Mit tegyek ha megszeretnem tartani a babat de a szuleim nem engedik? A baratom is megszeretne de aztmondja fiatalok vagyunk meg es nem tudunk mindent megadni a babanak😏

Figyelt kérdés
17 eves vagyok
2018. febr. 21. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
86%
Ha a szülők nem támogatnak titeket,akkor 3 lehetőség közül választhattok.Elvetetitek,megszülöd és örökbeadjátok,vagy a barátod keres munkát és felnevelitek.
2018. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
69%
Abba nem szólhatnak bele hogy megtartsd - e, viszont amint betöltöd a 18-at, nem kötelesek sem róladc, sem a gyerekről gondoskodni, tehát ha egy éven belül az utcára kerülsz akkor mit csinálsz?
2018. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 anonim ***** válasza:
62%

Az első vázolta a lehetőségeid!

Plussz van még egy, amiben csak reménykedhetsz: anyádék jobb belátásra térnek és támogatnak.

A pasikàd úgyis dobbant. Szóval előbb-utóbb csak magadra és a szüleidre számíthatsz csak!

2018. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
80%
1- es vagyok.Ha nem tetszik is,ezek a lehetőségeid.A szüleid nem kötelesek eltartani a gyerekkel.
2018. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
71%

Addig szép, hogy meg akarjátok tartani.


De ha nem kaptok a szülőktől anyagi támogatást, akkor miből tartjátok el??? Közhelyesen hangzik, de nem olcsó a pelenka, gyógyszer/tápszer, ha kell. Ruhát esetleg olcsón be tudsz szerezni használtan, de akkor is arra is költeni kell.


És hol fogtok lakni? Vagy neked egyértelmű, hoyg a lakhatásotokat fizessék a szülők??? És hallgassák minden éjjel a gyereksírást, pedig nem akarták? Fizessék a rezsidet? Vagy esetleg ezt nem a te szüleidtől várod, hanem a "barátod" szüleitől???


És mit teszel, ha a 18 éves barátod rájön szülés után, hogy ez nem olyan rózsaszín köd, ahogy írják, hanem nem szexelhettek minimum6 hétig, a baba minden éjjel sír, te kialvatlan és nyűgös vagy...stb. Akkor mi lesz??? Akkor ki tart el téged? Vagy baba mellett mit fogsz dolgozni???


Egy gyerekvállalás felelősség. Oltári felelősség. Amit te most még el sem tudsz képzelni.

Azt mondom: háttér nélkül ne vállald! A gyereknek sem lesz jó, és neked sem!

2018. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 anonim ***** válasza:
76%
Arra van terved, hogy mi lesz akkor, ha a barátod esetleg szakít veled? Tudom, tudom, a ti kapcsolatotok nem olyan, sosem hagyna el titeke, őszinte szerelem a tiétek. Na de mi van akkor, ha a gyerek 2-3 hónapos korában közli, hogy bocsi, ő még nem akar papás-mamásat játszani, és te meg a gyerek költözzetek el?
2018. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 anonim ***** válasza:
68%
17 éves vagy, szinte még gyerek. Saját megélhetés nélkül, végzettség nélkül minden nélkül. A szüleid csak a javadat akarják. Tudom hogy ez nagyon nehéz, hiszen mégis csak egy gyerekről van szó, de hidd el neki se lenne jó ha a nagy semmibe születne meg és csupa nélkülözés lenne az élete egy olyan anya mellett aki valószínűleg őt okolná a saját tönkre ment élete miatt. Van mikor sajnos ez a jobb választás. Pár év múlva te is be fogod látni.
2018. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
29%
Anyaotthon?
2018. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 A kérdező kommentje:

Mamamnal lakok jelenleg.Baratom dolgozik jol keres.

En nem szeretnem elvetetni foleg az elsot nem.

Igen belegondoltam mekkora felelosseg egy baba..

De ugy gondolom h mamam akarmennyire most nem akarja h megtartsam ugyis tamogatna ha megszulnem,a gyerek apja meg szerintem ugyan ugy akarja ahogy en de nem akarja h hianyt szenvedjen barmiben is a gyerek..

Nemtudom h mi lenne a jo dontes😓

2018. febr. 21. 11:41
 10/96 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon önző vagy kérdező.Nem akarja a mamád a dédunokát eltartani,te meg mégis a nyakába varrnád azzal,hogy úgy is megszereti,ha megszületik.Ha olyan jól keres a pasid,akkor menjetek külön,és neveljétek ti.Ne a szüleid/nagyszüleid nyakára szülj,mondván,úgy sem dobnak majd ki.
2018. febr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!