Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz után milyen volt az...

Abortusz után milyen volt az ébredés? Mit csináltatok utána?

Figyelt kérdés
Igazából minden érdekel róla, nemsokára enis megyek és egy kicsit tartok tőle, mert még sosem volt műtétem
2018. jan. 15. 16:10
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, neharagudj de ő legalább a kérdésre válaszolt...
2018. jan. 21. 16:25
 22/32 anonim ***** válasza:
56%

Úgy írja le a tapasztalatát, ahogyan csak akarja! Nem kötelező elolvasni, ha valakinek csípi a szemét, tovább is lehet gorgetni. A kérdező feltett egy kérdést, miszerint mindenre kiváncsi az abortusszal kapcsolatban, a kettes válaszoló pedig pontosan ezt írta le. Ha ő úgy élte meg, hogy megkonnyebult és jól esett a műtét után enni, akkor engedtessék már meg leírni.

Én is javasolnám neked, hogy legközelebb ismeretlenül ítélkezés helyett (ugyanis halvány fingod és közöd sincs, ahhoz hogy hogyan lett terhes és miért ment abra!!), tanulj meg a kérdésre valaszolni, ugyanis éppen csak ezt nem sikerült, pedig a lényeg ez lett volna...

2018. jan. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
35%

22-es elmondom én neked hogy lett terhes, úgy, hogy nem védekezett. Mondhatsz te is es bárki akármit ha egy nő nem akar gyereket, akkor védekezzen és ne ész nélkül csináltassa fel magát.

Más nő belebetegszik, hogy nem lehet gyereke, ez meg itt örömittasan ír arról, hogy mekkora boldogság volt kikapartni a nem kívánt gyerekét.

És k**vára nem érdekel, hogy nem a kérdésre válaszolok, ugyanúgy jogom van véleményt nyilvánítani, ha nem tetszik görgess tovább, nem?

2018. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
55%

Tényleg? Nem mondod és ezt a kisujjad szívtad? Csak mert nem rémlik, hogy bárhol leírta volna a válaszoló vagy bárki, hogy hogyan lett terhes. Képzeld, lehet neked ez újdonság, de NEM letezik 100%-os fogamzásgátlás! Sok olyan nő van, aki védekezés mellett is teherbe esik. Honnan is tudod, hogy pl a kettes válaszoló nem épp egy ilyen nő? Ja hogy sehonnan, de az ismeretlenül ítélkezés neked is megy.

És most őszintén, kit érdekel, hogy hány szegény nő mem tud teherbe esni? Azonkívül hogy sajnaljuk, mást mit kéne csinálnunk?? Talán mi tehetünk arról, hogy ő nem esik teherbe? Nem is értem ezt a lapot miért kell minden ilyen jellegű kérdésnél kijátszani... És képzeld a kérdés arról szólt, hogy kinek milyen tapasztalata van/volt az abortuszról, mi higy zajlott. A kettes válaszoló pedig veled ellentétben erre válaszolt. A véleményedet meg ha jól olvasom a kérdést se ko nem kérdezte, olyan ez mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikera. Világosan le van írva, hogy a kérdésre válaszolj! Nem is értem, aki ekkora hiszti rohamot kap az abortusszal kapcsolatban, az minek van a Terhesség megszakítása topikban és miért olvassa, hogy kinek milyen tapasztalata van az abrol. Ennyire unalmas a saját életed? Vagy szimplán csak kotozkodni akarsz..

2018. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
39%
Jóérzésű, alapvetően segítő szándékkal közeledő emberek zsebében is kinyílik időnként a bicska, ha ilyen fokú arroganciát tapasztalnak. Sokan azért nézik ezt az oldalt, mert automatikusan belefutnak, amikor a gyerekvállalás, nevelés topikot nyitják meg, vagy missed ab-ra kényszerültek, esetleg próbálnak feldolgozni egy korábbi vetélést vagy netán abortuszt. Akárhonnan is nézzük, az abortusz egy rossz döntés, társadalmilag és egyénileg is káros, a háttér persze nem mindegy, mert könnyebben megérti az ember, ha mondjuk egy megerőszakolt lány akarja elvetetni a babáját, mint aki ezt olyan szintre redukálja, hogy kb. milyen tampont vásároljak a boltban. Joga van kérdést feltenni bárkinek. Aki nem akarja, hogy belekössenek, az ne nyilvánítson véleményt, hanem beszélje meg a saját lelkiismeretével, hogy neki mi fér bele, miért kapta a szüleitől az életét és hogyan tudna értéket továbbvinni. Ha sehogyan sem képes felelősséget vállalni, akkor még mindig ott az örökbeadás, mint opció, hiszen hányan várnak babára évek óta.. Ebben semmi ítélkezés nincs, mindettől függetlenül mindenki azt csinál amit akar. Én nemrég veszítettem el a pár hetes magzatomat, nyilván más szemszögből nézem a dolgokat.
2018. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
60%

Sajnálom, hogy elvesztetted a magzatodat, de attól még mem kéne általánosan kijelenteni, hogy az abortusz mindenkire nézve karos és rossz döntés. Mert ez nem igaz.

Nagyon sok nő van, akik számara a legjobb döntés (volt) az abortusz. Karos meg végképp nem értem mégis miért lenne...? Főként azt nem h társadalmilag miért is. Sok nő jó döntésként eli meg az abortuszt, amit nem ban meg, én ebbe semmi károsat és rosszat nem látok. Ugyanilyen alapon egy gyerek megtartása is lehet rossz döntés. Pl megszülik a semmire, majd utána éheznek, mert ugye az egyik legalapvetőbb dolog, az anyagi háttér nincs meg.

Azt pedig nem tudom miért nem lehet megérteni, hogy senkitől nem várható el, hogy puszira kihordjon és megszuljon egy nem kívánt gyereket, csak mert van akinek nem lehet. Azért egy terhesség és szülés rengeteg kellemetlenséggel és fájdalommal jár, sokkal jobban megviseli a nő testet, mint egy abortusz. Nem mellesleg rengeteg nő választana ezerszer inkább az abot, semmint az örökbeadast, már csak azért is, mert nem tudnának élni azzal a tudattal, hogy valahol van egy gyerekük a nagy világba, akiről semmit nem tudnak. Akkor már inkább az abortusz. El kell fogadni, ez van, nem mindig azzal kell jönni, h miért nem adja örökbe. Mert nem akarja és mert nincs ra oka. A nő érdekeit nézve ez a legkevésbé egyszerű megoldás, márpedig nem egy pár hetes embrió érdekeit, hanem a már elő nő érdekeit kell nézni!

2018. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
64%

#23, nem összetévesztendő a vélemény és a provokáció. Van, akinek az a gondja, hogy nem tud teherbe esni pedig szeretne, és van, akinek az, hogy teherbe esik, pedig nem akar. Mindkettő ugyanolyan komoly probléma, mindkettőnek joga van segítséget kérni.

Valahogy azok, akiknek a gondja a nem kívánt terhesség, mégse akkora ordas tahók, hogy a "teherbeesési problémák" részbe járjanak direkt provokálni... úgyhogy teljes joggal várhatják el, hogy a teherbeesési problémák érintettjei meg ne a "terhesség megszakítása" témában vezessék le a frusztrációikat

2018. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
33%
Félve merem leírni, mert van aki nem így van vele, de számonra sem a várandósság, sem a szülés nem járt se kellemetlenséggel, se fájdalommal és egy dekával nem vagyok több kg mint előtte. Mindössze 7 kg-t híztam és a szülés utáni 2. hétre ebből leolvadt 6. De ha nem így lett volna, nem így lesz, akkor is vállaltam volna és vállalnám újra.
2018. jan. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
47%

Számodra lehet, hogy nem, más meg az egészet végighanyja... Azt meg ne akard beetetni senkivel, hogy a szülés nem volt fájdalmas, hisz tény hogy ez az egyik legfájdalmasabb dolog a világon. De ezektől eltekintve is számtalan ellenérv van az örökbeadás ellen, azoknak akik amúgy sem akarják megtartani. Kezdve azzal, hogy hónapokra kiesel feleslegesen a munkából. Folyton mindenféle vizsgálatokra kell jarnod. Majd mindenki látja h terhes vagy, utána pedig azt h eltűnt a gyerek, te meg 1-2 hét után már dolgozol...Aztán jon a kérdésözön hogy hogy van, hogy hívják blablabla. Majd közlöd, hogy Jaa te túladtál a saját gyerekeden. Jobban megvetik sokan ezt, mint aki szép csendben elmegy abortuszra,

De egy szónak is száz a vége, a terhesség és szülés akkor is sokkal-sokkal jobban megterheli és lestrapálja a nő testet és szervezetet, mint egy ab és bizony senkitől nem lehet elvárni, hogy ennek önként és dalolva vesse magát alá, mindenféle “eredmény” nélkül. Neki ebből több hátránya származik, mint haszna. Vagyis haszna nem sok, mert végigmegy ezen a hosszú, fájdalmakkal teli úton és cserébe nem kap semmit. Úgyhogy hadd döntse el mindneki maga, hogy mint kivan tenni a testével és az életével.

2018. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
34%
#28, valóban, van, aki könnyen, van, aki átlagosan, és van, aki nehezen hord ki egy terhességet. (valamint az ég kék, a fű zöld, és egyéb banalitások) De mi köze ennek a kérdéshez???
2018. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!