Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Külföldön szükséges a szülői...

Külföldön szükséges a szülői beleegyezés? Megcsináltathatom máshol az abortuszt?

Figyelt kérdés

Eléggé kivagyok, mert este megcsináltam két tesztet, és most reggel is... Sajnos pozitívak lettek.

Most hazajöttem a suliból, de olyan rosszul érzem magam, hogy remeg a kezem, fáj a fejem és folyamatosan szédülök, már vettem be két gyógyszert is.


Nem szeretném, hogy bárki megtudja, viszont nem vagyok még 18 éves. Úgy olvastam, hogy ebben az esetben szükséges valamelyik szülőnek aláírnia a papírokat.

De ez külföldön is így van (pl. Ausztria)?

Ha ott végeztetném el ezt a beavatkozást, annak mi a menete?


2018. febr. 27. 10:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Ott kezdődik a probléma, hogy a határon nem engednek át szülői beleegyezés nélkül.

Meg nem hiszem, hogy a karácsonyi pénzed elég lenne rá, mert pl. a gyógyszeres abortusz 200 ezer, plusz a kiutazás és egyéb költségek.

2018. febr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
33%
18 alatt sehol nem csinálják meg szülői vagy gyámhivatali határozat nélkül.
2018. febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Ausztriába elég sokat járok, van, hogy a szüleim nélkül is. Sosem állítottak még meg a határnál emiatt...

A pénz kérdése meg nem tartozik most ide.

2018. febr. 27. 10:55
 4/25 anonim ***** válasza:
31%
18év alatt még külföldre se mehetsz egyedül, nem hogy abortuszt csináljanak neked. Mondd el a szüleinek minél hamarabb, mielőtt kifutsz az időből, mert ha a 10. héten jutsz csak el orvoshoz, akkor nem fogják megcsinálni és muszáj lesz megszülnöd a babát.
2018. febr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
Mindenhol kell szülői beleegyezés,míg nem vagy 18.
2018. febr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ezt találtam most:

"A törvény szerint a betöltött 14. és 18. életév között a kiskorú lánynak magának kell beleegyeznie az orvosi kezelésbe, amennyiben képes megérteni a folyamatot és döntést hozni."


[link]


Vagy ez csak az osztrákokra vonatkozik?

2018. febr. 27. 11:05
 7/25 anonim ***** válasza:
68%
Látom, nem érted. Az osztrák kórházban is elkérik a papírjaid. Ott se kapirgálnak ki úgy, hogy a szüleid nem tudnak róla. Az egy dolog, hogy te döntesz arról, hogy megszülöd vagy sem. Itthon is fordulhatsz a gyámhivatalhoz, ha a szülők nem írják alá, mert nem kényszeríthetnek szülésre.
2018. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem azért szeretném máshol megcsináltatni, mert nem egyeznének bele a szüleim. Hanem azért, mert nem szeretném, hogy megtudják.
2018. febr. 27. 11:13
 9/25 anonim ***** válasza:
65%
Ez csak arra vonatkozik,hogy a szülők a gyereket nem kényszeríthezik abortuszra,ha ő nem akarja.
2018. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%

Mindenképpen szükséges szülői vagy gyámhivatali beleegyezés.

Hány hetes terhes vagy?

2018. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!