Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy lehet túlélni egy abortus...

Hogy lehet túlélni egy abortuszt lelkileg?

Figyelt kérdés

2018. febr. 28. 09:10
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
61%

Pont ez az. Le kell zárni, és nem gondolni rá.


Nekem is van már egy fiam, és ő az ELSŐ gyerekem, és nem sosem számolgattam, hogy ha nem megyek abortuszra, mennyi idős lenne, vagy mikor szültem volna.

2018. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanez mint a 8.válaszoló. Hoztam egy döntést 18évesen, és tartottam magam hozzá.

Szülhettem volna 18évesen az alkoholista szüleim mellé, iskolásként, szakma és érettségi nélkül, úgy, hogy az apuka, miután megtudta hogy terhes vagyok, rámtette a telefont és azóta se láttam(eltelt 10 év).

2018. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Nehéz dolog ez ugye?
2018. febr. 28. 09:51
 14/40 anonim ***** válasza:
83%
Egy materialista felfogású, gondolom, érzelmileg teljesen másképp éli meg, mint aki szerint lelkileg kell túlélje... Ne magadból indulj ki, az emberek sokfélék.
2018. febr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondolom, hogy mindenki másképp éli meg, ezért kérdezgetem hogy ki hogy élte meg, élte túl, és szerintem nagyban függ ennek az átélése társadalmi, és egyéb nehezítő esetleg könnyítő körülmények végett.
2018. febr. 28. 10:20
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Annak ellenére ,hogy szintén a megélhetés volt a gond . Akkor ott ennél jobb döntésünk nem lehetett volna viszont megviselt mert nagyon szerettem volna megtartani . Egy fél év után feldolgoztam és már tárgyilagosan kezelem . Most várjuk ,hogy megszülessen az első kislányunk és nem ugy gondolkozom,hogy lenne már egy gyerekem stb ...
2018. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Túl lehet.
2018. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
78%

Minden nehézség nélkül ha az ember átgondolt, megfontolt döntést hoz és TÉNYLEG nem akarja azt az embriót. Nem azért vetette el mert a pasija, szülei, akárki rákényszerítette, hanem mert józan ésszel eldöntötte hogy nem akar gyereket\nem alkalmas szülőnek\ nem megfelelőek a körülmények\ stb...


Persze sokat ronthat a helyzeten ha a környezete belepofázik, meg megpróbál bűntudatot kelteni hogy miért nem tartotta meg, vagy miért nem dobott el kilenc hónapot az életéből, és kockáztatta az életét- csak hogy másé legyen a gyerek

2018. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
0%
És te, kérdező, miért akarod elvetetni?
2018. márc. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Utolsó. Gondolom te voltál aki privátban kérdezte ugyanezt. De ez egy szimpla kérdés, ami sok embert érinthet.

Csak sok ilyen kérdés alatt eléggé szélsőséges válaszok vannak, holott senki nem tudhatja kinek, milyen oka van.

2018. márc. 1. 11:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!