

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség megszakítása rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!