Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan lehet feldolgozni az...

Hogyan lehet feldolgozni az elvetetést? Többi lent

Figyelt kérdés
Üdv 21 éves leszek lány 20 évesen egy nem kívánt terhességem volt még csak fél éve voltam párommal mai napig együtt vagyunk már együtt élünk lassan két éve párkapcsolatban.A terhességem meg lett szakítva igen korai szakaszban mai napig gyűlölöm magam miatta ... sem anyagi , munka , szülői szempontból nem volt éppen megfelelő egy babára a helyzet sokáig éreztem hogy nem akarom elrontani senki életét csak úgy a világra hozni valakit akinek lehet nem lesz soha semmie korai kapcsolat lehet apja se lenne rendesen ,azt hittem átgondoltam és ez a leg ésszerűbb megoldás. Viszont mai napig már egy év elteltével is kínoz a lelkiismeretem nagyon sokan vannak olyan állásponton ,hogy az még nem élet de én összeomlottam.A műtét után egy ideig megnyugvás vett körül a lelki béke így kellett lennie nem tudnék neki adni semmit viszont mára már rühellem magam egyenesen gyűlölöm ,azt érzem kezd teljesen felemészteni ez a döntés nem dönthetek más élete felett nem vagyok én senki se hogy így tegyek . Mikor láttam párom unoka öccsével aki annyi idős mint amennyi az én gyermekem lenne kínzó érzésem volt azóta nem tudok ezzel a családi résszel találkozni. Fáj belegondolnom hogy nekem akkor és ott babáznom kell ha rájuk néznék elsírnám magam és az egész család furcsán tekintene rám.Nem a családi ítélettel van bajom hanem a tudat nekem is így lenne most. Ez megbánás lelki sérelem vagy szimpla erkölcs amit nem vettem figyelmebe mikor döntést hoztam ? Vétettem ? Hibás vagyok ? Hogyan foghatnám fel tisztán a képet meddig gyötrődjek mert másokat helyeztem előtérbe meddig fog még végig kísérni ez a mardosó érzés ? Kár volt elhamarkodnom ...?! Nem kérek az előítéletből megszenvedtem eléggé és még most is ez van hasonló sorsúak nektek hogy sikerült ? Főleg így hogy mai napig azzal vagytok akit örökké szeretnétek ..pokoli
2017. szept. 3. 00:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%

Mivel érző emberi lények vagyunk... persze, hogy "padlóra küld" egy ilyen döntés még akkor is ha a lehető legjobb megoldás az összes rossz közül.

Nem voltam ilyen helyzetben, de fiatalon voltam felelőtlen, de bele se gondoltam, hogy mi lett volna ha....

Nekem missed ab-om volt 38 évesen... Sokat gondolok rá, milyen lenne a meg nem született babánk. Engem a kislányunk "kárpótólt" amennyire lehetséges.

Érdemben sajnos nem tudok segíteni, de ha szükséges keress fel szakembert!

Kívánom hogy megtaláld a lelki békéd !

2017. szept. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem keress fel egy pszichológust, vagy olyan önsegítő csoportot, ahol ki tudod ezt beszélni magadból. Egyedül nem fogod tudni feldolgozni, pedig muszáj tovább lépni.
2017. szept. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%
Keress fel egy orvost vagy sorstársakat akiknek nem volt úgymond mas valasztasuk. De amikor lesz egy babád akit megszulsz az majd minden sebet begyógyít
2017. szept. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget és a jó szót tőletek. Kedves első sajnálom az eseted de neked van kiért jobban érezned magad ő legyen a mindened:) Tudom most se állok készen még rá egy év alatt nem változott semmi mégis érzem az ürességet még most is sokszor már stabilan gondolkodok nem is szomorkodom de aztán jön valami ami leránt egy boldog pár babával akármi . Nem azt mondom hogy ott és azonnal kiborulok csak fáj a szívem . A családdal azért nem merek találkozni mert ott viszont túl közeli az élmény ahogy a párom látom a kisfiúval ..tényleg egy hajszál választotta el a nyugodtságom az őrülettől. Viszont az se mehet tovább hogy sose megyek már azt hiszik valami bajom van velük. Hála égnek eddig mindig sikerült kibújnom a találkozás alól amióta éreztem ez nekem nem lesz egyszerű . Munka , családi dolgaim mindig időben tudtam rá szervezni csak ez nincs örökké.

Néztem pszichológust de jó 9 ezer ft egy órás beszélgetés ... és ezt max havi egyszer ha egyáltalán megengedhetem magamnak de heti egy ha nem kettő alkalmat ajánlanak.. Kicsit bizalmatlan vagyok a segítő szervezetekbe vagyis fogalmazzunk úgy nem vágyom a sablonra én azt akarom hallani aki így ilyen szinten elbaszta magában azt aki annyit mondott soha nem tenném meg az én gyermekem és mégis ennyire befolyásolt a környezet a "józan eszem". Míg régi osztályomban ocsmányul mondták hát belőlük takarodna az a gyerek ha úgy lenne, hűen kiálltam az állításom mellett én ugyan nem tudnám megtenni. Ez az elv halvány ködként volt jelen a döntésemkor az akit én ott képviseltem mutattam feléjük elbukott, megfélemlült és nem magára gondolt. Nem csak az elvesztés fáj az is hogy önmagamon is áttiportam saját magamon rá még a szörnyű bűntudat remek páros . Tehát továbbiakban is szeretném meghallgatni sorstársaim.

2017. szept. 3. 08:58
 5/26 anonim ***** válasza:
5%

Gondolom azt is tudod hogy az abortusszal romlott a következő terhesség esélye.

A családban van valaki, aki nagyon könnyen teherbe esett, majd abortusz az utána soha az életbe nem sikerült neki újra, pedig nagyon szeretett volna gyereket, hát megjárta. Ő az orvosi egyetemen tanult épp, azért választotta az abortuszt.

2017. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
10%
Figyelj, senki nem kényszerített sem a felelőtlen szexre, se az abortuszra, te választottad. Most már ne hisztizz, ez volt a döntésed, lemondtál a gyerekedről. Majd a következőt talán nem kapartatod ki.
2017. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
15%
3as, olyan nincs hogy nincs más választás, maximum súlyos beteg magzat esetén.
2017. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
13%

Nem értem, hogy most miért hisztizel itt nekünk. A te saját szabad döntésed volt, senki nem kényszerített. Megöletted a gyereked, és most még mi is sajnáljunk.

Tudod kit sajnálok, azokat a szerencsétleneket, akiknek 10 évig nem sikerül a gyerek, vagy akiknek a gyereke halva születik, vagy kórházban fekszik.

Igyad csak a levét, annak amit csináltál, és reméljük a következő gyerekedet nem kapartatod ki.

2017. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
62%
7# nem ertem miert kell belekotni mindenben. Valszeg ezt enis tudom, de van akinek ez a legjobb dontes. Ez van.
2017. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
12%
Igen valakinek biztos, de nem a magzatnak, akinek esélyt se adtak az életre. Kicsit se tudom sajnálni a kérdezőt. Jó, az abortusz magánügye, ő döntött, de akkor ne nyavalyogjon, senki nem erőszakolta rá az abortuszt, megtette, lépjen tovább. Neki legalább van rá lehetősége nem úgy mint az ártatlan magzatának aki semmiről nem tehetett.
2017. szept. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!