Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyi időt hagyjak a barátomn...

Mennyi időt hagyjak a barátomnak átgondolni ezt? Mikor kell elkezdeni intézni a szükséges papírokat az abortuszhoz?

Figyelt kérdés

Csináltam teszteket tegnap reggel, aztán este is, és ma reggel is. Pozitívak lettek. Tegnap elmondtam a barátomnak és azt is, hogy részemről jöhetne a baba, hogyha ő is szeretné. Erre azt mondta, hogy ezt még át kell gondolnia, beszélnie kell a szüleivel erről.


Ő még gimis, most fog érettségizni tavasszal.

Júliusban költöztünk volna össze Budapesten, mert ő is elkezdi az egyetemet, én meg megcsináltam volna az Msc-t. Már elterveztünk mindent, alig vártam, hogy kicsit "szabadabbak" legyünk, utazgathassunk nyugodtan, romantikázzunk, stb. Mármint a szüleit eddig sem zavarta, ha nálam alszik hétköznap, vagy hétvégén elmegyünk valahová kirándulni, wellness-be, de neki azért máshogy kell tanulni/iskolába járni még, mint egy egyetemistának.


Most márciusban leszünk együtt két éve. Kérdeztem most, hogy beszélt-e már otthon a szüleivel, de mondta, hogy még nem, egyelőre magában próbálja elrendezni ezt az egészet, feldolgozni a hírt... Csak én holnap megyek orvoshoz késő délután és reméltem addig kitalálja, mit szeretne.

Anyukám szerint hagyjam most kicsit, ne akarjak vele lenni 0-24, ne hívjam, vagy írjak neki, hogy kicsit egyedül lehessen. De ez nagyon idegörlő, mert tőle függ minden. Ráadásul neki amúgy is szokása mindenhez pesszimistán hozzáállni és félek, hogy magában már elképzelte, ahogy tönkre megy az egész életünk egy baba miatt.


2018. febr. 25. 19:21
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
39%

Én semmiképpen nem vetetnék el gyereket, azt is írod, anyagilag nem jelentene problémát, tehát tudnád nevelni.

Tudom, hogy itt sokak szemében ez megvetendő, de én nem tekintem csak egy sejtcsomónak vagy kezdeménynek a méhben növekvő embriót, hanem egy új embernek az élete legelején, aki ráadásul nem tehet semmiről, így akkor sem vetetném el, ha a párom elhagyással fenyegetne. Nem lenne szimpatikus az, hogy nem akarja vállalni a tettei következményét, hiszen a gyerek nem magától lett. Ugyanakkor a te párod még nagyon fiatal, akinek olyan tervei voltak, hogy egyetemre megy. Meg kéne oldanotok, hogy ebben a baba ne akadályozza őt, ne őrá háruljon a családfenntartás, mikor te vagy a felnőttebb. Akkor optimistábban láthatná az egész kérdést.

2018. febr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
42%

Nekem több évfolyamtársam is gyerekes már egyetem mellett, igaz, ebből egy olyan pár van, ahol mindketten azok, és ott a nagyszülők segítsége bizony sokat számít.

Egyébként semmi garancia nincs rá, hogy a legboldogabbnak tűnő házasságba születő, tervezett gyerekkel nem marad egyedül az anyja...engem pl. egyedül nevelt fel, ezért utálom, mikor ezt érvként használják az abortusz mellett. Az ő logikájuk szerint nekem is jobb lenne holtan, amivel nem értek egyet. (Úgy gondolom, eredményét tekintve rám nézve ugyanaz lett volna, ha pár hetesen kikaparnak, mintha születésem után a kukába dobnak, vagy 2 évesen vagy stb. Ugyanúgy halott lennék. Érzelmileg mások csak ezek az esetek, mert hiszen a kisbabát, 2 évest emberibbnek érezzük, mert kézzelfoghatóak. De egy életképes pár hetes embrió sem kismacska, racionálisan nézve az is egy emberi egyed, aki még rövidebb idő alatt pusztul el, mint a kukába dobott gyerek. Akit ez a gondolatmenet kiakaszt, az is érzelmi alapon fog kiakadni.)

2018. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
48%

Ezt az egészet nem lehetett volna teherbe esés ELŐTT átbeszélni, és annak megfelelően védekezni, ha még nem akar mindkettőtök gyermeket?

Komolyan nem értem ezeket...


Egyébként az utolsó vérzés első napjától számoljuk a terhességet. Kb. 6 hetesen lehet látni szívműködést, amíg nincs írásos bizonyíték az élő terhességről, addig a papírokat sem tudod intézni.

Mivel 18 év felett vagy, 12. hétig lehet megszakítani a terhességet, de minimum egy hét, mire mindent elintézel.

2018. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező!

Sokan azt hiszik, hogy egy gyerek garancia a boldog kapcsolatra. Pedig mem az, sajnos. A gyerek apja 3-4-5...15 év múlva is leléphet. Ha olyan, le is fog. Attól nem leszel boldogabb vele,ha miatta elveteted. Egy egyedi, soha megismételhetetlem gyermeket hordasz a szíved alatt, lehet ezután akárhány babád, az már soha nem lesz ez az egy. És a szíved mélyén mindig ott lesz majd ha a későbbiekben a gyereid szemébe nézel, hogy vajon ez az egy milyen lett volna ha... Sokan ezt képtelenek egy életen át feldgozni.

A pasid, ha igazán szeret és veled tervezi a jövőjét, akkor minden további nélkül belevág veled a családalapításba (hiszen ez az ő felelőssége is, ha itt tartotok!!!), még ha kicsit be is ijed az elején, ha őszintén szeret téged, szereti a közös gyereketeket is. Képtelen lenne megöletni a saját gyerekét vagy téged kitenni egy ilyen veszteségnek, traumának. Én saját tapasztalatból mondom, aki ilyenre képes rávenni egy nőt, az nem apa. Az ilyen pasiért és az ilyen kapcsolatért nem kár! Most őszintén, te rá mernéd bízni magad egy életen át, ha ilyen döntésre kényszerítene? Elhinnéd, hogy szeretezek után?!

Gyerekkel sem lehetetlen szerető párt találni. Az én egyik baratnőm a kórházban gondolta meg magát. Most van egy 16 éves nagyfia (akit majdnem elvetetett) és az új kapcsolatából 2 masik gyereke. A párja a fiát is a nevére vette, sajátjaként szereti.

Nem lehetetlen gyerekkel az élet és a boldogulás (mondjon akárki akarmit!). Tapasztalatból mondom!

Ne foszd meg magad ettől az élménytől egyetlen gyáva pasi miatt se! Annak a babának te vagy a mindene, és olyan szeretettel fog szeretni, amivel egyetlen pasi sem a világon! Remélem, jobb belátásra tér!

Jó egészséget kívánok Nektek! (Egy egyedülálló anya)

2018. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
53%
"De, én szeretném, viszont csak Vele." - azért jó látni, hogy akad még normálisan, felelősen gondolkodó nő is:)
2018. febr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
40%

Ez a szeretnéd, de csak vele dolog - tegyük fel azt mondja tartsátok meg. Telnek a hónapok, megszületik a baba, x ideje egyetemre jár, amikor is úgy dönt, hogy bébi, ez így nem fsza, én lépek! Ott vagy egy x hónapos/éves gyerekkel - mit csinálsz? Odaadod valakinek mert te csak a fiúkával akartad?

Ezért hülyeség a pasihoz kötni a megtartást

2018. febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
55%
A normális az, hogy egy gyerek megszületéséről a KÉT szülője közösen dönt... félreértés ne essék...
2018. febr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
79%
Azért azt is gondold át, ha menet közben meggondolja magát akkor is ha menet közbe meggondolja a párod magát akkor is tudod e nevelni őt.
2018. febr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
17%

Nézd. Nem éltetek még együtt. Hiába mondod, hogy az anyagiak nem probléma, NINCS keresetetek, és hidd el, diákmunkából nem lehet megélni, plusz ne akard ezt a kedvesed vagy a szüleid nyakába pakolni. Ezek szerint ő max 19 te pedig legalább 23...Még neked sincs itt az ideje a körülményeket tekintve, de neki aztán pláne. Azt gondolom, ha a párod rábólint is, az valójában a sarokba szorított helyzet miatt van: neked nem akar rosszat, fél hogy emiatt elhagyod, esetleg "felelősséget vállal", ezen kívül nem vagyok benne biztos, hogy annyira könnyen el meri mondani a szüleinek. Annyira nem értem mitől felelős a semmire gyereket vállalni, de mindegy. Arról nem is beszélve, hogy ha szétmentek neki marad a gyerektartás, neked meg egyedülállóként egy gyerek.

Én a legfőbb kockázatot abban látom, hogy sosem voltatok még igazán ketten, és ez mégcsak nem is a suli alatt lesz meg, hanem amikor már mindketten dolgoztok. Hidd kérlek ezt el olyannak, aki végigment ezen, mert habár 12 éve együtt vagyunk, piszok nehéz volt, és biztos vagyok benne, hogy egy idejekorán érkező gyerek ezt tönkre tette volna. Ez szép dolog, hogy figyelembe veszed őt is, de te vagy a felnőtt, akárhogy is nézem, és én úgy gondolom felelős ember nem vállal gyereket ilyen körülmények közé.

Még korai a terhességed, szóval valamennyit biztosan "várni" kell, hogy egyértelműen élő legyen a terhesség, de alapvetően doki, 2x tanácsadás, a műtéthez szükséges vizsgálatok. Kb 2 hét alatt lesz meg minden, szóval ne várjatok ezzel sokat. Én a helyedben nem várnék a válaszra, nem véletlenül húzza az időt.

2018. febr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
21%

A "baba" nem lesz, hanem már van, az abortusz meg azért nem undo gomb. Lehet igazságtalan, de innentől már nálad van a labda, nem tudod neki visszapasszolni, ő bárhogy dönt, bármi a véleménye, tőled függ mit cselekszel vagy mit nem, nem tőle. Te fogod elvetetni vagy megszülni (ha bevállalod, hogy örökbe adnád, azt megakadályozhatja). Ha pedig megszületik, csak 1, nagyon max. 2 évig nevezhető babának, amely időszak sok kapcsolatot próbára tesz, de ennél érdemesebb nagyobb távlatban gondolkodni a közös életről. Nagyon fiatalok vagytok, gondolom, sok függ a szülői támogatástól anyagilag, érzelmileg is - ami szintén vagy az egyik vagy a másik döntéstől nagyon megváltozhat, a szülők hozzáállásától függően.

A terhességet az előző menzesz első napjától számítják és a 12. hétig kell a kórházba kerülnöd, előtte egyszer nőgyógyász, kétszer védőnői beszélgetés, majd időpontkérés a kórháztól, és csekkbefizetés, úgyhogy minimum kb. 2 hét alatt lehet elintézni. Minél később mész, annál kifejlettebb és tán a te szervezetednek sem mindegy. De mindezeket részletesen megtalálod neten, ám még biztosabb, ha anonimként telefonon érdeklődsz, nálatok helyileg mi mennyi idő lenne.

2018. febr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!