Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy lehet túlélni egy abortus...

Hogy lehet túlélni egy abortuszt lelkileg?

Figyelt kérdés

2018. febr. 28. 09:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%
van, akinek nagyon könnyen megy, mert eleve nem akar gyereket, mások meg beleszakadnak, mert nem a saját döntésük az abortusz, hanem a környezetük kényszeríti bele őket
2018. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Hogyhogy könnyen megy? Nem éreznek semmit? Vagy mi lehet a fejükbe? Meg hogy csinàljàk?
2018. febr. 28. 09:28
 3/40 anonim ***** válasza:
36%
Én azt mondtam soha nem tudnék elvetetni gyereket! (19l) Ha teherbe esnék a közeljövőben se vetetném el, én nem élném túl bele betegednék! Van aki sorra megy abortuszra, érzések nélkül. Na én soha nem tudnék ilyen lenni! A gondolattól is beleborzongok! 😢😢
2018. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
77%

Ha valakit lelkileg megvisel, akkor nem volt biztos a döntésében.

Akkor kell abortuszra menni, ha nincs más lehetőség, és akkor tudja az ember, hogy nem dönthetett másképp, ez volt az egyetlen megoldás.


Nekem 15 éve volt, nem viselt meg lelkileg. Most is azt mondom, hogy akkor és ott jól döntöttem.

2018. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
13%
Én azt mondtam soha nem tudnék elvetetni gyereket! (19l) Ha teherbe esnék a közeljövőben se vetetném el, én nem élném túl bele betegednék! Van aki sorra megy abortuszra, érzések nélkül. Na én soha nem tudnék ilyen lenni! A gondolattól is beleborzongok! 😢😢
2018. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
13%
Bocsànat, kétszer külte el a telóm!
2018. febr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Tehát ha 100% -ra eldönti hogy nem kell a baba, akkor nem érez semmit? Megvonja a vàllàt és él tovább?
2018. febr. 28. 09:36
 8/40 anonim ***** válasza:
63%

Igen, megvonja a vállát és él tovább. Én így tettem. Meghoztam a döntést, amit akkor nagyon helyesnek éreztem, nem mellesleg az egyetlen ésszerű döntés volt. Azóta még helyesebbnek érzem. Semmilyen lelki nehézséget nem jelentett.

Most kétgyermekes anya vagyok.

2018. febr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
#8 Amikor várta a babát, nem jutott eszébe pl h most hány éves lenne, meg ilyenek? Sosem gondol rá? El lehet felejteni?
2018. febr. 28. 09:44
 10/40 anonim ***** válasza:
73%

Általában nem így megy a döntés, hogy nem kell, hanem hogy nincs lehetősége megtartani. Semmiképpen.


Nálam a "kedves apuka" alkalmatlan volt rá, szüleim nincsenek, albérletben éltem, szakács szakmával. Tehát dolgozni sem tudtam volna, ergo ha az örökbeadás mellett döntöttem volna, akkor hajléktalanként éhen halok még a terhesség alatt, mert dolgozni sem tudtam volna.


Talán akkor bele sem gondoltam, hogy abból a két csíkból egy ember lehetne. Az a 2 csík csak egy probléma volt, amit mihamarabb meg kellett oldanom.

Igen, csak ilyen tárgyilagosan kezelve lehet végigcsinálni.

2018. febr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!